Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z komputerem/przeglądarką przy bardzo wielu kartach


1 odpowiedź w tym temacie

#1 KSI

KSI

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 22 września 2023 - 01:37

Mam taki problem, że używam bardzo wielu kart otwartych w przeglądarce.

 

Pewni ktoś się zastanawia, po co koleś ma otwartych kilkaset kart? Żeby móc później do nich wrócić, może macie na to jakieś rozwiązanie, żeby teraz po przejrzeniu tych kart/zakładek, zapisać wszystkie na raz do... a nie pojedynczo.

 

Z uwagi, że przeglądarki takie jak Opera, Chrome, Chromium, Firefox mają karty/zakładki w poziomie, za dużo się nie da otworzyć. Zmiana możliwa ale niekoniecznie wygląda to tak dobrze jak w Microsfot Edge przy pionowym ustawieniu kart.

 

Problem jest taki, że choć mam ramu 32GB to po otwarciu przeglądarki z czasem komputer się... po prostu nie można uruchomić w tle steama, epica, notatnika, painta itp. Nawet ikony systemowe z paska na dole znikają i na pulpicie po wyłączeniu przeglądarki. Pomaga wylogowanie się.

 

Nie wiem więc czy to wina, że za mało pamięci ram czy za mało już miejsca na dysku SSD.

 

Generalnie gdybym znalazł jakiś fajny sposób na tą dużą ilość otwartych kart, żeby je jakoś zapisać czy coś ale nie pojedynczo, byłoby fajnie. Stąd pytanie do Was, może ktoś się borykał z takim problemem i ma na to jakieś rozwiązanie.

 

Z uwagi, że bałaganiarzem też jestem, co jakiś czas przeglądam te otwarte karty i zamykam niepotrzebne, bo robi się niezły bałagan po czasie.



#2 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 18 listopada 2023 - 08:37

Podejrzewam że RAM nie wyrabia
Próbowałeś zapisać sesje?
Menadżer urządzeń i musiałbyś sprawdzić ile Ramu przeglądarka pobiera sama + kilka zkładek odpalić dla testu

To łatwo sprawdzic

Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL