Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 3400 przeznaczony do gier kacperskiw


89 odpowiedzi w tym temacie

#1 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 24 września 2018 - 10:31

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 3400 złotych 

*Wymagania oraz zastosowanie -  nieawaryjny, karta wi fi, gry typu fortnite cs go league of legends skyrim wraz z transmisją na zywo na youtube oraz wiedzmin cyberpunk

*Natywna rozdzielczość monitora - 

*Których podzespołów potrzebuje cały komputer z kartą wi fi + monitor (plus porada dotycząca klawiatury i podkładki niekoniecznie w budzecie) (posiadam sluchawki hyperX clud II z kartą dzwiekową USB wiec nie wiem czy jest potrzebna ale jakas tania (nie powodująca awari zestawu) mogłaby byc.)

*Czy planujesz podkręcanie? - nie, jestem zielony

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - nie

*Własna propozycja zestawu komputerowego -


jestem calkowicie zielony posiadalem laptopa wiec nigdy jeszcze nie bawilem sie w skladanie nie wiem tez jak wgrac system czy zainstalowac sterowniki


zapraszam do dyskusji



#2 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 25 września 2018 - 06:50

https://www.morele.n.../info/be05383c/


#3 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 25 września 2018 - 09:16

Ciekawy zestaw... Nie wiedziałem że te Rx570 tak potaniały hh

jlzqhakr0o4c.jpg


#4 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 25 września 2018 - 06:10

@ fireworklaura

RAM do wymiany ...

Chłodzenie do wymiany ...., a nawet nie potrzebne

Dajesz zasilacz którego kable przez wielkość obudowy będą za krótkie ... 

Widzę mądrość w zestawie brak HDD i dajesz SSD czyli zainstaluje system i 1/2 gry a co z resztą ? 

@kacperskiw

trzymaj zestaw 

https://www.morele.n.../info/1966593a/

chociaż jakbyś miał 200 zł więcej to byś mógł mieć już RX 580 8GB ram . No i RX580 wydajniejszy,

https://www.morele.n.../info/71230d80/


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 25 września 2018 - 06:14

@akakak123 dał 1600x który nie ma chłodzenia więc potrzebnie ...

ta ... b350 tomahawk z gotującym się VRM hhh


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 25 września 2018 - 08:03

@_VeV_

b350 tomahawk rev 2 nie 1 :) już się nie przegrzewa :) 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 25 września 2018 - 08:31

skąd info o Rev 2 i jaka pewność że nie dostaniesz leżaka tej starszej ? @akakak123


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 25 września 2018 - 08:31

jlzqhakr0o4c.jpg


#8 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 września 2018 - 09:09

Dziekuje za dyskusje i czekam na rozwiniecie kwestii chłodzenia.

Nigdy nie składałem komputera a instrukcji do składanego z wybranych czesci raczej nie dostane, dlatego nie wiem czy sobie poradze?

Jeszcze jedno kiedy juz go złoże co z systemem? Do tej pory miałem laptopa wiec kupujesz odpalasz grasz. Jak sie go wgrywa(system)? jak zachowuje sie komputer bez systemu? Da sie go wgl odpalic? Bo w zestawie nie ma cd rooma wiec pewnie musze zrobic to jakoś internetowo.

Wgl nie wiem czemu ale sie podjarałem jak zobaczyłem obudowe z plexi bede sobie mógł patrzeć na bebechy kompa grając na nim (myslalem ze takie obudowy sa drozsze i zadsze albo gorsze tylko fajnie wyglągają)



#9 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 25 września 2018 - 09:18

@akakak123

A twój zasilacz to szajs na *** kondesatorach w ** możesz sobie wsadzić te długie kable, jakoś ludzie kupowali s12ii do tej obudowy i starczało, poleciłam chyba z 5 zestawów i jakoś wystarczało, ram jest taki sam jak goodram micron i micron to i to podkręcisz, obudowa jakiś szajs od spc bo ma szkło "janusz", monitor dobry, karta sieciowa bardzo słaba mi wysiadła po roku nie polecam gubiła zasięg, b350 szajsowate vrm skoro jest rev2 skąd wiesz na jaką trafi,a co jak leżak magazynowy? Jak chcesz to będziemy tak toczyć wojne to chyba twój jest do poprawy. Jak jesteś taki mądry to zastanów się co to jest elektornika śmiecia padającego wrzucileś. Duży rozum masz naprawde jak nie wiesz co to kondesator nigdy się zasilacza nie otwierało corsairy padały jak muchy w pierwszej kolejności ci padnie wyntylator. A co ty trzymasz zdjęcia rodzinki na komputerku i instalujesz syfiastą 10 co ci zajmuje 50gb? sorry ale ja wcisnełam więcej niż 2-3 gry na 120gb. Masz żebyś sie nie czepiał troche nowszy zasilacz na tajwanach nie to co twój szajs elektryku https://www.morele.n...aab-eu-1610845/ https://www.morele.n...aab-eu-1610844/

1600X nie ma chłodzenia dlatego frezzer 33 jak nie to może dać Fortisa 3v2 też styknie albo samego 1600 i przykrecić chłodzenie box.

 

@kacperskiw

Wgrywasz system i go nie aktywujesz proste będzie pisało w rogu "aktywuj system windows" nie zmienisz tapety czy coś tam a tak to system normalnie funkcjonuje nikt nie borni go nie aktywować więc tak, pobierasz ze strony microsoft windows 10 i pobierasz sterowniki ze strony producenta noi najnowszą wersje bios pod płyte i kręcisz ramy


Użytkownik fireworklaura edytował ten post 25 września 2018 - 09:18


#10 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 września 2018 - 11:06

Fajnie ze rozwijacie temat a nie że przyjdzie tu ktoś kto nic nie wie o komputerach a ja kupie jego zestaw, tylko nie wyzywajcie sie.

Zapomnialem dopisac ze zaakceptuje 200 zł wiecej jezeli to znacznie podniesie jakość zestawu.

Jeszcze mam prośbę abyscie pod proponowanym zestawem podali ilość RAMu (bo chyba to najbardziej wpływa na ilośc fps itp?) ja aktualnie na laptopi mam 8 RAMu i chce miec jakieś porównanie (albo podajcie przewidywaną ilość fps dla: fortnite njlepiej na najniższych lub lolu najlepiej na średnich)



#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 września 2018 - 07:20

8gb ram to na dzis totalne minimum.

jlzqhakr0o4c.jpg


#12 Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 26 września 2018 - 09:50

Zobacz taki zestawik z Ryzen i RX580 :) https://www.x-kom.pl/lista/ditzpg3z2 + kod rabatowy studia będzie 80 zł taniej :) jest promocja na procesor AMD Ryzen 5 2600 za 745 zł :)


:)


#13 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 26 września 2018 - 02:46

@Krzysztof Nowak Zmień tego vero na coś normalniejszego, 2600 się nie opłaca ma gorsze chłodzenie box niż 2600X i jest 5% lepszy od pierszej generacji jak chcecie składać na drugiej to tylko 2600x różnica do 20% więc raczej 1600/X i tańsza płytę jak nie to 2600X dopiero + ten msi, reszty nie czepiam ale Focus g droższy o 50zl jest lepszy a x70w 70zl jeszcze lepiej 


Użytkownik fireworklaura edytował ten post 26 września 2018 - 02:49


#14 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 26 września 2018 - 06:32

Więc po uwzglednieniu wszystkich opini innych użytkowników jaki zestaw ostatecznie mam kupic? Przypominam ze te 200 zł ponad budzet akceptowalne.

@ fireworklaura  @Krzysztof Nowak @akakak123


Sorka ze tak dopytuje ale tutaj zły zasilacz tu odlezana płyta główna a ja nie chce po miesiacu oddawać do serwisu.


Użytkownik kacperskiw edytował ten post 26 września 2018 - 06:28


#15 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 26 września 2018 - 10:24

Te 2666 się fajnie kręcą @_VeV_ o nich mówił kości te same Micron jak goodram, reszty nie ma co się czepiać bo wsysstko pasuje i kable są wystarczająco długie jak by kolega wiedział więcej to s12ii ma nowsza rewizje od kupy czasu z nowymi kablami

Narzekali że 120gb to za mało masz teraz budżet 3700 https://www.morele.n.../info/be05383c/ to łap z ssd 480gb


Użytkownik fireworklaura edytował ten post 26 września 2018 - 10:30


#16 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 06:26

Goodram to nie microny... A na tych samych kościach co goodram jest g skill aegis. Aczkolwiek te cruciala często 2933 robią xD

jlzqhakr0o4c.jpg


#17 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 27 września 2018 - 09:00

I pewnie częściej od goodrama bo się trafiają 2800 :P


#18 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 10:34

Akurat te goodramy 2800 to jak do tej pory 3 sztuki na kilkadziesiąt wiec to marginalny odsetek według mnie.

jlzqhakr0o4c.jpg


#19 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 27 września 2018 - 01:58

Curcial tańszy i się kręci jak wsysstko inne więc?


#20 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 02:53

Co weźmie to będzie... Cruciala też powinien wyjść ok

jlzqhakr0o4c.jpg


#21 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 27 września 2018 - 02:57

To jakie wady wkoncu są mojego zestawu?


#22 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 04:07

według mnie jest ok ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#23 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 27 września 2018 - 04:25

Bo według tamtego kable są za krótkie, najlepiej wrzucić szajski Corsair nie wiedząc że s12ii ma nową rewizje, frezzer niby jest gorszy od fortisa, ram jakiś niby wolny tak uważa kolega i autor nie wie co zrobić w końcu


#24 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 04:27

pitolenie ... s12 i krótkie kable xD 

to się ktoś popisał ... 

to nie wielka obudowa typu dark base 900 hh


jlzqhakr0o4c.jpg


#25 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 27 września 2018 - 04:45

Dziękuje pieknie za wszystkie porady. 

Musiałem sie upewnic ponieważ tamten ,,wprowadzający w błąd" uzytkownik ma ponad 1000 postów na koncie co wg mnie oznacza ze jednak sporą wiedzę ma chociażby od czytania tego co piszą inni w tematach w których się udziela i również jego pomoc doceniam (zwłaszcza jesli chodzi o ten dysk bo aktualnie w laptopie mam SSD 200Gb i jest to niesamowicie mało choć wiem ze jest zasyfiony antywirusami na które licencja sie skonczyła i zdjeciami. Tak czy siak musze kombinowac zeby mi sie 3 gry zmiescily i przeszukiwac foldery albo usuwac jakas gre np. CSa zeby było miejsce na 2 Gb aktualizacje fortnite.)

 

Jeszcze 2 pytanka.

1. Czy tego komponenty kupowac na morelach (tak jak daliscie mi linki) czy jakiś X-kom komputronik?

2. Na jakie rabaty mogę liczyc (legitymacja szkolna, karta dużej rodziny, poszukac tych komponentów na różych stronach np. tu tanszy ram monitor?)

3. (Ten zestaw bedzie miał chyba 12 RAMu? bo 8 kość i 4 grafa) To nie bedzie problemu jezeli jego predkość mnie nie zadowoli zeby dokupic kośc czy 2? Troche w zwiazku zakupem czytam sobie i czytałem ze komputer moze nie wykorzystac zbyt duzej ilosci ramu i bedzie ,,leżał odłogiem" (ja to tak zinterpretowałem bo czytałem jakis artykuł o chyba ,,pamieci wirtualnej")



#26 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 05:20

śmiało można kupować morele ...

ram grafiki i "normalny" się NIE sumują itd .


jlzqhakr0o4c.jpg


#27 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 27 września 2018 - 06:12

Ok to ile w takim razie ren zestaw bedzie mial RAMu?

#28 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 06:18

za 3400zł 8gb ram w 1kości ... 16gb nie wejdzie bo za mocno by było trzeba ciąć ressztę .


zestaw od fireworksLaura można śmiało brać tylko ramy zastanów się goodramy IRDM X / g skill aegiss 3000mhz i 1 kość 8gb oba jakby nie były dużo droższe .


jlzqhakr0o4c.jpg


#29 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 27 września 2018 - 06:58

Do tego zestawu od laury nie kupowac jej ramu tylko irdm x albo g skill aegis jesli chcialbym miec 16 gb?
Czy do zestawu laury dokupic jeszcze dodatkowo IRDM X/G SKILL AEGIS?
A kupno dwoch takich kosci od laury ma sens?

#30 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 07:27

ma sens ... owszem ma sens 2 kości luary ... ale tak jak mówię , można podmienić je na goodramy / aegisy ... ale jak już weźmiesz 1 aegisa to bierz kolejnego ...żeby mieć 2 takie same kości a nie mieszać .


jlzqhakr0o4c.jpg


#31 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 27 września 2018 - 08:06

Dzieki za wszystko chyba odpowiedzieliscie na wszystkie trapiące mnie pytania <3. Chyba zamienie ten dysk twardy na nieco mniejszy (ten sam tylko w wersji 240Gb). jeszcze sie zapytam kogos o ten zestawik i kupuje.



#32 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 08:22

tylko nie pytaj po pseudo expertach w serwisach bo znowu się głupot nasłuchasz xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#33 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 27 września 2018 - 08:54

@_VeV_ wiem ze oni makaron na uszy nawijają dlatego w necie pytam bo nie dostane szajsu który zalega na magazynie lub za który za który sprzedający dostanie dodatkowy pieniądz jak komus opchnie. Miałem zamiar na jakiejs grupce spytac i wysłuchac opini innych.



#34 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 września 2018 - 09:41

@kacperskiw grupki fejsbukowe to rakownia niezła ... ale chcesz to pytaj bo może czymś nas rozśmieszą .


jlzqhakr0o4c.jpg


#35 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 27 września 2018 - 11:07

No pitolenie że kable za krótkie poleciłam już takich 5 zestawów i nikt przy składaniu się nie skarżył że kable ma za krótkie >°<


#36 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 28 września 2018 - 09:50

@fireworklaurano tak bo lepiej mieć lepsze 2 kondenstaory i nie mieć możliwości podłączenia zasilacza do płyty głównej po prostu będzie super zero obciążenia i pobór prądu też 0 .... Idź się palnij w głowę to może zmądrzejesz. Pisze że dajesz zasilacz i obudowę gdzie kable nie będą dosięgać do podzespołów , a ty dalej swoje pier**** oooo kondesatory oooo super oooo ty masz gorsze oooo zasilacz nie poczuje tego gdyż obciążenie będzie 50% ooooo Wywalnym 10000zł na zasilacz bo lepszy kabelek od wiatraczka ma oooo... Po co przepłacać , jak i tak będzie dobrze działało i tak .... On nie robi PC i OC gdzie zasilacz będzie wykorzystywany na 100% tylko w większości przypadków 40-60... 

 

@kacperskiw

Powiem tak dopłacając 400zł masz bardzo dobry zestaw : https://www.morele.n.../info/7882c692/

Według mnie lepszego w tej cenie nie znajdziesz no chyba że jak "kolega wyżej dla lepszego kondensatorka dopłacisz jeszcze 50zł no ale wiedz że jest duża szansa że nie podepniesz kabla od CPU do płyty głównej :) bo kabelek za krótki no ale wiesz kondensator z diamentu .... xD "

 

Jak jednak budżet to tylko 3600zł to : https://www.morele.n.../info/1c3df184/ 

 

Jednak według mnie lepiej te 200zł dorzucić i mieć już kompa do którego przez najbliższe 5 lat nic kupować nie będziesz musiał i gry będą dalej będą chodzić na średnie/wysokie , a teraz na ultra (oczywiście bez tych bzdet od AMD co zabierają 40% wydajności ) 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#37 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 września 2018 - 10:33

Ty się akak palnij w głowę bo kable S12 spokojnie starczą i nie będą za krótkie.
W twoim wykonaniu syf płyta, słabszy zasilacz i jeszcze dopłacać hhh

jlzqhakr0o4c.jpg


#38 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 28 września 2018 - 02:18

@_VeV_

Wiesz do Ciebie to nawet nie ma co się odzywać bo dla Ciebie palnięcie w głowę nic nie da .... 

Składałem PC z tym zasilaczem i musiałem dokupić przedłużkę bo brakowało 2-3 cm by podłączyć kabel od CPU. ALe najlepiej polecać zasilacz i nawet nie czytać o tym jakie są z nim problemy...

To niezłe problemy z płytą. Pewnie jak z tamtą od MSI tylko że w sprzedaży jest już tylko REV2. no ale wiesz dadzą ci przypadkiem rev1. Gówno prawda.... 

Hah dopłacić do czego ?? może do rx 580 a nie rx 570 ale po co czytać jak jest się jełopem twojego pokroju .... 

Płyta ta jest słaba to nieźle się bawimy, ćpałeś coś czy coś ci się w mózg wbiło i przestałeś myśleć. Poczytaj opinie o tej płycie to wtedy wszystko stanie się jasne, a nie że ci pewnie kolorek nie pasuje. Gorsze opinie ma ten AsRock niż ta płyta no ale VeV największy mózg "cep" świata wie wszystko najlepiej .... 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#39 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 września 2018 - 04:15

@akakak123 to ja nie wiem jak żeś ty składał bo zarówno fireworkspysio jak i ja mamy parę zestawów z tą obudową i zasilaczem na koncie ... 

nie wiem co ty ćpasz ale przynajmniej kultury człowieku . 

Jak takiś mądry to potem mu to ustawiaj ... biosy gigabyte są dość niestabilne mimo że tyle czasu minęło . chcesz tanie x370 to od msi maasz gaming plus / pro / sli plus i nie są znowu złe .


jlzqhakr0o4c.jpg


#40 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 28 września 2018 - 05:43

czytałem na morelach opinie o tym zasilaczu seasonic z ,,za krótkimi kablami" i jedyne wady wymienione w komentarzach to: za długie kable, za krótkie kable, za sztywne kable, zły kolor śrubek. Z tąd pytania czy oni tam losowe kabe wrzucająxDi czy w porównaniu do innych obudow ten fractal desingn focus G jest jakiś ogromny ze obawa ze za krótkie kable będą?



#41 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 września 2018 - 06:00

Nie, Focus g nie jest duża obudowa to nie możliwe żeby tam nie starczyło. Ze trochę sztywne kavle to się zgadzam ale nie ze krótkie hh

jlzqhakr0o4c.jpg


#42 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 28 września 2018 - 07:19

@kacperskiw

ta obudowa i tak jest nie opłacalna bo w tej cenie możesz już panel ze szkła a nie plexi, dodatkowo nie ma osobnej komory na zasilacz przez co będzie to mało estetyczne...

@_VeV_ Ty żyjesz recenzjami z początku 2017 roku.... Wiele się zmieniło. aktualizacje biosu, nowe rewizje płyt... Zrozum że firmy ulepszają rzeczy które są złe bo inaczej każdy by te płyty zwracał z powrotem .... No myśl człowieku MYŚL..

To że w tej obudowie ten kabel da radę dotrzeć do CPU to tak tylko nie przez tylną tackę , a przez płytę, więc to jest według mnie bez sensu.... 

https://www.morele.n...0-bg010-774433/

W tej budzie nie dosięgało brakowało jakieś 5 centymetrów a nawet więcej bo kable sztywne były tak że się nic zrobić nie dało więc przedłużka musiała pójść. No ale za to kondenstaory z diamenta no normalnie passat wśród zasilaczy MAST HAVE 

 

@kacperskiw

Od razu powiem tak tutaj ja też proponowałem ci AMD ze względu na to że procesory Intela poszły w górę, ale jak masz miesiąc czasu jeszcze to poczekaj to procesory intela potanieją i tak zyskasz do 20%wydajności. I wyjdzie zestaw taniej 


Użytkownik akakak123 edytował ten post 28 września 2018 - 07:23

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#43 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 września 2018 - 08:20

@akakak123 ty nie myślisz ... Nie wiele płyt x370/b350 nie miałem do czynienia i wiem czego nie tykać by nie zrobić komuś problemu ... jak chcesz mu problem zrobić to potem ty mu będziesz ustawiał ramy ... :P

w dark base 900 nie dziwne że ci brakowało bo ta obudowa jest gigantyczna i generalnie bez custoom loopa wygląda strasznie pusto Z 2 strony nawet mnie nie rozśmieszaj już łączeniem zasilacza za 200zł z obudową za 700zł... ta obudowa akurat wymaga zasilacza z naprawdę długimi kablami ... połączenie s12 + focus G poproszę na PW o zdjęcia osoby co już takie zestawy mają dla niewiernego "tomasza" . 


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 28 września 2018 - 08:21

jlzqhakr0o4c.jpg


#44 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 28 września 2018 - 08:41

@_VeV_

Zasilacz był z poprzedniej konfiguracji, a że wolał dopłacić do lepszej płyty na początku to co poradzę ? Oczywiście potem zasilacz poszedł na wymianę na lepszy no bo bez przesady taki zasilacz do takiej obudowy to śmiech był.

Paczę że ty każdą płytę miałeś, ale poczytać o nich to już problem. Gigabyte naprawił bios ale dalej żyj w świecie że wszystko co było kiedyś gównem teraz też jest.

Kiedyś karty gigabyte to było kupsko a teraz Aorusy są jednymi z lepszych ....


Użytkownik akakak123 edytował ten post 28 września 2018 - 08:42

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#45 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 28 września 2018 - 08:44

Wkleiłam też masterwatta, nowsza konstrukcja pół Modularna, i tak się z tobą nie zgodzę bo w mojej konfiguracji kable starczają, czytaj ze zrozumieniem bo dalej ladujesz szajs do zestawów jeszcze bardziej go pogarszając tylko się pogrążasz, komputery to elektronika bez tego ani rusz jak chcesz się nazywać pomocnikiem narpiew zobacz sam co jest w zasilaczach a potem płacz że kondensatory wylewaja


Użytkownik fireworklaura edytował ten post 28 września 2018 - 08:46


#46 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 września 2018 - 08:45

karty aorusa są naprawdę ciekawe ... płyty dalej podwyższonego ryzyka choć naprawdę ładnienieźle wyposażone są aorusy .


jlzqhakr0o4c.jpg


#47 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 29 września 2018 - 09:27

Na morelach znalazłem kosci goodramy 2800 mhz czarne które kosztują 332 zl jedna a dwie 330 nie wiem czy to błąd czy jakas promocja? sprawdzicie moze wam sie przyda taka gratisowa kosc. moze sobie kupie od razu? Szkoda ze tylko czrne bo chcialem sobie kupic ten zestaw od firework laury a te białe goodramy sa śliiiiiiiczne i pasowalyby mi do odudowy oraz płyty ale nie bede doplacac 300 zl zeby mi kolorki pasowaly xD

Pamięć GoodRam IRDM X DDR4 2x4GB, 2800MHz, CL16 (IR-X2800D464L16S/8GDC)

#48 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 września 2018 - 10:03

nie gratisowa kość tylko 2x4 a 1x8 ... 


jlzqhakr0o4c.jpg


#49 kacperskiw

kacperskiw

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 30 września 2018 - 12:41

Faktycznie xD Mój błąd, nie zauwazylem ze sie pamiec nie zmienia.



#50 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 września 2018 - 08:44

To już widzisz hh.

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL