Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Testy i podkręcanie GTS450. Proszę o pomoc!


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Borgman28

Borgman28

    Stały bywalec. ;)

  • Użytkownik
  • 587 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 02:52

Witam wszystkich, mam pewien problem problem z moją kartą graficzną jest ona już fabrycznie podkręcona przez gigabyte'a do zegarów 830MHz na rdzeniu i 1804MHz na pamięciach, ale chcę pocisnąć ją jeszcze wyżej moja sztuka (chyba) kręci się jak szalona zaraz wyjaśnię. Programu którego używam do testów do zobaczenia czy wyniki podskakują to 3D Mark 06 a program do podkręcania to EVGA Precision X dobiłem chyba do zegarów 975/1950MHz. GPU-Z wykazuję taką wartość a po benchmarku 3D Markiem wynik jest ten sam lub jeszcze gorszy bo 3D Mark pokazuje, że zegary mojej karty graficznej są fabryczne czyli 830/1804, ale pewnego razu podkręcałem tę kartę i ustawiłem zegary do 875/1845MHz i w EVGA Precision jest taka opcja V-Sync i już teraz nie pamiętam czy włączyłem tę opcję czy nie, ale po teście 3D Mark'iem i wynik podskoczył i taktowanie karty według 3D Mark'u było takie jakie ustawiłem, ale później próbowałem ustawić dużo wyższe zegary i zwiększać wynik testowałem kartę wraz z włączoną opcją V-Sync i z wyłączoną i znowy 3D Mark wykazywał fabryczne zegary a wynik z powrotem spadał a GPU-Z pokazywał taktowanie takie jakie ustawiłem.
Czy ktoś może wie o co chodzi i może mi pomóc?! : P

#2 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 04:24

Za mozno podkrecasz karte i dlatego wynik spada.

#3 Borgman28

Borgman28

    Stały bywalec. ;)

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 587 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 04:52

Nie, nie chodzi mi o to przecież mówię, że raz podkręcałem kartę i ustawiłem zegary na 875/1845MHz i wtedy nie pamiętam czy włączyłem czy wyłączyłem opcję V-Sync i włączyłem test. Test się skończył i normalnie wynik był większy i 3D Mark wykazywał taktowanie rdzenia i pamięci właśnie tak jak to zrobiłem czyli 875/1845Mhz czyli 3D Marl tak jakby nagle zauważył to podniesienie zegarów, ale następnie jeszcze bardziej podkręcałem i default'owałem zegary włączałem i wyłączałem opcję Sync, ale nic niby karta miała podniesione zegary tak jak to zrobiłem, ponieważ GPU-Z wykazywał takie zegary, ale 3D Mark pokazywał zegary default'owe! : / Mi się wydaje, że to jest coś z tą opcją V-Sync, ale no niby testowałem i z wł. i z wył. tą opcją a 3D Mark tak i tak wykazywał zegary default'owe. : /

#4 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 05:04

Nic nie rozumiem... Skoro GPU-Z pokazuje zegary po OC to takie masz, a w 3d marku musi być jakiś bug.

#5 Borgman28

Borgman28

    Stały bywalec. ;)

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 587 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 05:07

Hehehe, a myślisz, że ja rozumiem?! Kurczę sam nie wiem raz chyba włączyłem tą opcję V-Sync i 3D Mark pokazywał mi zegary po OC a później to już dupa. : /
 
Upsss... to było du*a! xD
 
Ale w sumie to zauważyłem jeszcze coś, że po tym jak (chyba) włączyłem tę opcję V-Sync to i po teście zegary wskazywały OC no i oczywiście zawsze jak to jest po OC kilka klatek podskoczyło pomimo tego, że i rdzeń i pamięci były podkręcone tylko +45MHz. :D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL