Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Komputer do gier z zamiarem rozbudowy

komputer rozbudowa pc pc do gier

54 odpowiedzi w tym temacie

#51 Esiel

Esiel

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 16 października 2015 - 02:06

Gry ktore ogarniaja HT moge Ci policzyc na palcach jednej reki a i tak mi pewnie jeden zostanie. Zarowno i7 jak i i5 sa kartami na miare 980ti.
Przeciez Skylake tez mozesz odebrac sobie w punkcie, wybierasz odbior w punkcie i nic nie placisz.

Nie musisz na ta chwile kupowac super coolera, mozesz kupic cooler ktory Ci podalem i wystarczy, jest to cooler od i7 haswell pasuje do skylake. Nie kumasz tego? Ze do i7 tez potrzebujesz super coolera zeby go w przyszlosci podkrecic?

Powiedz ktorej czesci nie rozumiesz?

Raczej wszystko rozumiem. Obawiam się, że Ty mnie nie za bardzo.

Sorki, jeśli myśleliście, że podrzegam czyjeś zdanie , ale jak napisałem w poście wyżej, bardziej opłaca mi się kupić i7 na hasswellu niż nowy skylake zaproponowany przez Was. Tak to niestety wygląda. Na skylake za dobrą, tanią płytę zapłaciłbym ok 495 zł, gamingowy procesor 1199 zł, RAM- 298, dobry cooler - 129 zł Cena: 2201

Haswell - dobra płytka 399 zł, procesor 1499zł, RAM 189 zł, coller - box  Cena: 2087

 

O to mi chodziło, a jakbym kupił tę płytę za 6 stów, to musiałbym zapłacić ok 2400 zł w porównaniu do podobnej wydajności i7 na hasswellu.

Dochodzi do tego opłata za kuriera - 11zł.

Może do kogoś to niewiele, lecz dla mnie jest to dużo, gdyż ciężko pracowałem na ten komputer przez długi czas.

 

A tego Skylake nie mogę sobie już odebrać, bo chwilowo go nie mają na składzie ;)



#52 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 16 października 2015 - 02:16

Kolegom chodzi o to, ze czy kupisz i7 4790K czy i5 6600K to i tak bedziesz musial kupic dobre chlodzenie zeby go podkrecic a w tym przypadku dobre chlodzenie to minimum grandis bo jesli mowisz o cenie 130zl to pewnie Fera 2 albo BQ Pure Rock. Do kazdego z tych procesorow bedziesz mogl tez zalozyc boxowe chlodzenie jesli nie zamierzasz teraz podkrecac a to dlatego ze socket 1151 i 1150 maja taki sam rozstaw wiec pasuje tu i tu.



#53 youyou

youyou

    chodząca encyklopedia

  • Użytkownik
  • 1 057 postów

Napisano 16 października 2015 - 02:17

Raczej wszystko rozumiem. Obawiam się, że Ty mnie nie za bardzo.

Sorki, jeśli myśleliście, że podrzegam czyjeś zdanie , ale jak napisałem w poście wyżej, bardziej opłaca mi się kupić i7 na hasswellu niż nowy skylake zaproponowany przez Was. Tak to niestety wygląda. Na skylake za dobrą, tanią płytę zapłaciłbym ok 495 zł, gamingowy procesor 1199 zł, RAM- 298, dobry cooler - 129 zł Cena: 2201

Haswell - dobra płytka 399 zł, procesor 1499zł, RAM 189 zł, coller - box  Cena: 2087

 

O to mi chodziło, a jakbym kupił tę płytę za 6 stów, to musiałbym zapłacić ok 2400 zł w porównaniu do podobnej wydajności i7 na hasswellu.

Dochodzi do tego opłata za kuriera - 11zł.

Może do kogoś to niewiele, lecz dla mnie jest to dużo, gdyż ciężko pracowałem na ten komputer przez długi czas.

 

A tego Skylake nie mogę sobie już odebrać, bo chwilowo go nie mają na składzie ;)

 

Pierwszy raz słyszę o"Gamingowych procesorach". Co to takiego? Czym to różni się od zwykłego procesora?



#54 Esiel

Esiel

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 17 października 2015 - 01:12

Kolegom chodzi o to, ze czy kupisz i7 4790K czy i5 6600K to i tak bedziesz musial kupic dobre chlodzenie zeby go podkrecic a w tym przypadku dobre chlodzenie to minimum grandis bo jesli mowisz o cenie 130zl to pewnie Fera 2 albo BQ Pure Rock. Do kazdego z tych procesorow bedziesz mogl tez zalozyc boxowe chlodzenie jesli nie zamierzasz teraz podkrecac a to dlatego ze socket 1151 i 1150 maja taki sam rozstaw wiec pasuje tu i tu.

No i właśnie. Jak kupię i7, to box będę miał w zestawie, a skoro nie zamierzam chwilowo podkręcać, to styknie box i nie muszę dopłacać nic za cooler, w dodatku mam tańszą płytę główną, a spełni się tak samo jak ta za 600zł. Obudowy z oknem nie mam więc wygląd nie jest potrzebny za bardzo, Ważne aby chodziło i działało jak trzeba :D


Pierwszy raz słyszę o"Gamingowych procesorach". Co to takiego? Czym to różni się od zwykłego procesora?

Kurde, i od razu się słowa czepiasz, Tak samo jak ktoś napisze "wiatraki" a nie "wentylatory". :D

Dobrze wiem, że czegoś takiego nie ma (jeszcze :) ) a chodziło mi tu o proc o wysokiej jakości, dobry w grach jak i codziennym użytkowaniu.


Halo



#55 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 17 października 2015 - 02:17

każdy procesor intela bd wysokiej jakości ;d Nie przepłacaj z i7 tylko bierz i5 6600k :)


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komputer, rozbudowa pc, pc do gier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL