Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Windows 8.1 a procesor intel skylake i5 6600k


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kornel12

kornel12

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 29 października 2015 - 04:19

Witam chciałbym się dowiedzieć czy zainstalowanie Windowsa 8.1 na komputerze z procesorem intel Skylake jest dobrym pomysłem ? 

ponieważ słyszałem że Windows potrafi sam podkręcać procesor. 

Chciałbym się również dowiedzieć czy ta wersja systemu win 8.1 ma ograniczenia czasowe ( np- działa tylko przez 1 rok) oraz czy przypisuje się ją do danego komputera 



http://proline.pl/?p=WN7-00934

a i chciałbym się dowiedzieć jakie wy macie systemy operacyjne 

a i czy ten system jest kompatybilny z procesorami z seri Skylake oraz płytą 
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 5-EU s.1151.



#2 Akali

Akali

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 29 października 2015 - 05:57

Tak wszystko jest kompatybilne,nie Windows nie kręci procesorów :<.

Nie ma ograniczeń czasowych.



#3 Szubrawiec

Szubrawiec

    Szalony Naukowiec

  • Użytkownik
  • 712 postów

Napisano 29 października 2015 - 07:24

tak troszkę z ciekawości sięspytam gdzie słyszałeś że windows kręci procka , jakiś link możesz podać ?


服が変わるのは意味あるの?最善ですitpc.net.pl.良いはありません。. 黒と白の321 、彼は王の王であります

#4 Akali

Akali

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 29 października 2015 - 08:37

Może usłyszał że można w Windowsie za pomocą programu..



#5 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 29 października 2015 - 09:51

Chciałbym się również dowiedzieć czy ta wersja systemu win 8.1 ma ograniczenia czasowe ( np- działa tylko przez 1 rok) oraz czy przypisuje się ją do danego komputera 

http://proline.pl/?p=WN7-00934

a i chciałbym się dowiedzieć jakie wy macie systemy operacyjne

 

To wersja BOX, więc możesz zmienić sprzęt i zainstalować go na tym nowym. Dosyć fajna opcja z tym win8.1, bo za tanie pieniądze (tylko trochę droższy od OEM) masz normalną licencję, a nie OEM co po zmianie płyty może się nie aktywować.

 

Nadto jak będziesz miał kaprys, to jeszcze na razie możesz zrobić upgrade do win10. Sama ósemka nie jest złym systemem, tylko trzeba się przyzwyczaić do jej schizofrenii związanej z metro. Ale nawet metro nie takie złe jak je ogarniesz, kwestia czasu ;)

 

Osobiście mam właśnie tego 8.1 na swoim komputerze i wprawdzie droga była trochę wyboista zanim się dogadaliśmy ale ostatecznie jestem zadowolony z zakupu tego systemu.

 

Nadto na drugim mam win7 OEM i Linux Mint 17.2 (Rafaella) oraz win XP OEM również :E



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 października 2015 - 09:58

To wersja BOX, więc możesz zmienić sprzęt i zainstalować go na tym nowym. Dosyć fajna opcja z tym win8.1, bo za tanie pieniądze (tylko trochę droższy od OEM) masz normalną licencję, a nie OEM co po zmianie płyty może się nie aktywować.

 

Nadto jak będziesz miał kaprys, to jeszcze na razie możesz zrobić upgrade do win10. Sama ósemka nie jest złym systemem, tylko trzeba się przyzwyczaić do jej schizofrenii związanej z metro. Ale nawet metro nie takie złe jak je ogarniesz, kwestia czasu ;)

 

Osobiście mam właśnie tego 8.1 na swoim komputerze i wprawdzie droga była trochę wyboista zanim się dogadaliśmy ale ostatecznie jestem zadowolony z zakupu tego systemu.

 

Nadto na drugim mam win7 OEM i Linux Mint 17.2 (Rafaella) oraz win XP OEM również :E

ja też używam win 8.1 i mnie wiecznie denerwuje , miałem win 7 ale przez niedbalstwo asrocka w kwestii sterowników były z nim problemy { bluescreen przy próbie restartu i czarny ekran śmierci przy próbie wyłaczenia} , windows 7 był , jest i jeszcze długo będzie moim ulubionym windowsem , za piękny wygląd i naprawde wysokie dopracowanie , gdyby asrock się ogarnął to bym dalej na win 7 siedział aż wyjdą gry pow DX12 to wtedy do win10 mnie zmuszą bo szkoda marnować i5 + gtx760 :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Tatry13

Tatry13

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 471 postów

Napisano 29 października 2015 - 10:16

Wcale nie :) I5 się nie zmarnuje ,bo do neta starczy na długieeeeeeeeee lata a gtx  tak się zestarzeje :) Więc to obojętne. Ja tam do 10 STRASZNIE NIE CHCE AKTUALIZOWAĆ. Dla mnie ten system to nieudana kopia 7 i 8.1. Windows 7 był bardzo łatwy. znaleźć coś to sekunda jesli chodzi o ustawienia. 8.1 jest już ok tez w miarę szybko da się coś znaleźć i jest najładniejszy moim zdaniem. Windows 10 brzydki i nie uzyteczny :(  Ale jak chcesz grać to musisz do 10 przejść.


Użytkownik Tatry13 edytował ten post 29 października 2015 - 10:16

CPU: Athlon II x4 640  Cooler: SilentiumPC Fortis 2+Sigma Pro   MOBO: Asrock 980DE3/U3S3 GPU: Msi R9 270 TF4 1150/1400mhz 1.225v   RAM: A-Data 8gb 1600Mhz  HDD: Seagate 500gb {ST3500413AS} HDDv2 Seagate 500gb {ST500LT012} PSU: Tacens Mars GAMING ( WOW :P ) Mp600 CASE: Zalman Z3

 

 

Najpopularniejsze obrazy ISO WINDOWS : http://baseiso.ucoz.pl/


#8 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 30 października 2015 - 07:40

Ja tak czekam i czekam, może kiedyś się doczekam sensownego postu od tatry...

Czy ty rozumiesz co znaczy marnowanie? To jest właśnie przeglądanie neta na dobrym sprzęcie.
Kogo interesuje czy chcesz czy nie chcesz robić aktualizacji?
Kolejna kwestia jak system który bazuje zarówno na 7 jak i 8.1 można nazwać kopią? Ulepszenie, ok zrozumiem ale kopią?! Przecież w głównej mierze bierze z tych systemów co najlepsze i łączy w całość, oczywiście dodaje też coś od siebie.
Win 7 łatwy, czyli jak każdy Windows...
Win 8.1 najładniejszy, co takiego zmienili w 10 że nagle jest już brzydki?

Czy ty miałeś ten system u siebie? Czy czerpiesz informacje z neta? Wydaje mi się że raczej to drugie, więc proszę nie wypowiadaj się na tematy w których nie masz zielonego pojęcia (a z tego co obserwuje jest tego sporo) i tyczy to nie tylko ciebie to informacja dla wszystkich .

#9 Tatry13

Tatry13

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 471 postów

Napisano 30 października 2015 - 01:38

Wiesz co Ci powiem ? Lubisz po prostu zaczepiać i tyle. Nie wchodzę z tobą w dyskusję ,bo różnica jest taka ,że ty 1-2 kliknięcia i jestem blokowany jak masz zły humor ,a ja będę miesiąc czekał :( 


Ja tak czekam i czekam, może kiedyś się doczekam sensownego postu od tatry...

Czy ty rozumiesz co znaczy marnowanie? To jest właśnie przeglądanie neta na dobrym sprzęcie.
Kogo interesuje czy chcesz czy nie chcesz robić aktualizacji?
Kolejna kwestia jak system który bazuje zarówno na 7 jak i 8.1 można nazwać kopią? Ulepszenie, ok zrozumiem ale kopią?! Przecież w głównej mierze bierze z tych systemów co najlepsze i łączy w całość, oczywiście dodaje też coś od siebie.
Win 7 łatwy, czyli jak każdy Windows...
Win 8.1 najładniejszy, co takiego zmienili w 10 że nagle jest już brzydki?

Czy ty miałeś ten system u siebie? Czy czerpiesz informacje z neta? Wydaje mi się że raczej to drugie, więc proszę nie wypowiadaj się na tematy w których nie masz zielonego pojęcia (a z tego co obserwuje jest tego sporo) i tyczy to nie tylko ciebie to informacja dla wszystkich .


Użytkownik Tatry13 edytował ten post 30 października 2015 - 01:36

CPU: Athlon II x4 640  Cooler: SilentiumPC Fortis 2+Sigma Pro   MOBO: Asrock 980DE3/U3S3 GPU: Msi R9 270 TF4 1150/1400mhz 1.225v   RAM: A-Data 8gb 1600Mhz  HDD: Seagate 500gb {ST3500413AS} HDDv2 Seagate 500gb {ST500LT012} PSU: Tacens Mars GAMING ( WOW :P ) Mp600 CASE: Zalman Z3

 

 

Najpopularniejsze obrazy ISO WINDOWS : http://baseiso.ucoz.pl/


#10 kornel12

kornel12

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 30 października 2015 - 04:16

a i chciałbym się dowiedzieć czy jeśli windows 8.1 wykryje mi procesor intel i5 6600k skylake jako jakiś co ma 200 GHz to czy mi go zepsuje ?? 



#11 34domel

34domel

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 496 postów

Napisano 30 października 2015 - 05:50

Windows wykryje procesor taki jaki jest włożony, żaden inny

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

CPU: i5 4570| MOBO: MSI Z97-G43| RAM: GoodRam PLAY 16GB 1600MHz| GPU: MSI R9 390 Gaming 8G| SSD: Crucial MX200 250 GB| HDD: ST31500341AS i WD5000AAKX| PSU: Be Quiet! Pure Power L8 530W CM| COOLER: Raijintek EreBoss| AUDIO: Xonar U7| CASE: FD Define R4 TI 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL