Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

podkręcanie Intel Pentium Dual-Core E5200 - C.D.


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 DaVVVe

DaVVVe

    wpadam tu czasem ;p

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 25 czerwca 2013 - 09:53

Siemka!

W ostatnim poście zadawałem kilka pytań dotyczących podkręcania tego procka - wtedy podkręciłem go ze standardowego 2,5 GHz do 2,8 GHz w Biosie tylko po przez zwiększenie MHz (z 200 na 225 MHz).


Mało mi to było :P , więc dzisiaj zwiększyłem z 2,8 GHz na 3,2 GHZ (w biosie zmieniłem MHz z 225 na 259). foto poniżej

Dołączona grafika




Wiem już że przez zwiększanie MHz na procku zwiększa się też częstotliwość na Ramie, więc ustawiłem tak jak na zdjęciu FSB/DRAM Ratio na [1:1.50]. foto poniżej

Dołączona grafika




Ale samo zwiększenie MHz na procesorze specjalnie nie było odczuwalne, więc wyczytałem że należy zwiększyć na nim napięcie. Trochę się tego już boję ale coś tam zmieniłem - a dokładnie to co jest na zdjęciu poniżej przestawiłem z "AUTO" na "1.325" standardowo jest chyba 1.250

Dołączona grafika




Teraz moje pytania:

1) Procesor ma teraz w stanie spoczynku 37-38*C. Przy wysiłku średnim 57*C. Czy są to już niepokojące temperatury?

2) Czy w tych opcjach w Biosie powinienem coś jeszcze przestawić, czy wszystko już jest dobrze?


3) Co może wskazywać na to że z procesorem jest coś nie tak? :P


Proszę o waszą pomoc! Mam nadzieję że do tej pory procek mi się nie skopci :P

#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 25 czerwca 2013 - 09:55

No to teraz test w Linxie co najmniej 1h i nic nie robisz na komputerze tylko kontrolujesz temperatury.
Potem test w jakieś wymagającej gierce i spokój
Tak po prawdzie taki test w Linxie powinien trwać bite 24h w celu wykrycia błędów.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 DaVVVe

DaVVVe

    wpadam tu czasem ;p

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 25 czerwca 2013 - 10:23

No to teraz test w Linxie co najmniej 1h i nic nie robisz na komputerze tylko kontrolujesz temperatury.
Potem test w jakieś wymagającej gierce i spokój
Tak po prawdzie taki test w Linxie powinien trwać bite 24h w celu wykrycia błędów.




Nigdy nie korzystałem z tego programu więc proszę o pomoc w ustawieniach przed uruchomieniem go; co zmienić na tej pierwszej stronie?

Dołączona grafika

#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 25 czerwca 2013 - 10:32

Z tego co patrzę zaznacz sobie Memory na all i ustaw czas 60-120 minut.Do tego jakiś program do kontroli temperatur np.RealTemp i patrz czy temperatury po pewnym czasie nie są wyższe jak te 70°C no i kontroluj czy program nie wykrył żadnych błędów w procesorze po OC.
Ja używam OCCT ,a nie chce tobie go polecać bo słyszałem że niechłodzoną lub słabo chłodzoną sekcje zasilania procesora można spalić

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 DaVVVe

DaVVVe

    wpadam tu czasem ;p

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 26 czerwca 2013 - 07:21

Ja używam OCCT ,a nie chce tobie go polecać bo słyszałem że niechłodzoną lub słabo chłodzoną sekcje zasilania procesora można spalić


Ja właśnie mam BOX-owe chłodzenie więc dzięki za poradę


Jeżeli chodzi o program kontrolujący temperaturę to skorzystam z HWinfo

Po teście wrzucę tu zrzut logu - jak możesz to byś sprawdził czy wszystko jest ok



Kręcę tak ten procesor, bo w następnym tygodniu chcę zmienić płytę główną, bo ta mi już szwankuje (kilka miesięcy temu wywaliło mi na niej 8 kondensatorów - zostały wymienione, ale coś jest nie tak - komp włącza się czasem po kilka razy); więc pod koniec chcę styrać tą płytę

Jeżeli mógłbym cię jeszcze prosić o pomoc w wyborze płyty głównej - potrzebuję microATX, z 4 gniazdami RAM, z podstawką 775 właśnie pod ten procesor co go teraz podkręcam, no i nie droga tak do 220-230 zł.
Co byś polecił?

 

Z tego co patrzę zaznacz sobie Memory na all i ustaw czas 60-120 minut.Do tego jakiś program do kontroli temperatur np.RealTemp i patrz czy temperatury po pewnym czasie nie są wyższe jak te 70°C no i kontroluj czy program nie wykrył żadnych błędów w procesorze po OC.
Ja używam OCCT ,a nie chce tobie go polecać bo słyszałem że niechłodzoną lub słabo chłodzoną sekcje zasilania procesora można spalić



A więc rozpocząłem test w LinX na 50 minut (przy 3,2GHz i napięciu 1,325) i po 20 sek wywaliło mi bluescreen :P

po ponownym uruchomieniu wyskoczył taki raport

Dołączona grafika

Dołączona grafika

czyli coś było nie tak :P





Zrobiłem więc pewną zmianę:

ustawiłem procka na 2,8GHz i napięcie zwiększyłem ze standartowego 1,250 na 1,275

z braku czasu zrobiłem test w Linx na 10 min włączone miałem też HWiNFO (oto zrzuty)


Dołączona grafika

i log z LinX

Dołączona grafika



Co o tym sądzisz?
Jeżeli możesz to napisz też co polecasz jeżeli chodzi o płytę główną pisałem w poście wyżej o niej




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL