Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

luźne gadanie o pierwszym planie, czyli wszystko o foto


378 odpowiedzi w tym temacie

#251 Red-Angel

Red-Angel

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 28 lutego 2011 - 12:44

nie pamiętam ale chyba Red lub Yossarian mają chybrydę

Ano mam hybrydę - Panasonic FZ-50.

Co go wyróżnia: większa wielkość, lepsze wyprofilowanie obudowy, pierścienie do ustawiania ogniskowej jak również do ustawiania ostrości.

#252 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 28 lutego 2011 - 02:00

Osobiście też mam hybrydę (przynajmniej tak było napisane w sklepie :lol: )- nie wiem jak jest w tańszych kompaktach, ale np. w Nikonie Coolpix (któryś tam model) nie mam możliwości ręcznie ustawić wszystkich parametrów, w hybrydzie (Sony DSC h7) mam możliwość pełnego trybu manulanego jak i trybów półautomatycznych. Chyba to też jakaś różnica.
Dawid: Tak, to tylko umowna nazwa. Nie można przecież nazwać czegoś "lustrzanką hybrydową", jeżeli to coś nie ma lustra ;)
Edit: Chociaż może nazwa ta wzięła się z wykorzystania wizjera, w którym widzimy rzeczywisty obraz robionego zdjęcia, podobnie jak w lustrzankach?

#253 Red-Angel

Red-Angel

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 28 lutego 2011 - 05:58

Edit: Chociaż może nazwa ta wzięła się z wykorzystania wizjera, w którym widzimy rzeczywisty obraz robionego zdjęcia, podobnie jak w lustrzankach?

Najczęściej nie jest to prawdą, ponieważ w lustrzankach chyba najczęściej jest wizjer optyczny, a w większości kompaktów elektroniczny.

#254 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 28 lutego 2011 - 09:43

Pewnie, zgadzam się w stu procentach :) Ale "hybryda" ma owy wizjer, a "zwykły kompakt" w większości przypadków nie (przynajmniej ja, jako laik nie znam kompaktu z wizjerem). No i wspomniana przez Ciebie stylizacja na lustro ;)

#255 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 04 marca 2011 - 08:25

jeśli mówimy o zwykłym szkiełku/dziurze w kompaktach, to zdarzają się, np canon a460 i kilka podobnych modeli.

#256 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 08 marca 2011 - 02:45

Szukam programu, który poukłada losowo zdjęcia. Pozmienia ich nazwy losowo czy coś, żeby lepiej się oglądało na Picasie zdjęcia, bo ręcznie mi się nie chce przestawiać kolejności. Chyba, że jest taka opcja na Picasie?


Znalazłem fajny program do tego:
Ant Renamer -> http://www.antp.be/software/renamer

#257 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 13 marca 2011 - 01:08

Wrażenia z przesiadki z Tamrona 17-50 2.8 na Nikkora 17-55 2.8:

[list][*]z 1000 fot stwierdzono błędów AF (zmora Tamrona): 0 (nie liczę kilku fot z zaburzeniami ostrości wynikającymi z poruszenia obiektu, błędu 'operatora')
[*]szybkość AF (zmora Tamrona) znakomita (nie licząc kilku sytuacji, gdzie w ultratrudnych warunkach AF miał problemy)
[*]chwilami zauważalna aberacja chromatyczna
[*]nie jest całkowicie ostry na 55 przy 2.8 - mam wrażenie, że Tamron przy 50 lepiej ostrzył na 2.8 (choć też demonem nie był)
[*]szkło warte swojej ceny; jednocześnie uwaga:
[*]Nikkor 70-200 2.8 w porównaniu z 17-55 wypada oszałamiająco doskonale, obrazowanie wprost fantastyczne, szkło w pełni profesjonalne, z pewnością warte swojej ceny!
[*]niech żyje filtr polaryzacyjny! :D[/list:u]

#258 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 13 marca 2011 - 10:11

Zdjęciami się pochwal.
Bo to, że N17-55 jest doskonale doskonałe, wie każdy :D

#259 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 13 marca 2011 - 10:32

(...)doskonale doskonałe(...)

[list][*]nie jest całkowicie ostry na 55 przy 2.8 - mam wrażenie, że Tamron przy 50 lepiej ostrzył na 2.8 (choć też demonem nie był)[/list:u]


spontaptopróbki w 'garerii'

#260 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 19 marca 2011 - 02:35

chyba dorobiłem się statywu,
ciężkiego ale nie będę go daleko nosił, bez szybkozłączki bo jak nie dobiorę to kupię głowicę kulową lub zaprzyjaźniony ślusarz dorobi.
może pozwoli mi ocenić czego tak naprawdę potrzebuję.
vanguard 150 cm za małe pieniadze

#261 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 19 marca 2011 - 03:06

daj link co to za sprzęt.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#262 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 19 marca 2011 - 08:32

Nie to, bym wątpił w zdolności polskiego ślusarza, ale... :?


Statyw mieć trzeba ;)

Bez szybkozłączki nie będziesz go używał :(

#263 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 19 marca 2011 - 10:55

w tego ślusarza nie wątpię, takie rzeczy z metalu, teflonu i innych materiałów nam do pracy wykonywał że głowa mała. nie raz naprawa dzięki niemu z kilkunastu tysięcy w serwisie malała do kilku stówek. a może dobiorę zamiennik, muszę poczekać by samemu zwymiarować.
jeśli nawet by nie wyszło to jest ok bo bardziej podchodzą mi z pomysłu (bo doświadczenia przecież nie mam) głowice kulowe wiec wymiana jest bardzo realna zwłaszcza że kupiłem bardzo tanio

#264 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 30 marca 2011 - 06:14

Jak to było z rozdzielczością pliku i wywołaniem fotki na papier? Jaka pozwala na jak dużą fotkę?

Np. 1280x857 ?

#265 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 30 marca 2011 - 06:27

bodajże 2MPx to już spokojnie 10x15 a powyżej 10 to i A0 można drukować czy jakoś tak
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#266 Red-Angel

Red-Angel

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 30 marca 2011 - 09:40

http://www.portaltur... ... 1&dzial=14

#267 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 04 kwietnia 2011 - 03:58

statyw jest, szybkozłączka przerobiona z velbonda jest, wiec można by rzec - jest komplet. (szybozłączkę z aluminium dorobię za jakiś czas, bo w planach jest mała przeróbka głowicy)
teraz można by się było pokusić o zdjęcia nocne lub coś na dłuższych czasach.

#268 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 05 kwietnia 2011 - 09:52

Pytanie:
Planuje dać do wywołania kilka fotek. Odbitki chcę w rozmiarze 21x30cm - jakim programem dobrze to wykadrować? Bo kiedyś już jedną dałem do wywołania i troszkę została ucięta...

EDIT: Już sobie poradziłem :) Użyłem Picasy :P

#269 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 05 kwietnia 2011 - 04:38

statyw jest, szybkozłączka przerobiona z velbonda jest, wiec można by rzec - jest komplet. (szybozłączkę z aluminium dorobię za jakiś czas, bo w planach jest mała przeróbka głowicy)
teraz można by się było pokusić o zdjęcia nocne lub coś na dłuższych czasach.


Póki co mocowanie drutem? ;)

Pytanie:
Planuje dać do wywołania kilka fotek. Odbitki chcę w rozmiarze 21x30cm - jakim programem dobrze to wykadrować? Bo kiedyś już jedną dałem do wywołania i troszkę została ucięta...

EDIT: Już sobie poradziłem :) Użyłem Picasy :P


Ja używam gimpa ;)

#270 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 05 kwietnia 2011 - 07:01

Tapta- jak wspomniane powyżej, mocowane na przerobionym zamienniku do velbona, czyli nie druty.
w planach złączka z własnym typem mocowania z aluminium

#271 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 08:13

zastanawiam się gdzie popełniłem błąd, lub co jest spierdz...one.
po południu poszedłem na spacerek do kamieniołomu, kirkut itp. dzień troszkę pochmurny więc światełko takie nieszczególne.
zrobiłem ok 100 szt fotek, w aparacie wyglądało ok. 18-55 is i 50 f1.8 odległości ostrzenia rożne, większość robione z preselekcją przysłony, najczęściej dla kita 8 dla 50-tki 5,6 z drobnymi odchyłkami. czasu 1/20 do 1/60, i tak szczerze mówiąc żadna fotka nie jest ostra.

#272 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 09:04

Wstaw te zdjęcia.

#273 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 09:55

jak będę w domu to wrzucę. - RAWy czy jpg?

#274 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 11:19

jpg.

#275 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 03:21

wszystkie surowe tylko pomniejszone, wyostrzenie na 0, choć nawet danie max (10) też nie na dużo się zdaje.
kamieniołom kit 18-55 is
http://img29.imagesh...i/img3522t.jpg/
http://img684.images...i/img3488s.jpg/
http://img716.images...i/img3484b.jpg/
kirkut 50 1.8
http://img96.imagesh.../img3550lj.jpg/
http://img832.images...i/img3545e.jpg/
http://img864.images...i/img3532n.jpg/

#276 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 09 kwietnia 2011 - 04:42

i co Yossarian o tym myślisz.

i dodatkowe pytanie, bawię się oprogramowaniem dołączonym przez canona dpp, przy zakładce wywoływania raw mam
contrast
highlight
shadow
[] linear (jeśli zaznaczę powyższe opcje są niedostępne
color tone
color saturation
sharpness

chodzi mi właśnie o funkcje linear, po zaznaczeniu jej dostaję obraz bardzo ciemny - co to za cholera i z czym się to je.
spotkałem się z tą nazwą w jakimś innym programie i taki sam efekt to dawało

#277 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 09 kwietnia 2011 - 07:01

Szczerze powiedziawszy nie wiem co o tym sądzić.

Wrzuciłem 2 zdjęcia do programu graficznego, przejechałem kawałek suwakiem w poziomach (tak, aby nie utracić szczegółów), wyostrzyłem i wyglądają w miarę w porządku. Przy dodatkowej zabawie z kontrastem można by wyciągnąć więcej. Sam oceń.
http://img823.images...znazwy1wde.jpg/
http://img12.imagesh...eznazwy3sg.jpg/

Nie zmieniałeś nic wcześniej w ustawieniach aparatu ?

Poruszone nie są.
Jeżeli ostrość byłaby źle ustawiona, samym wyostrzeniem nic bym nie zdziałał. Jest ustawiona poprawnie.

Edit:
Widzę, że w temacie obok zamieściłeś ulepszone zdjęcie.
Czyli to jednak była sprawa programowa, skoro odpowiednia obróbka zniwelowała problem? :)

#278 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 09 kwietnia 2011 - 07:30

chyba nic nie zmieniałem, zawsze jak by coś (programowo) mogę przywrócić ustawienia fabryczne body.
tak jak wspomniałem, dałem całkowicie surowe z ustawieniem wyostrzenia na 0. wiem że mogę wyciągać w programach, próbuję to robić, obrabiać ale martwi mnie tak naprawdę brak ostrości. może ja za dużo oczekuję ale chcę by było ostre to co ma być naprawdę ostre.
obróbka nie niweluje problemu może tylko jest mniej zauważalny.
dobiło mnie jeszcze ostatnie przeglądanie testów obiektywów.

a możesz coś powiedzieć o tych ustawieniach - linear

#279 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 09 kwietnia 2011 - 08:17

A używasz jakiegoś filtra? Ja początkowo używałem jakiegoś marnej jakości filtra polaryzacyjnego i przez niego zdjęcia nie były ostre, po zakupieniu filtra Marumi już to nie występuje :)

#280 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 09 kwietnia 2011 - 08:51

te były akurat bez polara, (mam marumi dhg circular p.l.d), na 18-55 była hoya hmc super uv[0] - jest tam cały czas
więc raczej nie obstawiałbym filtrów.

#281 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 09 kwietnia 2011 - 09:45

Porównaj te zdjęcia ze swoimi starszymi zdjęciami.
Może naoglądałeś się w necie zdjęć ostrych jak brzytwa z topowych obiektywów i przez to masz bardziej krytyczne oko?
Wg. mnie te zdjęcia nie są złe.

Nie znam funkcji linear.

#282 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 04:42

cholera, czyli jest gorzej niż myślałem, myślałem że popełniam jakiś błąd. nie umiem robić zdjęć i nic tego nie poprawi jak wydanie kilku kilo zł. na szkła by było ostrzej.

#283 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 06:02

Dlaczego mówisz

nie umiem robić zdjęć

skoro

nic tego nie poprawi jak wydanie kilku kilo zł. na szkła by było ostrzej.

?

Nie widzę sensu w dążeniu do najostrzejszego zdjęcia. Chyba, że wyznacznikiem dobrego zdjęcia jest jego ostrość.
Dla mnie zdjęcia w Twojej galerii pod względem ostrości są w porządku.
"Umienie" czy "nie umienie" robienia zdjęć niewiele od tego zależy ;)

#284 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 06:12

nie wyznacznikiem, ale na pewno była by mile widziana ostrość.
w obróbce mogę trochę podciągnąć jednak nie jestem z tego zadowolony

#285 Red-Angel

Red-Angel

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 09:50

abi: Nie przesadzaj, patrzę na Twoje zdjęcia w galerii i one są dobre pod względem ostrości (tylko ten księżyc się wybija). A te zdjęcia. które dałeś w tym wątku, to wystarczy trochę podostrzyć po zmniejszeniu ijest dobrze.

#286 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 10:12

księżyc trochę ma prawo być nie ostry, wszak daleko jest :)
to co daję to i tak jest podostrzane w dpp w granicach 7-9 na 10 przy wywoływaniu na 1024 pixele.
często dodatkowo jeszcze podostrzane w machiery, większe ostrzenie już nic nie daje, raczej psuje.

nie jestem pewny tej mojej 50-tki, na kirkucie skupiałem się głównie na ostrości, dlatego bazowałem na f5,6 gdzie powinienem mieć ostrość zdecydowanie lepszą w tych warunkach. niestety dupa na całej linii.

#287 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 11 kwietnia 2011 - 11:33

abi> Poszukaj sobie w necie o funkcji Linear. Dokładnie wpisz hasła Linear Raw Convertion.
Podpowiem, że konwertowanie liniowe zawsze daje ciemny obraz, później trzeba go redukować za pomocą tzw. "krzywych".
Podobno daje to później świetne efekty w jakości kolorów, kontraście etc, osobiście nie próbowałem (brak czasu na jakiekolwiek foto) :)

Co do ostrości się nie wypowiem, bo nie znam się na sprzęcie foto nic a nic :)

#288 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 11 kwietnia 2011 - 12:58

coś niecoś udało mi się znaleźć, ale liczyłem na coś bardziej łopatologicznego z mnóstwem pytań do... jak np jak to później jest z tymi krzywymi i czy to są te krzywe które widzę na histogramie itd :)

już jedno zastosowanie tej funkcji znalazłem, świetnie sie sprawdza do przygotowywania fotek pod hdr :)
w każdym bądź razie - duże dzięki

#289 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 11 kwietnia 2011 - 01:43

Widzę, abi, dwie możliwe przyczyny:
[list][*]twoje skacowane, trzęsące się łapska mogą nie utrzymać 1/60s, a co dopiero 1/20s![*]masz w aparacie ustawioną funkcję np. redukcji szumów[/list:u]

#290 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 11 kwietnia 2011 - 03:11

Abi> Chodziło mi o krzywe, które redukujesz np. w gimpie/photo shopie w trakcie obrabiania zdjęcia :)
Tapta> Sugerujesz robienie zdjęc ze statywu, czy z innymi czasami naświetlenia? Bo z tego co pamietam ostatnio Abiemu przeszkadzały wysokie szumy, co przy niskim czasie naświetlenia (dla złapania lepszej ostrości) znów może przeszkadzać. Chociaż nie wiem jak to z lustrami, pstrykałem tylko kompaktem-hybrydą, ale u mnie szumy zaczynają się juz od ISO 400.

#291 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 11 kwietnia 2011 - 04:13

Zdjęcia nie są poruszone.
Trudno też mówić o utracie szczegółów w związku z redukcją szumów, skoro ww. zdjęcie są robione na ok. ISO-200.

#292 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 11 kwietnia 2011 - 04:13

Tapta
- trzęsące się łąpska, to jest na pewno, tu nic się nie powinno zmienić (chyba ze na gorsze i tego jeszcze nie dostrzegam)
- z tą funkcją redukcji kurzu, może coś być. wydaje mi się że ma działać przy długich czasach (nie wiem co to są długie czasy dla tego body czy canona), ustawienie na pewno zaraz poleci na off.
Siwy
ja domyślam się o jakie krzywe Ci chodzi, ja tego nie używam bo nie umiem się nimi posługiwać.
cholera może rzeczywiście chodzić o te szumy, ustawione miałem na iso 200, sprawdziłem że mieszczę się w granicach 1/30- 1/60s więc powinno wystarczyć. chyba lepiej złapać lepszą ostrość i odszumiać w domu niż kląć przy ostrzeniu.
dzięki, biorę sobie to do serca i przetestuję przy następnym spacerze.
50 f1,8 - pójdzie na allegro, bo mu nie ufam i nie polecam zakupu nikomu ze znajomych tej sztuki.

#293 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 20 kwietnia 2011 - 08:55

kupiłem i doszedł, plecak foto - delta sx2. więc czas na na pierwsze wrażenie i opinię o nim.
zacznę i zakończę tak.
zdecydowanie odradzam.

#294 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 20 kwietnia 2011 - 10:17

Rozumiem, że od razu się go pozbywasz?

#295 Red-Angel

Red-Angel

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 20 kwietnia 2011 - 10:51

A jakie ma wady?

#296 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 21 kwietnia 2011 - 08:04

nie lubię odsprzedawać a zwłaszcza odsyłać po prostu zajeżdżę go.

1. komora na laptopa na plecach

2. komora główna - z rzepami na aparat
szerokość - spokojnie mieści body z podpiętą sigmą 70-300 (bez osłony )
głębokość - sigma 70-300 bez osłony również spokojnie się mieści.
łącznie 5 przegród na lampy, szkła i inne duperele + body z długim obiektywem.
miejsca wystarczająco.
w otwieranej klapie wewnątrz są 2 kieszonki, chyba na prezerwatywy bo nic innego tam nie wejdzie i na zewnątrz jedna podręczna, kieszeń, bardzo wygodna.

3. komora górna, nie za duża, do schowania drobiazgów, michy i ortalionu. chyba 3 kieszonki + 2 na długopisy. na klapie podręczna kieszonka dość duża ale z delikatnym obszyciem.

4. z boku plecaka kieszeń na butlę z wodą (małą bo brak paska by dużą przy szyjce zabezpieczyć przed wypadnięciem).
5. spód plecaka bez zabezpieczenia wilgotnościowego, 2 paski do zamocowania karimaty, butli z wodą lub statywu. (co by to nie było nie jest to dobre rozwiązanie bo paski są zaciskane a nie klamry zamykające więc wyjecie statywu wody, jest pracochłonne. (zakładamy że statyw ma max 40 cm po złożeniu ).

6. klapa szybkiego dostępu po lewej stronie (przy założonym plecaku), będzie to chyba wygodne, ale to muszę przetestować).
po prawej jest kieszeń z siatki na wodę, niestety brak jakiegokolwiek paska do szybkiego montażu. miałem po tej stronie założyć coś do montowania statywu, jednak ścianki nie wyglądaj na takie by można było cokolwiek do nich dopiąć, doszyć.



zalety -
na plecy naprawdę wchodzi laptop 15,4"

wady -
materiał nie wzbudza zaufania, wcześniejsze tanie pokrowce czy torby, które miałem zdecydowanie lepiej wychodziły.
zamki - bardzo delikatne, chyba nie są wplatane tylko zaciskane, każdy ząbek jest oddzielny (to muszę jeszcze sprawdzić). w jednym miejscu zamek zapina się nieprawidłowo, (przeskok zębów). płótno zasłaniające zamki (w tych miejscach co jest, zdecydowanie utrudnia otwieranie zamków). zamki bardzo delikatne.
szycie - pozostawiające wiele do życzenia, jak by go trochę pomęczyć to się rozpruje, niedoszycia, np przy rączce!.
dopasowywanie przegród - w głównej komorze są 2 długie przegrody (łamane w jednym miejscu) i 5 małych, o różnych wielkościach.
niestety możliwości samodzielnego modelowania są znikome. producent określił co gdzie ma być przyklejone i regulacja jest tak naprawdę w centymetrach.

pozostałe spostrzeżenia, wada/zaleta, to niech sobie każdy sam oceni
ścianka przylegająca do pleców w komorze laptopa, jest dostęp do tworzywa jakim ta komora jest wyłożona, można ją z problemami wyjąć, ale plecak nie traci sztywności, usztywnienie jest również na wewnętrznej ściance. są to 2 warstwy nienamakającej pianki przedzielonej sztywnym tworzywem, coś w stylu chropowatego elastycznego plastiku.
pozostałe ścianki są dość grube, chyba w środku jest taka gąbka jak wspomniałem wyżej lecz już bez tego usztywnienia. niestety materiał w środku nie jest zbyt dobrze rozłożony, nie mówiąc już o przeszyciu go by był całością z płótnem wewnętrznym i zewnętrznym.
pas biodrowy - brak możliwości odpięcia go jak i również brak możliwości schowania by troki nie wisiały.

odrobinę edytowałem i uzupełniłem.

#297 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 23 kwietnia 2011 - 01:46

Takie pytanie z ciekawości. Ile pstryknięć macie na liczniku w swoich aparatach? Ja dzisiaj sprawdziłem i w sumie się zdziwiłem, że tak mało, bo myślałem, że będzie troche więcej... ale to nawet lepiej :) Pokazało 10058 pstryknięć. A jak u was? Dodam, że aparat mam okrągły rok, bo w kwietniu kupiłem go w MM.

#298 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 23 kwietnia 2011 - 03:13

w canonie, kompakcie co zmienił właściciela ;/ było coś około 4 tys. jakieś 2 lata
w canonie co mam teraz 1000d od lutego zeszłego roku będzie około 3600 (kilkanaście niezgranych z aparatu więc nie jestem w stanie podać cyfry dokładnej.

#299 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 23 kwietnia 2011 - 04:29

Mało, 7 tysięcy z kawałkiem od 2 lat i 8 miesięcy.

#300 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 23 kwietnia 2011 - 10:14

dzisiaj stuknęło 3708.
wieczorny spacerek nad wodę a skończyło się całkiem fajną przygodą.
zachmurzyło się i światełko nie dopisało, więc przyuważyłem dwie sarenki jak pomykały przez pole, poszedłem za nimi by sprawdzić kępę drzew czy tam nie ukrywa się poszukiwany przeze mnie od zeszłego roku bunkier. niestety nie ukrywał się, ale przez drzewa bardzo ładnie przeświecało słonko więc zacząłem się bawić w pstrykanie i niestety porażka, nie byłem w stanie zrobić dobrego zdjęcia by to uwidocznić. jedna sarenka pokazała się z daleka i znikła, drugiej nie widziałem. stoję tak na wzgórku w szczerym polu na którym zboże kiełkuje i oprócz kępy drzew nikogo w okolicy, do lasu też kawał drogi.
nagle słyszę chsząknięcie, odwracam się i stoi przede mną sarniak tak ok 10 metrów, podszedł mnie od tyłu. w pierwszej chwili pomyślałem że może wściekły, schyliłem się po aparat , przypięty do statywy a on uciekł. po chwili znowu podszedł na jakieś 50m, odlał się i zwiał do lasu.
zbliżała się burza więc się wycofałem i spróbowałem zrobić zdjęcia na dłuższym czasie. później podrzucę próbki.
jedno jest pewne, muszę przerobić trochę kostkę do statywu by łatwiej się wyciągała



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL