Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

luźne gadanie o pierwszym planie, czyli wszystko o foto


378 odpowiedzi w tym temacie

#301 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 24 kwietnia 2011 - 08:32

Powiedzcie mi, bo zaczyna mnie to trochę irytować. Co można zrobić żeby zdjęcia wyświetlane na monitorze aparatu wychodziły bardziej "prawdopodobne" do tych które widać potem na komputerze czy już potem w druku.

Jest przeważnie tak, że robię zdjęcie, wydaje mi się dosyć kontrastowe i odpowiednio naświetlone a potem po skopiowaniu okazuje się że zdjęcia są lekko prześwietlone i niedostatecznie kontrastowe?

Idzie to jakoś obejść/przeskoczyć?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#302 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 24 kwietnia 2011 - 08:48

może na wyświetlaczu aparatu widzisz obraz już po "obróbce" przez ustawienie w aparacie któregoś z predefiniowanych stylów. a po zgraniu do komputera obraz przedstawiany o wartościach bez modyfikacji.

co do różnic aparat - monitor, może jest potrzebna kalibracja monitora. czym obrabiasz zdjęcia, przeglądasz,
a tak w ogóle RAW czy JPG

#303 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 24 kwietnia 2011 - 09:27

Zgadzam się z Abim, powinieneś najpierw skalibrować monitor.

Przeważnie zdjęcia na wyświetlaczu aparatu są jaśniejsze i bardziej kontrastowe.

#304 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 24 kwietnia 2011 - 10:17

Niestety ale tylko JPG :(

Co do aparatu to korzystam tylko z ustawień manualnych.
Co do obróbki to GIMP albo XnView (ale moja obróbka zdjęć ogranicza się do zmiany gamma/kontrastu/jasności ew. wykadrowanie.

Z monitorem też się bawiłem, ale wtedy obraz jest fatalny. Szukał bym raczej czegoś w aparacie żeby może soft podmienić czy coś w tym stylu, rozjaśnienie LCD trochę pomogło ale nie wiele.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#305 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 25 kwietnia 2011 - 09:52

obraz w aparacie może wydawać się lepszej jakości niż na monitorze, bo jest po prostu mniejszy i poprawnie przeskalowany przez soft aparatu. inaczej już to wygląda na monitorze.
praktycznie do każdego monitora jak siadam to okazuje się ze jest dość mocno przekontrastowany. jak zmniejszę kontrast na nich to obrazy wydają się mdłe, jednak mniej bolą oczy.

sprawdź nawet te najprostsze metody kalibracji (odcienie, szarości itp) np: http://www.ziolek.pl/kalib/kalibr.html
czy http://ckmedia.pl/~j...uzykant/k/0.htm

pomijając już jakość labów, może warto pokusić się o wykonanie zdjęcia, w dobrej kolorystyce i kontrastach i oddanie do labu do wywołania (byle by nie poprawiali) i porównanie tych trzech źródeł.

możesz przeglądnąć również te dwa programiki co poleca ten nikomu nie znany portal :) http://www.pcworld.p... ... amowy.html

#306 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 25 kwietnia 2011 - 06:45

Ogólnie to spróbowałem się coś dzisiaj na rodzinnym spacerku pobawić, efekt widać w galerii. Jestem o tyle zadowolony, że wydaje mi się że żadne zdjęcie nie wyszło prześwietlone. Jeszcze nie jest to co bym chciał, ale wydaje mi się że już jest lepiej. Co do ustawień monitora to niestety, ale nie mogę go idealnie ustawić :(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#307 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 25 kwietnia 2011 - 06:56

to jest cały urok lcd-ków, mało kiedy jest tak naprawdę możliwość dobrej kalibracji.

męczę tego nieszczęsnego hugina a on za cholerę nie chce złożyć kilku szt w całość

edit
kurde, rozgryzłem dlaczego hugin za każdym razem robi mi problemy ;), dodając zdjęcia muszę zaznaczyć od niższego nr do większego. za cholerę nie chce załapać kilka zdjęć dodanych w innej kolejności

edit :) g.... prawda hugin żyje swoim własnym życiem

#308 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 27 kwietnia 2011 - 01:24

Dawid: dlatego nadal używam CRT :D

abi: hugin nie żyje własnym życiem, wydaje się pracować wg narzuconych planów.

#309 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 27 kwietnia 2011 - 01:32

tu się nie zgodzę
zaznaczam 5 zdjęć od wyższego numeru do niższego - ile razy tego nie zrobię wywali błąd
zaznaczam od niższego do wyższego - operacje wykonuje poprawnie.
te same zdjęcia zaznaczone ponownie by zrobił panoramę - wywala błąd i to już tak do bólu, hugin wykonuje operacje kiedy chce i jak chce.
wyznaczałem mu również punkty wspólne (nawet do 10 szt) i za każdym razem głupiał

#310 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 27 kwietnia 2011 - 03:56

Ja mu sam punktów nie wyznaczałem. Trudno mi odnieść się do wysypywania się programu, "u mnie działa". Może to kwestia sytemu?

#311 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 27 kwietnia 2011 - 06:37

najgorsze w nim jest to że po dodani zdjęć, wyrównaniu, lub zaznaczeniu punktów i wyrównaniu program wykłada się, zgłasza błąd zapisuje log z którego tak naprawdę nie mogę nic się dowiedzieć.

za każdym razem program ci wszystko składa- bez żadnych problemów?

#312 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 27 kwietnia 2011 - 09:23

Nie narzekam. Składam tylko w dwóch wersjach - jaśniejszej i ciemniejszej...

#313 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 28 kwietnia 2011 - 06:23

jakie jaśniejszej i ciemniejszej. mówimy o huginie?

#314 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 28 kwietnia 2011 - 03:43

Tak, o huginie. Wg mnie zbytnio usiłuje wpłynąć na ekspozycję - tworzę 2 wersje o różnej ekspozycji (na dole w podglądzie masz taką opcję, poznasz po oznaczeniu EV ;) ).

#315 chartkor

chartkor

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 08 maja 2011 - 05:05

Jakoś tak wyszło ze wczoraj kupiliśmy Nikona Coolpix 120. Głownie dlatego ze mamie podobał się wisniowy kolor :D Co możecie mi o tym wynalazku powiedzieć? Generalnie z Nikonami chyba źle trafić nie idzie?

>>ASUS PRIME X570-P>Ryzen 3600X>Corsair H100i v2>GIGABYTE RTX2060 Super OC 3X>4x4GB Corsair Vengeance>XPG SX8200Pro 1TB>Obsidian 750D>Seasonic Platinum 760>2x DELL UltraSharp 24">G305>BlackWidow 2013>>


#316 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 08 maja 2011 - 07:57

nie mam pojęcia jak sprawuje się ten nikon.

na pocieszenie, po kolejnej porażce na linii mołotowa mały sukcesik - odnaleziona półkaponiera (choć przekazy wspominały coś o kaponierze).
Dołączona grafika

#317 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 09 maja 2011 - 01:00

Jakoś tak wyszło ze wczoraj kupiliśmy Nikona Coolpix 120. Głownie dlatego ze mamie podobał się wisniowy kolor :D Co możecie mi o tym wynalazku powiedzieć? Generalnie z Nikonami chyba źle trafić nie idzie?


Chyba taki mamy w robocie; prawdopodobnie daje radę, choć proszone o użycie w koniecznych sytuacjach osoby mniej (typu: złapanie ostrości, krok do tyłu, fota... :oops: )

#318 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 10 maja 2011 - 01:19

miałem chwilkę wolnego w pracy dzisiaj i przyglądnąłem się testom szkieł tych "kitowych"
już nic nie rozumiem z tych testów, za jednym razem wychodzi że ef-s 18-135 is 3,5-5,6 jest zdecydowanie lepszy od 18-55 is 3,5-5,6, a w drugim wychodzi że tak naprawdę nie zmienia się nic, poza możliwością wydłużenia do 135.

za to wpadłem na najgłupszy pomysł i porównałem sobie 18-55 is do odpowiednika nikonowego18-55
i tak szczerze mówiąc różnica jest kolosalna na korzyść nikona.
http://www.the-digit... ... &APIComp=3

#319 chartkor

chartkor

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 13 maja 2011 - 03:38

Nikon Coolpix Ls120 okazuje się być do bani. Za długie przerwy między zdjęciami, a co najgorsze jest strasznie powolny w łapaniu ostrości przy zbliżeniu, o dziwo iPhone z optyką wartą kilka centów szybciej łapie ostrość niż dedykowany aparat. Tak więc leci spowrotem do sklepu.
Polećcie coś w zakresie $200-$300. Aparat rodzinny więc ma być do wszystkiego.
Sklepy gdzie mogę kupić: www.bestbuy.ca i www.futureshop.ca

>>ASUS PRIME X570-P>Ryzen 3600X>Corsair H100i v2>GIGABYTE RTX2060 Super OC 3X>4x4GB Corsair Vengeance>XPG SX8200Pro 1TB>Obsidian 750D>Seasonic Platinum 760>2x DELL UltraSharp 24">G305>BlackWidow 2013>>


#320 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 13 maja 2011 - 04:49

A co powiesz na Sony Cyber-shot DSC-H70

http://www.bestbuy.c... ... e6ba39en02

kompakty sony robią jak dla mnie bardzo przyjemne zdjęcia :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#321 chartkor

chartkor

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 14 maja 2011 - 07:36

Oddałem Nikona, wybór tym razem padł na Fuji S3400. Ten przynajmniej ostrość szybko łapie.

>>ASUS PRIME X570-P>Ryzen 3600X>Corsair H100i v2>GIGABYTE RTX2060 Super OC 3X>4x4GB Corsair Vengeance>XPG SX8200Pro 1TB>Obsidian 750D>Seasonic Platinum 760>2x DELL UltraSharp 24">G305>BlackWidow 2013>>


#322 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 14 maja 2011 - 08:31

Bateria w aparacie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :) Zrobiłem na niej ponad 1700 zdjęć :D

#323 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 19 maja 2011 - 01:52

panowie, szybkie pytanie
czy słyszał ktoś coś o plecakach Benro QUICKEN 100, nie mam czasu w tej chwili się rozejrzeć, w domu też nie będę miał czasu a dzisiaj muszę meilem odpowiedzieć.
http://www.sklep.fot... ... kt&ID=2479

może coś innego taniego z tego sklepu - link wyżej.

gwarancja uznana i delta sx2 idzie w zapomnienie

#324 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 19 maja 2011 - 02:33

Wygląda dość ciekawie.
Mi brakuje możliwości noszenia aparatu z podpiętym tele.
Szkoda tylko, że nie ma 2 niezależnych komór - przydaje się.

#325 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 19 maja 2011 - 03:55

a niech to diabli wezmą te wszystkie opisy
benro podaje że seria 100 i 200 to sling, czyli chyba z jedną szelką a na zdjęciach wszystkie mają 2 ramiona

sigma 70-300 i body podpięte powinno wejść

edit
sigma już nie musi wchodzić i z plecaka chyba też trzeba będzie zrezygnować - w sigmie af padł

#326 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 19 maja 2011 - 10:23

Przełącz z M na AF

#327 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 19 maja 2011 - 10:27

nie drażnij mnie.muszę poszukać taśmy i być morze kogoś do wymiany. choć wymiana może okazać się nieopłacalna.
Tapta - Twój tami był ze stałym światłem 2,8 czy zmiennym

#328 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 19 maja 2011 - 10:44

2.8 w pełnym zakresie ogniskowych. Ale to przeszłość, nie wspominajmy o nim ;)

#329 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 20 maja 2011 - 06:55

wiem że nie byłeś zadowolony z niego ale ja zacząłem rozważać zakup tamiego, tylko nie wiedziałem czy miałeś stałe świato 2,8 czy zmienne

#330 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 21 maja 2011 - 09:41

Światło było stałe, w przeciwieństwie do trafności AF.

Raczej powinieneś być zadowolony, to szkło znacznie lepsze od kita. Ja byłem na początku zachwycony, do tej pory zakupu Tamiego nie żałuję. Świetne obrazowanie, miły bokeh; mój może nie był ostry od pełnej dziury, ale po przymknięciu już do 3.2 był kosiasty do 50. Z czasem zaczął mi przeszkadzać stosunkowo wolny AF, do tego jego zawodność. Zbyt dużo fot straciłem w związku z AF (jakieś 10-14%; złośliwie się zwykle składało, że najlepsze - poza ostrością - fotki należały do dziedziny...). Ograniczenia wynikające z AF Tamiego najlepiej zrozumiałem po zakupie N70-200. W ubiegłą niedzielę cykałem komunię w mrocznym kościele i byłem cały szczęśliwy, że zdecydowałem się na przesiadkę na N17-55, którego AF jest praktycznie niezawodny (1-2% odpadów) - chociaż też nie jest wystarczająco ostry na 2.8 przy 55. Tami w trudnych warunkach oświetleniowych sobie nie radził. Za to połączenie N17-55 + N70-200 dało sobie radę, oczywiście przy kluczowym udziale SB900 ;)
Napisałbym, że problemy Tamrona wynikały najprawdopodobniej ze złej współpracy z moim body Nikona, ale brat miał T17-20 2.8 przy Canonie i też go pogonił z tego samego powodu (jak kupowałem, to liczyłem na lepszą współpracę z N, niż obserwowana z C).
Wnioski: kup Tamrona, powinieneś być zadowolony; do twoich zastosowań powinien dać radę :) Stosunek jakości do ceny jest co najmniej dobry (szkła z wyższej półki za bardzo szaleją z ceną w tej proporcji, a kity to zabawki).
Dodatkowa informacja: obecny użytkownik mojego Tamrona jest bardzo zadowolony, przesiadł się z kita ;)

#331 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 05 lipca 2011 - 11:25

Nie wiedziałem, że w szafach na strychu znajdę takie ciekawe rzeczy :D

Znalazłem tam jakąś starą lampe błyskową :) Która działa z moim aparatem. Jest wyraźnie mocniejsza od tej wbudowanej, tylko muszę ją skierować trochę w dół, bo nie naświetla dolnej częsci zdjęcia... no i chyba tylko do użytku domowego, bo jest zasilana prądem z kontaktu..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

EDIT: potestowałem troche i przy czasach dluzszych jak 1/400 jest OK :) na jeden błysk ładuje się około 5s, można wtedy wypiąć z kontaktu i zrobić jeden pstryk i ponownie naładować.
EDIT2: mały teścik http://img27.imagesh...74/dsc0637b.jpg

#332 Red-Angel

Red-Angel

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 05 lipca 2011 - 12:37

Lampa daje radę jak widać po zdjęciu

#333 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 05 lipca 2011 - 01:13

Jak kupisz za 30 zł fotocelę to będziesz miał mini-lampę studyjną (nie będzie potrzeby zakładania jej na gorącą stopkę). Zawsze to lepsze niż błyskać na wprost ;)

#334 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 05 lipca 2011 - 07:54

iso 100, 50mm bardzo fajnie wyszło żadnych szumów, naprawdę fajne.

poszukaj jeszcze trochę po strychach to może jakąś L-kę trafisz, którą chętnie przygarnę :lol:

#335 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 15 lipca 2011 - 01:16

sigma 70-300 apo dg wraca do użytku. wymieniony został silnik, koszt operacji 120 zł.
po przyjściu do domu sprawdzę czy wszystko w porządku.
edit. jak na razie wszystko działa, liczyłem po cichu że może pierścień zoomu będzie chodził płynniej, ale niestety jest tak jak było.

#336 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 01:39

http://fotoblogia.pl... ... er-bresson

#337 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 12:54

to już nie pierwsza taka sytuacja. ;)
ale jak by się na to nie patrzeć to zdjęcie mi się też nie podoba. nie widzę w nim nic szczególnego, może dzięki nazwisku autora mamy doszukiwać się jakiegoś ukrytego artyzmu. ale żeby zdjęcie oceniać po nazwisku? to że zdjęcie stare też nie oznacza że jest wybitne.
jednym się może podobać i mogą płacić za nie miliony, innym nie.
nawet uznani artyści robili też kicze i nie ważne czy coś jest wysmarowane gównem ale pochodzi od "zacnego" nazwiska to musi być już coś.
dla mnie przykładem może być malarstwo warhola, snobizmem jest płacenie takiej kasy za np zupkę campbellsa.

akcje takie działają też i w drugą stronę, jakiś czas temu jakiś uznany malarz sprzedawał obrazy malowane przez chyba małpę - wszyscy byli zachwyceni.
Gdzie wtedy byli wszyscy znawcy sztuki :).
a my możemy jedynie bez wiedzy ocenić - podoba się/nie podoba się. ;)

#338 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 02:33

Mi się to zdjęcie podoba :)
Sęk w tym, że fotografia nie jest dziedziną ścisłą, o czym często użytkownicy for zapominają. Doradzając przy tym bez wyobraźni, nie wychodząc poza schematy i często ograniczoną wiedzę teoretyczną.

#339 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 02:59

jeśli chodzi o ocenę for, to tu się zgodzę, ;)
ale jest podstawowa sprawa o której nie powiedziano ani słowa.
zdjęcie jak by nie było zostało wklejone na czysto amatorskim forum, więc nie oszukujmy się i nie oczekujmy ściśle profesjonalnej oceny. niestety ale tak wyglądają internetowe portale/fora, wszystko opiera się na amatorszczyźnie.
wiec czego spodziewał się autor zamieszania? reakcja była do przewidzenia a zrobione to było tylko po to by narobić medialnego szumu, (by zdyskredytować portal, lub by inny portal mógł na tym zarobić)

jak się patrze na tą fotkę i zastanawiam się czy jak by wybrać 200-300 szt najznakomitszych fotografików świata i jak oni by ocenili to zdjęcie, na pewno duża część zjechała by je. oznaczało by wtedy że są nieprofesjonalni, małostkowi i nie znają się na temacie...

a to ze dane zdjęcie sprzedano za ileś tam tys dolarów nie określa rzeczywistą wartość "dzieła". snob zapłaci każdą cenę, za każde gówno z nazwiskiem by mógł się pochwalić a później zamknąć w sejfie.
nie piszę tu tylko o fotografii ale o wszystkim innym co jest sprzedawane jak nie majtki MM to inny pierdółek.

#340 nerd

nerd

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 października 2011 - 10:23

Ja zawsze wychodziłam z założenia, że im lepszy sprzęt tym mniej trzeba zdjecie obrabiać. Nic bardziej mylnego. Z lepszym sprzętem faktycznie fota ma lepszą jakość, ale i tak zawsze trzeba zdjęcie chociażby lekko podretuszować, zeby nadawało się do pokazania. Nawet z Nikonem D3x.

#341 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 23 listopada 2011 - 08:33

Tak patrze sobie na Wasze panoramy w galerii i wyglądają super!, szczególnie te Abiego z Krakowa. Powiedzcie mi jak je robicie? Dajcie jakiś sprawdzony sposób, bo chętnie bym się w to pobawił, ale nie wiem jak się do tego za bardzo zabrać. Z góry dzieki.

#342 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 24 listopada 2011 - 09:04

dzięki Kal-el, moje panoramki to kicz jakich wiele, postaram sie dać linka do pooglądania dużo lepszych. np panoramki kolesia z optycznych - http://panoramy.biernawski.com/

co do samych panoramek to najwięcej miałem problemów z zamaskowaniem miejsc łączenia, canonowski program jest po prostu do dupy.
Tapta podrzucił mi hugin-a świetnie działa i pod windą i pod linuxem, i tu już właściwie zaczyna się tylko i wyłącznie obsługa programu, bo chwilami nie chce współpracować tak jak chcę, ważne by zdjęcia łączone miały exify i najlepiej nie były kadrowane, to można zrobić później.
program bardzo ładnie maskuje połączenia, sam najczęściej wczytuje punkty połączeń, do tego dale bardzo dużą paletę i możliwości ustawienia rzutu.

jednym słowem z całym sercem polecam, choć nie zawsze połączy , coś mu się rozjedzie, lub niestety nie jest w stanie dobrze skorygować różnej ostrości zdjęcia.

zrób 2 zdjęcia by obrazy pokrywały się ok 1/3 najlepiej by ten obszar miał jakieś charakterystyczne punkty to hugin sobie poradzi bez problemu
dobrze mieć również statyw ale nie jest to niezbędne

#343 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 28 listopada 2011 - 05:26

W moje ręce trafił do sprzedania aparat, lustrzanka Zenit TLL. Oprócz tego w zestawie mam lampę błyskową i coś jeszcze bliżej mi nieznanego (jutro wrzucę foty).

Ile można zawołać za cały zestaw (aparat + lampa)?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#344 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 28 listopada 2011 - 08:32

to zależy co masz nakręcone na puszce
podejrzewam że ok 80 zł (w tym 40-55 obiektyw),
w jakim stanie obiektyw i co to za helios

#345 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 28 listopada 2011 - 08:52

jutro wrzucę zdjęcia to myślę, ze wiele się wyjaśni.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#346 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 09:24

Obiecane foty.
Może powiecie mi co to jest i ile za to wołać:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

co to w ogóle jest:
Dołączona grafika
też aparat jakiś chyba?

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#347 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 09:37

to coś to lubitel - aparat, prawdopodobnie dość dobrze nim robiło się zdjęcia.
za heliosa dostaniesz około 40-45 zł

#348 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 09:43

Sprzedaję tylko całość. Chyba wystawię licytację od złotówki i już. Nie będę sprzedawał niczego osobno bo to nawet nie moje tylko komplet.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#349 Red-Angel

Red-Angel

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 11:13

Łatwiej sprzedać samego heliosa niż komplet mam jakieś takie wrażenie. On jest bardziej poszukiwaną częścią tego zestawu :)

Tak tylko mówię, nie mówię, że się nie da sprzedać całości, mamna myśli tylko to, że w opisie i tytule warto podkreślić fakt bycia tego szkła w zestawie.

#350 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 02 grudnia 2011 - 02:02

Przeglądając dzisiaj strony z testami aparatów, natrafiłem chyba jak dotąd na najlepszy test grupowy dodajmy aparatów typu superzoom:
http://www.dpreview....superzoomgroup/

Wciąż sporo osób szuka takich kompaktów z dużym zoomem więc może się przyda :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL