Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [5000-6000-8000] przeznaczony do [gier] dla [Aviomarine]


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aviomarine

Aviomarine

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 19 kwietnia 2016 - 09:38

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - Niesprecyzowane, jeżeli udałoby się znaleźć sklep udostępniający korzystny system ratalny to do kwoty około 8tyś jestem skłonny przeznaczyć. Jeżeli nie i będę zmuszony do zakupu gotówkowego to limit to 6000zł

*Wymagania oraz zastosowanie - Mam spore zaległości z grami ze względu na już nie najnowszą jednostkę a jako zapalony gracz chciałbym sprzętu który sprosta grom z najwyższej półki nie tylko teraz ale i za rok. Uwziąłem się na procesor i7-6700 i na grafikę gtx 980 TI (może niesłusznie ale tak jak wspomniałem liczę że sprzęt posłuży dłuższy czas) aczkolwiek jakbym nie kombinował to nie mieszczę się w budżecie. Jeżeli to możliwe zależy mi na możliwie cichej maszynie, sprzęt mam w wydzielonej części sypialni i nie chciałbym budzić żony w nocy. I tak się wścieka z powodu moich zachcianek i związanych z tym wydatków także nie ma potrzeby dolewać oliwy do ognia.

*Natywna rozdzielczość monitora - niesprecyzowane

*Których podzespołów potrzebuje  - Poszukuję całego zestawu począwszy od skrzynki przez monitor do klawiatury, myszki.

*Czy planujesz podkręcanie? - Zapewne tak, może nie na dzień dobry gdyż obecnie raczej nie ma takiej potrzeby ale z czasem z pewnością.

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Nie, zaczynamy od zera.

*Własna propozycja zestawu komputerowego - http://www.morele.ne...ry/info/fpjS71/

 

Link do koszyka budowany na podstawie własnej dość mocno ograniczonej wiedzy i kilku dni spędzonych na forach i youtube.

Wiem że może nie jest to najlepsza konfiguracja i to jest właśnie powód dla którego postanowiłem założyć własny temat. Liczę na wasze doświadczenie.



#2 Sowa

Sowa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 23 kwietnia 2016 - 04:16

A więc...

Zacznijmy od obudowy. Wiem że to kwestia gustu, ale ja bym brał coś większego. T takim budżecie można by pomyśleć o NZXT H440 lub Silent Base 600/800, tu musisz sam poszukać bo to kwestia gustu, ale z pewnością brałbym coś większego. 

Teraz może dysk. Z tego co widzę to ten samsung nie jest teraz dostępny. Myślę że wartym rozważenia byłby jakiś dysk na M.2, nawet nie na PCIe (bo te są bardzo drogie, chociaż może starczy pieniędzy w takim budżecie). Jeśli wolisz na SATA to może Crucial MX200 (sam używam i nie narzekam).

Jeśli chodzi o kartę, to jeśli uparłeś się koniecznie na tą 980Ti to z pewnością nie od Gigabyta. Rozważ MSI. Jeśli jesteś w stanie trochę poczekać to nie długo mają być nowe karty, a na pewno stare stanieją.

Zastanów się czy na pewno potrzebujesz tej i7? Jeśli tylko grasz to i5 starczy w zupełności tak samo jak 8GB ramu. 

Na koniec jeszcze może płyta główna, która raczej nie ma aż takiego znaczenia i może warto by poszukać czegoś tańszego.

Oraz Windows. Po co Ci professional?


Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800


#3 Webster88PL

Webster88PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 24 kwietnia 2016 - 08:34

Windows 10 weź na allegro, można wyrwać nawet za 200 zł

tutaj moja propozycja: http://www.morele.ne...ry/info/rLK7Tq/

jak byś chciał sprzedać grę dołączoną do GPU ~120-140 zł zostaje w kieszeni 

RAM które wziąłeś mogą wadzić o chłodzenie, a ramu nie dajesz tam gdzie ci pasuje w płycie tylko w odpowiednie miejsce w zależności jakie płyta wymaga. 

reszta wedle twojego uznania

 

do monitora bym dopłacił i wziął bym jakiś z 144Hz (karta graficzna w pełni zadowoli cię w płynności wraz z monitorem z 144Hz)
http://www.morele.ne...xl2411z-631226/
ewentualnie jakiś z matrycą IPS dla lepszych kolorów 


Użytkownik Webster88PL edytował ten post 24 kwietnia 2016 - 08:39

wmmw4Rc.png 974099.png
i7 6700K | GTX 980Ti | MSI Z170a  M5 | CORSAIR H110i GTX | FRACTAL DESIGN R5  | CORSAIR RM750X  | G.SKILL Trident Z DDR4 16GB


#4 Sowa

Sowa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 24 kwietnia 2016 - 10:38

Ja bym nie radził kupować monitora 144Hz bo po prostu nie ma to sensu. Te monitory mają sens w e-sporcie gdzie faktycznie taki monitor daje przewagę, ale nie dla zwykłego gracza. Tu radził bym jakiś dobry IPS, może nawet 1440p ponieważ ta karta bez problemu na to pozwoli. 

I zanim stwierdzisz że nie wiem co mówię i nigdy nie widziałem takiego, to uprzedzam że sam mam taki i używam go do... grania w CounterStrika. A jak wiadomo to tam znaczenie ma każda milisekunda, dlatego wybrałem taki (konkretnie LG2477GM), ale gdybym miał grać tylko w gry typu Wiedźmin, GTA wybrał bym jakiegoś dobrego IPSa z dobrymi kolorami. 


Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800


#5 Webster88PL

Webster88PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 24 kwietnia 2016 - 10:42

dla tego każdy dobiera sobie monitor do swoich potrzeb, ja tylko dałem propozycję. Sam składam PC od podstaw wraz z Monitorem i wybieram taki z 144Hz i czasem reakcji 1ms

ktoś kto mało gra w takie gry, bardziej będzie mu zależało na lepszej jakości kolorów względem opóźnienia. Temat rzeka i nie ma co dalej ciągnąć... kupujący niech sam zdecyduje co będzie dla niego odpowiednie 


wmmw4Rc.png 974099.png
i7 6700K | GTX 980Ti | MSI Z170a  M5 | CORSAIR H110i GTX | FRACTAL DESIGN R5  | CORSAIR RM750X  | G.SKILL Trident Z DDR4 16GB


#6 Aviomarine

Aviomarine

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 25 kwietnia 2016 - 04:20

Trochę milczałem ze względu na rozterki związane z zakupem ale co do monitora faktycznie teraz patrzę i wybrałem dosyć kiepski monitor. Zdecydowanie powinienem chyba się kierować na 144Hz grywam w gry bardzo dużo w tym sporo gier wymagających szybkiej reakcji którą wspierać będzie zapewne szybsze odświeżanie. Podpowiedzcie mi tylko bo troszkę wypadłem z obiegu czy BenQ to na pewno godny zaufania producent monitorów? Kilka lat temu nawet nie brałbym pod uwagę takiej firmy ale wydaje mi się że coś się zmieniło skoro sprzęt jest polecany.

 

Kolejna rzecz jeżeli chodzi o 980TI to sądząc po zainteresowaniu kupujących na morele to byłem przekonany że właśnie w Gigabyta powinienem uderzyć ale widzę że jednogłośnie polecacie innych producentów teraz tylko kwestia którego wybrać :)

 

Mam też jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o chłodzeniach wodnych all in one? w porównywalnej cenie do dark rocka 3 można zakupić właśnie tego typu chłodzenia pytanie tylko czy to ma sens.

 


Jeśli chodzi o kartę, to jeśli uparłeś się koniecznie na tą 980Ti to z pewnością nie od Gigabyta. Rozważ MSI. Jeśli jesteś w stanie trochę poczekać to nie długo mają być nowe karty, a na pewno stare stanieją.

Zastanów się czy na pewno potrzebujesz tej i7? Jeśli tylko grasz to i5 starczy w zupełności tak samo jak 8GB ramu.

 

Co do karty masz sporo racji tylko pytanie ile to jest "trochę" bo prawda jest taka że nie wiadomo kiedy się nowa seria pojawi i na ile to wpłynie na spadek ceny GTX 980Ti.

Co do procka zdaję sobie sprawy o tym że i5 wystarczy ale rozważam też rendering (poza tym sporo stream-uje) i wydaje mi się że wykorzystam potencjał mocy obliczeniowej podkręconej i7.
 


Użytkownik Aviomarine edytował ten post 25 kwietnia 2016 - 04:22


#7 Sowa

Sowa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 25 kwietnia 2016 - 04:52

Te monitory mają sens właściwie tylko przy grach online  i to raczej na wyższym poziomie. Jeśli grasz głównie w gry singleplayer to sens kupna takich monitorów jest raczej niewielki. Benq to zdecydowanie warta polecenia firma, poza nią możesz rozejrzeć się także za Eizo. Ja mam LG i nie narzekam, ale jest to monitor z najniższej półki 144Hz (do 1200zł). Jeśli bardziej zależy ci na kolorach to weź dobrego IPSa. Tylko jaki chcesz rozmiar tego monitora?

 

Zdecydowanie nie bierz Gigabyta. Nie słyszałem wielu pozytywnych opini o tej karcie a wręcz przeciwnie. Pod obciążeniem strasznie głośna a w spoczynku nie lepiej. Ja mam MSI i podoba mi się, jeszcze w grę wchodzi Asus i Evga oraz różne mniej znane firmy. Po prostu przejrzyj Morele i popatrz która karta ci się podoba, poczytaj o niej opinie. 

 

Chłodzenie wodne (all in one) jest z pewnością wydajniejsze od powietrznego, ale często pompy są niskiej jakości przez co jest głośnie, a do tego nie w każdej obudowie da się je zainstalować. Co do powietrznego to zamiast przepłacać za dark rocka kup Fortisa 3. Taki sam kawałek blachy a dwa razy tańszy. Jedyną wadą jest słaby system montażu i montowanie jest mało wygodne, choć nie jest to dużą wadą bo robi się to raz i koniec. 

 

Jeśli dużo renderujesz/streamujesz to zdecydowanie bierz i7. Do streamowania przyda się dodatkowa moc.

 

Też jeśli możesz określ się co do obudowy. Będzie dużo łatwiej dobierać podzespoły.


Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800


#8 Webster88PL

Webster88PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 25 kwietnia 2016 - 04:55

Ten monitor co ci podałem wcześniej będzie dobra propozycja jakosc-cena reszta w koszyku

Trzymaj się z dala od monitorów Eizo, są beznadziejne i wielu na nich narzeka

Wysłane z mojego SAMSUNG-SGH-I337 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Webster88PL edytował ten post 25 kwietnia 2016 - 05:01

wmmw4Rc.png 974099.png
i7 6700K | GTX 980Ti | MSI Z170a  M5 | CORSAIR H110i GTX | FRACTAL DESIGN R5  | CORSAIR RM750X  | G.SKILL Trident Z DDR4 16GB


#9 Aviomarine

Aviomarine

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 25 kwietnia 2016 - 08:12

Sowa gry online i stream to większość mojego czasu wolnego także powiedzmy że 144 przesądzone. Co do wielkości myślałem o 22-24 cale.

 

Powiem szczerze że na obudowach znam się mniej więcej wcale. Wiadomo że estetyka jest dla mnie istotna ale tak jak zaznaczyłem w pierwszym poście zależy mi też na możliwie ograniczonym hałasie dlatego też zaproponowałem w pierwszym poście obudowę wyciszaną, nie wiem czy to wyciszenie cokolwiek daje tak jak wspomniałem nie znam się na obudowach.

Propozycja Webstera Morele.net wydaje się być solidna i cicha co dla mnie jest niewątpliwym plusem.

 

Co do Fortisa 3 to z tego co się orientuje jest ona znacznie mniej wydajna od dark rocka 3 a chciałbym bezpiecznie wykorzystać możliwości odblokowanego mnożnika w i7-6700. Że już nie wspomnę o walorach estetycznych które w przypadku Dark Rock 3 bardzo mi imponują, jedyne wątpliwości wzbudzają we mnie właśnie wspomniane all in one wodne aczkolwiek nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia.

 

Grafika fajna się wydaje Inno3D które wybrał do koszyka webster (ja szczerze mówiąc nie do końca widzę różnicę pomiędzy tymi 980 Ti może poza różnicą cenową która na szczęście jest niewielka pomiędzy producentami)


Użytkownik Aviomarine edytował ten post 25 kwietnia 2016 - 08:32


#10 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 25 kwietnia 2016 - 09:12

Do takiego zestawu Dark Rock 3 będzie ok zwłaszcza jeśli zależy Ci na ciszy. Zasilacz zmieniłbym na spc enduro fm1 650w jest 50zł tańszy a niczemu nie ustępuje corsairowi, moim zdaniem lepszy nawet. Do reszty podzespołów nie mam zastrzeżeń. Zestaw jest ok.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#11 Sowa

Sowa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 25 kwietnia 2016 - 09:42

@Aviomarine Skoro zdecydowałeś się na 144Hz to masz do wybory np. BenQ XL2411z albo LG 24GM77. Sam mam LG i jestem zadowolony, ale nigdy nie widziałem BenQ więc nie mam porównania.

 

Co do chłodzenia to z pewnością Dark Rock jest ładniejszy, zapewne będzie cichszy, ale według producenta Fortis ma większą wydajność a do tego jest ponad 2 razy tańszy. Moją i5 4690k chłodzi bardzo dobrze. W spoczynku jest 25-30 stopni, podczas gry w GTA jest 45-55 stopni (na 3,6GHz, przy 4 wentylatorach w Silent Base 800). A jeśli zależy ci na ciszy to możesz bez problemu wymienić wentylator na Silent Wings lub coś od Noctua. Jeśli chcesz ładniejszego Fortisa to popatrz na Customowom wersję od Malika: http://www.morele.ne...-spc138-773407/


Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800


#12 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 02:18

Windows 10 weź na allegro, można wyrwać nawet za 200 zł

http://www.chip.pl/n...jpopularniejsze
 

 

@Aviomarine Skoro zdecydowałeś się na 144Hz to masz do wybory np. BenQ XL2411z albo LG 24GM77. Sam mam LG i jestem zadowolony, ale nigdy nie widziałem BenQ więc nie mam porównania.

 

Jeśli chcesz ładniejszego Fortisa to popatrz na Customowom wersję od Malika: http://www.morele.ne...-spc138-773407/

Tak przeplacic za uposledzone macho bo ladnie wyglada:facepalm:  Toz to juz lepiej kupic H7 Ultimate... Ktore jest niewiele drozsze a sporo wydajniejsze niz ten wasz malik jaki i DR3

Teraz autorze, pragniesz ciszy, mysle ze to bedzie zestaw ultimate
http://www.morele.ne...ory/info/TeL3R/
1. Dysk jak dysk.
2. Monitor z matryca AMVA - swietne kolory, dobry czas reakcji. Monitorami 144hz sobie nie zawracaj glowy dla casualowego gracza, ktory gra we wszystko nie robi to roznicy. Lepiej wybrac monitor z ladnymi kolorami.
3.i5 6600k w wiekszosci gier nie ma roznicy pomiedzy i7 a i5 wiec skoro nie widac roznicy po co przeplacac.
4. MX200 - sprawdzony i dobry dysk zamienic mozna na iridium pro ktory jest oparte co prawda o troche gorszy kontroler jednak ma 5 lat gwarancji
5. Grafika Inno3d - wydajna i cicha, cos czego wlasnie szukasz
6. Chlodzenie Cryorig h5 ultimate - cisza polaczona z wydajnoscia w przystepnej cenie.
7. Nie baw sie w zadne Windowsy z allegro, wiekszosc to sciema szyta gruba nicia. Rozwaz tez wybranie wersji Home, profesional jest lepsza o rzeczy z ktorych na codzien i tak nie korzystasz. Wiec po co doplacac?
8. Asrock z170 Extreme 4 - Tak samo wyposarzony jak asus, jednak tanszy i z lepszym serwisem.
9. PAXm70 - wyciszana dobrze ofiltrowana obudowa. Spokojnie wystarczy.
10.rm550x - 650w to i tak przesada, szkoda doplacac. 550w spokojnie wystarczy, a zasilacz i tak jest cichy.
11. Rival 100 - dobrze wykonana i w przystepnej cenie
12. Corsair Strafe - klawiatura nowa, przedewszystkim jak na klawiature mechaniczna jest bardzo ale to bardzo cicha.
13. GeiL Evo - tanie i dobre pamieci, Szkoda doplacac do pamieci 3200mhz bo roznica to nie wiem czy nawet bedzie 2fps


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#13 Sowa

Sowa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 03:10

1. Dysk jak dysk.

2. Moim zdaniem jeśli nie gra się profesjonalnie tylko dla rozrywki to też nie ma sensu przepłacać za 144Hz i raczej wybrał bym coś "normalnego", chociaż ciężko mi coś konkretnego polecić.

3. Do streamowania może przydać się i7, a jak było napisane Autor używa komputera do streamu. Do samych gier jak najbardziej i5 by wystarczyła.

4. Też mogę polecić ten dysk choć rozmyślał bym nad M.2. Nawet jeśli byłby to tylko zwykły dysk a nie na PCIe.

5. Karta też sądzę że będzie dobra, chłodzenie ma solidne.

6. Chłodzenie też dobre, ale ja bym brał fortisa który jest tańszy a też wydajny.

7. Tu się zgodze. Nie ma sensu kupować na allegro. Ale zastanawiam się jak z legalnością tego: http://www.kinguin.n...0-home-oem-key/ Bardzo tanio a sklep raczej zaufany.

 

9. Obudowa to kwestia gustu, ale R5 i ta wyglądają bardzo podobnie.

10. Ja bałbym się kupować 550W pod i5/i7 i GTX 980Ti. Kolega ostatnio wymieniał kartę na GTX980Ti i  w połączeniu z jego i5 2500k i 500W nie dał rady i się wyłączał. A poza tym to zawsze lepiej mieć trochę zapasu.

11 i 12. Mysz i klawiaturę każdy musi wybrać sam, pojeździć po sklepach i poszukać czegoś co mu odpowiada.

13. Też twierdzę że 3,2GHz nie ma sensu. Ja bym polecał Kingstony HyperX. Bardzo ładnie wyglądają i pasują do czarnej płyty.


FG42 (26 kwietnia 2016 - 03:19 ):
Zbędny cytat. Używaj przycisku @Oznacz.

Użytkownik FG42 edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 03:17

Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800


#14 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 03:29

Fortis bywa halasliwy, i to czasami nawet bardzo, jak sie wkreci na obroty, nie zapominajmy ze to wciaz uposledzone macho.
Jak mial Logic 500w to mu sie wylaczal, cala platforma nie wezemie wiecej niz 420w, wiec nie przesadzajmy ze 550w z linia 550w to malo i nie wystarczy, bo to glupota.
w 90% steaming konczy sie na ale fajna zabawa i tyle. Sam to robie na i5 2500k. Pamietajmy ze musisz dobrac procesor + internet a i tak najczesciej sie konczy na 720p 30fps. Do tego i5 spokojnie wystarczy. Tym bardziej ze to skylake nie sandy. Jezeli mowimy juz o powaznym streamowaniu na 720p 60fps to nie ma sie co pchac w i7 skylake a  brac 5820k. Nie bawic sie w polsrodki.
Dysk SSD na m2? Tylko po co? Dla cyferek?, skoro i tak SATA jest wystarczajacy i kazdy zauwazy przyspieszenie wzgledem HDD, pomiedzy SATA a m.2 ta roznica nie jest juz tak oczywista.
11-12 Wlasciwie wiekszosc myszy jest profilowanych tak samo i wieksze. Pamietajmy ze do streamowania nie potrzebujesz ustawien gry najwyzszych bo i tak stream Ci je okroi. Jezeli autor uzna ze wychodzi mu to moze zmienic i5 na i7, W innym wypadku nie ma to sensu.
Jezeli mysli o powaznym streamowaniu to musi sie naszykowac na rzeczy podstawowe
1.Stream prowadzony codziennie po kilka h. Narazie w sumie glownie dla siebie
2. Brak czasu na wszystko (powrot z pracy chwila odpoczynku stream
3. Nerwy zony, ze nie ma dla niej czasu i tylko praca/komputer
Jezeli zamierza streamowac od czasu do czasu i7 mozna z gory wykreslic.

Kinguin nie jest sklepem a platforma sprzedazowa tak samo jak allegro, kazdy moze tam sprzedac co chce.


 


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#15 Sowa

Sowa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 03:56

Mam Fortisa i nigdy nie wkręcił się na obroty, BA nawet nie przekracza 50%!

Z dyskiem M.2 raczej chodzi mi o to żeby zaoszczędzić ciągnięcia kabli itd. M.2 jest bardziej kompaktowy. 

 

Nie koniecznie jest sens brać od razu procki na 2011. Równie dobrze można powiedzieć że 5820k to za mało i trzeba 5830X oraz 2 titany. 

 

Faktycznie co do kinguina mój błąd. 


Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800


#16 Webster88PL

Webster88PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 03:58

3. Nerwy zony, ze nie ma dla niej czasu i tylko praca/komputer





 

skąd ja to znam :)
 

Możesz też robić filmy na YT gdzie przy renderowaniu filmów i7 na pewno się przyda, tak samo dobry Ram 


wmmw4Rc.png 974099.png
i7 6700K | GTX 980Ti | MSI Z170a  M5 | CORSAIR H110i GTX | FRACTAL DESIGN R5  | CORSAIR RM750X  | G.SKILL Trident Z DDR4 16GB


#17 Sowa

Sowa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 04:07

@Webster88PL Wyższa częstotliwość ma sens właściwie tylko jeśli używa się zintegrowanej karty graficznej. 


Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800


#18 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 04:55

@Sowa Przy renderze faktycznie predkosc ramu ma znaczenie. 
@Webster88PL Jezeli zamierza renderowac prockiem to wybor jest jeden 5820k tyle.
 


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#19 Webster88PL

Webster88PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 05:11

tyle że i7 5820k z i7 6700k dużo się nie różnią, mają podobne osiągi co można zaobserwować na testach. 6700 lepiej się sprawuje w grach a 5820 przy renderowaniu itp. wybór tutaj raczej leży po stronie kupującego. Temat typu AMD czy nVidia ;)

 

Ram przy renderowaniu ma bardzo duże znaczenie, kolega @Sowa chyba mało obeznany i się niepotrzebnie wypowiada wprowadzając innych w błąd. A później szerzy się propaganda na internetach że Ram nie ma żadnego znaczenia i nie warto przepłacać :P


FG42 (26 kwietnia 2016 - 06:01 ):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz.

Użytkownik FG42 edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 05:58

wmmw4Rc.png 974099.png
i7 6700K | GTX 980Ti | MSI Z170a  M5 | CORSAIR H110i GTX | FRACTAL DESIGN R5  | CORSAIR RM750X  | G.SKILL Trident Z DDR4 16GB


#20 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 05:34

@Webster88PL To nie jest temat typu AMD vs Nvidia to temat typu
Gra + Stream/ Rendering/ Nagrywanie a nie raz przychodzi taki czas ze Gra + Stream + Nagrywanie. W takim przypadku przewaga 5820k jest niewyobrazalnie wieksza nad i7 6700k. 6700k to 6600k + 4 wątki. Tyle w temacie. Nawet jakby tych watkow bylo 12 czy 16 nie zastapia one tak naprawde 2 dodatkowych rdzeni fizycznych. Mozna cos robic, ale jak robic to porzadnie, nie pol srodkami. Bo w koncu zbraknie mocy i co? Zmiana platformy nie? Narazamy sie na wieksze straty. Trzeba sie okreslic na poczatku. Jezeli kolega zaczyna ze streamami nie ma sensu pakowac sie w i7 kompletnie, nawet jezeli ma na niego budzet. Chodzi o to ze na ta chwile cos takiego nie ma sensu. Sam streamuje niemal od miesiaca dzien w dzien, rozne gry gta, tomb raidery i inne i5 2500k wystarcza, oczywiscie nie mowie ze czasami nie dropnie, ale jak sie gra na najwyzszych ustawieniach to tak jest. Wystarczy objechac troche ustawienia graficzne, dla streamu to nic nie zrobi gdyz kod zjechany do 2000kbps czy nawet 3500kbps zajedzie jakosc niewyobrazalnie (zeby wypuszczac video z jakoscia jaka widzisz na ekranie, potrzeba bitrate minimum 60mln). Jezeli kolega po miesiacu czy pol roku stwierdzi nie idzie mi to, to chociaz zaoszczedzil kase, jezeli stwierdzi okej idzie mi to czas sie przeniesc na wyzszy poziom, kupuje 6700k lub przesiadka na 5820k. Mysl racjonalnie. Kanalow na Hitboxie/twitchu jest na tyle duzo, ze malo komu sie udaje, trzeba tworzyc niesamowity kontent. Znam osoby ktore wsadzily 3k pln w akcesoria a zarabiaja miesiecznie tyle co ja (0.5 euro), a mimo nawet tego maja mniejsze statystki niz ja na akcesoriach za 10% tego. Przyjdzie mi kamerka bede robil najprawdopodobniej podcast wlasnie jak sie do tego zabrac.

TLDR
Nie ma sensu pakowac sie w polsrodki

Swoja droga rozumiem ze chodzilo Ci ze w grach maja podobne osiagi, Bo w renderowaniu 6700k dostaje wciry solidnie. Stream to tez rodzaj renderowania tylko ze renderujesz w locie wszystko


Użytkownik johnieemeister edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 05:35

Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#21 Aviomarine

Aviomarine

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 08:41

Fajnie że istnieją takie fora bo sporo pouczających informacji z nich można zaczerpnąć:)

 

Proc:

Niestety mój budżet nie ogarnie sklepania sensownego zestawu z procem 5820k a streamuje średnio około 35 godzin tygodniowo już od dłuższego czasu (głównie są to gry typu Smite) no i oczywiście bieżące tytuły single Player. W związku z tym faktem zdecyduje się na i7-6700 (z tego co zrozumiałem jednogłośnie uznajemy to za najlepszy proc w moim budżecie).

 

Grafika:

Jeżeli chodzi o grafikę to w każdej z waszych propozycji jednogłośnie pojawia się Inno3D osobiście nie miałem styczności aczkolwiek ufam waszemu doświadczeniu i wierzę że grafika spiszę się na medal. W poszukiwaniu informacji na temat tej grafiki natknąłem się na takie rozwiązanie GTX 980 Ti podobno facet miał założoną tą grafikę z prockiem skylike z chłodzeniem H110i i jak stwierdził nawet pod obciążeniem czasami zapominał że komp jest włączony (w domyśle był po prostu mega cichy). Spory potencjał pod OC ale czy takie rozwiązanie rzeczywiście ma sens i czy warto wogóle do tego dopłacić. Na pierwszy rzut oka około 500zł więcej niż za grafę z wiatrakami i cooler.

 

Ram:

Jeżeli chodzi o RAM różnica między 2666Mhz a 3000/3200Mhz jest na tyle mała (w skali kosztów całego zestawu) że chyba warto dopłacić, moim zdaniem jest to bardziej przyszłościowe rozwiązanie.

 

Płyta:

 

@johnieemeister moja wina bo wcześniej nie wspomniałem że zależało by mi żeby płyta miała możliwość obsługi SLI (jak już wyżej wspomniałem wybiegam w przyszłość, może niesłusznie no ale tak robię:P)twoja propozycja od ASRocka chyba nie ma takiej opcji niestety. No chyba że to przeoczyłem, muszę jednak przyznać że walory estetyczne i solidność wykonania jest godna podziwu.

Osobiście moją uwagę przykuły 3 płyty:

MSI Z170A GAMING M5

MSI Z170A GAMING PRO

Asus Z170 PRO GAMING



#22 Sowa

Sowa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 26 kwietnia 2016 - 10:20

@Aviomarine Nie miałem styczności jeszcze z takim chłodzeniem karty i nie wiem jak w praktyce to wypada, ale tu masz wersję od EVGA kosztującą tyle co zwykła wesja.
Weź tylko pod uwagę że gdzieś musisz zmieścić tą chłodnice. W połączeniu z wyżej wymienionym Corsair który zają by górę obudowy zostaje tylko przód i tył. Z tyłu moze on kolidować z Corsairem lub płytą, a z przodu nie każda obudowa umożliwia montaż chłodzenia cieczą.

Użytkownik Sowa edytował ten post 26 kwietnia 2016 - 10:42

Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800


#23 Webster88PL

Webster88PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 27 kwietnia 2016 - 03:48

W obudowie Fractal Designe R5 nie będzie miał z tym problemu

Wysłane z mojego SAMSUNG-SGH-I337 przy użyciu Tapatalka

wmmw4Rc.png 974099.png
i7 6700K | GTX 980Ti | MSI Z170a  M5 | CORSAIR H110i GTX | FRACTAL DESIGN R5  | CORSAIR RM750X  | G.SKILL Trident Z DDR4 16GB


#24 Aviomarine

Aviomarine

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 27 kwietnia 2016 - 10:29

Dobra Panowie zaczerpnąłem troszkę wiedzy dzięki wam i zrobiłem nowy koszyk do waszej oceny i konstruktywnej krytyki.

http://www.morele.ne...ry/info/9Qif1X/

Kilka słów wyjaśnień:

Tak jak wspomniałem w pierwszym poście jestem wymagający gdyż zależy mi zarówno na wysokiej wydajności jak i na estetyce i kulturze pracy. Wydajność zbudowałem na podstawie waszych postów i dużej ilości recenzji które ostatnimi czasy zajmują mi większość wolnego czasu. Estetyka myślę nie jest żadnym zaskoczeniem dark rock 3 w oknie obudowy i czerwone dodatki na płycie, ramach i zapewne bazowe wentylatory obudowy oraz okablowanie zasilacza również wymienię na czerwone i myślę że otrzymam dzięki temu oczekiwany efekt. Dałem sobie spokój z wymysłami typu All In One, z czasem może pomyślę o całym układzie opartym na cieczy ale narazie myślę że nie będzie takiej potrzeby. Co do monitora również poszedłem po rozum do głowy i zrezygnowałem z wersji 144 bo w esporcie kariery nie zrobię a w warunkach domowych nie odczuję takiej różnicy żeby podwajać koszty związane z monitorem. Jeżeli chodzi o klawiaturę i mysz z pierwszego postu to właściwie nie wiem co mną kierowało ale chyba chciałem po prostu wrzucić coś na sztukę na dzień dobry i martwić się tym później. W każdym razie tymi elementami myślę zajmę się już po klepnięciu finalnego zestawu deskopta.



#25 Webster88PL

Webster88PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 03:41

Oj nie jestem pewny w 100% ale te kości RAM mogą robić problem z montażem chłodzenia CPU. Zobacz sobie dokładnie jakie tam są wymiary. Wiem że na 100% nie pasują z wersja dark rock pro 3

Wysłane z mojego SAMSUNG-SGH-I337 przy użyciu Tapatalka

wmmw4Rc.png 974099.png
i7 6700K | GTX 980Ti | MSI Z170a  M5 | CORSAIR H110i GTX | FRACTAL DESIGN R5  | CORSAIR RM750X  | G.SKILL Trident Z DDR4 16GB


#26 Aviomarine

Aviomarine

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 10:11

Chłodzenie CPU na moje oko zakryje max 1 slot pamięci także 3 zostają wolne i nie powinny kolidować.

Niestety ciężko jest to sprawdzić na 100% przed zakupem nie mając fizycznie kontaktu ze sprzętem.



#27 Sowa

Sowa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 10:44

Ale pamięci wkłada się do określonych slotów i nie można sobie wybrać doktórego. Fakt że zwykle są to te dalsze sloty, ale musisz się upewnić.

Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800


#28 Aviomarine

Aviomarine

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 10:55

Pomysły jak to sprawdzić? albo alternatywa dla ramów ale miłe by było z czerwonymi radiatorami.

Zależy mi na czasie bo do jutra raty 0% na morele:)



#29 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 01:03

Wywal DR3 wez Noctua nh-d14 i masz po problemie z pamieciami.


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#30 Aviomarine

Aviomarine

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 01:15

Znalazłem ot coś takiego:

 

  • Pytanie techniczne
  • Chłodzenie CPU i RAM
  • Czy chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 BK018 zasłoni więcej niż 2 miejsca na pamięć RAM a konkretnie Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14. W zasadzie jeżeli macie lepszą propozycję co do RAM to chętnie wysłucham.
  • 2016-02-23 00:19:31
  • Autor: Rafał
  • Odpowiedzi (1):
  • 2016-03-06 18:58:11, bizon

    Mam dokladnie to chlodzenie i zakrywa jedynie pierwszy port. Jak masz dwie kosci do wpiecia to i tak wpinasz je w drugi i czwarty, tak wiec bez stresu. Moja plyta z i5-6600K dziala bezproblemowo z G.Skill Ripjaws V 16GB 2X8GB (F4-2400C15D-16GVR)

 

 

Zależy mi na tym dark rocku bo z wizualizacji wynika że będzie mi się komponowało świetnie z całą resztą (obudowa ma okno dosyć małe co mocno eksponuje właśnie chłodzenie) a wentylatory i radiator z Noctua nh-d14 jest troszeczkę jak z innej bajki:/

Pytanie czy taka bliskość ramu do chłodzenia procka może jakoś kolidować i np nagrzewać kości:/


Użytkownik Aviomarine edytował ten post 28 kwietnia 2016 - 01:16


#31 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 01:28

Nie, bo i tak jezeli dotyka to dotyka wentylatora, a nie czesci metalowych.


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#32 Webster88PL

Webster88PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 02:47

jak dasz DR3 to nie wsadzić tych ramów G.Skill, musiał byś zakupić albo inne chłodzenie albo zmienić Ram na Hyper X

Może być jakieś wodne jak ja to zrobiłem lub np. https://www.morele.n...-spc130-707501/ jeżeli kolorystycznie Noctua nie będzie ci pasowała. Ale ja na twoim miejscu brał bym Noctua bo ładnie będzie wyglądać do białej obudowy.


wmmw4Rc.png 974099.png
i7 6700K | GTX 980Ti | MSI Z170a  M5 | CORSAIR H110i GTX | FRACTAL DESIGN R5  | CORSAIR RM750X  | G.SKILL Trident Z DDR4 16GB


#33 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 03:55

jak dasz DR3 to nie wsadzić tych ramów G.Skill, musiał byś zakupić albo inne chłodzenie albo zmienić Ram na Hyper X

Serio?
installed-3.jpg


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#34 Webster88PL

Webster88PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 04:04

tutaj jak wygląda z Ram który ma 40 mm
900x900px-LL-42fe4e61_6-6-201411-03-01PM
 
DDR4 G.Skill Ripjaws V mają 42mm wysokości, czyli jbc dasz wentylator od chłodzenia wyżej i powinno pasować. Tylko co ci z czerwonych pamięci ram jak ich i tak nie będzie widać bo chłodzenie je całkowicie zakrywa :P


wmmw4Rc.png 974099.png
i7 6700K | GTX 980Ti | MSI Z170a  M5 | CORSAIR H110i GTX | FRACTAL DESIGN R5  | CORSAIR RM750X  | G.SKILL Trident Z DDR4 16GB


#35 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 04:22

Ty nie kumasz ze wentylator nie zaslania 2giego slotu ram? czyli moze sobie ustawic pamiec w sloty 2 i 4 nie musi wkladac ich w 1 i 3


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL