Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw do [2300zł]


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mucek

Mucek

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 12:13

Witam, złożyłem swój zestaw, i chciałbym prosić żebyście zweryfikowali to, co można zmienić. Komputer będzie używany do mało wymagających gier. W przyszłości procesor zostanie zmieniony najprawdopodobniej na Intel Core i5 2500K, a karta graficzna na GTX660Ti. Na tą chwilę nie mam dysponuję takim budżetem :)

Jeszcze się chcę dowiedzieć czy wszystko tam do siebie pasuje, czy nie będzie akcji przy składaniu że tu jest inna wtyczka i już nie podepnę :P Na moje oko jest wszystko dobrze :)

Tutaj zestaw: Zestaw

#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 12:31

Ja proponuje taki zestaw.Mocniejszy od twojego.Na dobrej płycie głównej już bo Ivy Bridge.Obudowa wymieniona bo ten staray to bardzo słaba obudowa.Kolega ją kupił telepała się jak folia aluminiowa została wymieniona na Brutusa 410.Myszkę i klawiaturę sobie możesz dokupić już swoją drogą.
CPU:Intel Pentium Dual Core G2120 Ivy Bridge LGA1155 BOX ok.343zł
GPU:XFX ATI Radeon HD7770 Core Edition 1GB DDR5/128bit ok.431zł
RAM:Kingston DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz HyperX LoVo CL9 ok.158zł
PSU:OCZ Modxstream Pro 500W ok.259zł
DVD:Samsung nagrywarka SH-224BB ok.73zł
HDD:Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 (WD10EZEX) ok.278zł
MOBO:MSI B75A-G43 Intel B75 LGA1155 ok.265zł
CASE:SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 ok.137zł
MONITOR:BenQ 21,5" GL2250 ok.447zł
RAZEM:2359zł

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 03:42

Green-Ivan popraw link.Za 2200zł z monitorem brałbym AMD tym bardziej że jeszcze trzeba mysz i klawiaturę, ale zobaczymy co uda mi się ogarnąć.

@UP

http://www.morele.ne...ry/info/034rVZ/

Zestaw ode mnie.

Za 100zł można dorzucić 4GB RAM / chłodzenie SilentiumPC Fera PRO / Spartan PRO lub dać mocniejszy zasilacz XFX Core 550W (Pro)

@UP 2

Teraz doczytałem dopiero...jak mamy jeszcze 200zł to dorzuć jeszcze taki sam RAM i SPC Fera PRO ;)

#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 12:29

Poprawiłem już.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 12:45

Z techplanet? Strasznie drogo...masz większy dysk i ciut lepszy monitor ( chyba ) i do tego brak chłodzenia na CPU :P

#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 12:55

Tak techplanet.Ostatnio czytałem test procesorów i byłem w szoku ,że Pentium G2120 jest mocniejszy nawet od Q6600 pod OC na 3,5GHz.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 12:56

No widzisz :) G2120 pewnie jak i3 ;)

#8 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 12:58

Mi się zdaje ,że ten Pentium G2120 to zablokowany i z niższym zegrem i3 Ivy Bridge.Nazwy strasznie dziwne są i3-2120 i Pentium G2120.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#9 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 01:01

No właśnie dlatego mi także się wydaje że to taki odpowiednim GTX 460 np., ale w wersji SE :)

#10 Mucek

Mucek

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 08:12

Mam jeszcze jedno pytanie. O co chodzi z tymi chipsetami intela? Ta płyta Asrocka którą podałem ma chipset P67. Czy on będzie obsługiwał procesor z Ivy Bridge, intel core i5 2500K? Chodzi mi żebym potem w przyszłości nie musiał MOBO wymieniać na nową. No i czy ten procesor który ja podałem też będzie działał? Chodzi o ten: http://techplanet.pl...-box,25770.html

Tak pytam na zaś, bo jeszcze muszę przemyśleć co wybrać :)

#11 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 08:15

Tak wszystko będzie działać ,a płytę bierz Z77 nowocześniejsza.Potem jeśli kupił byś IB to pozwoli wykorzystać jego cały potencjał procesora.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#12 Mucek

Mucek

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 08:30

Płyty z Z77 są dość drogie, może kiedyś :)
A coś o stopień niżej od Z77? Jest w ogóle jakaś "hierarchia" tych chipsetów? Od najgorszego do najlepszego czy coś :P

#13 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 08:31

Niżej jest B75, czyli płytki obsługujące Ivy, ale nie pozwalające na podkręcanie (OC).

Spoiler

ns40yz-2.png


#14 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 08:34

Kup teraz bo w przyszłości zmiana mobo będzie miała mały sens bo lga.1155 odchodzi do lamusa.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#15 andzus12

andzus12

    Major

  • Użytkownik
  • 3 979 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 08:36

u intela to "podstawek ci u nas dostatek" ale czego intel tak często zmienia podstawki to tego nie rozumiem i dlatego nie wiem czy brać kompa w styczniu czy czekać na 1150

CrewRank-britain-1.pngsignature.png

 

Major


#16 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 09 grudnia 2012 - 03:35

Z77 są niewiele droższe od B75.

i5 2500k wejdzie na P67/Z77 i B75

G860 wejdzie na Z77 i B75 na P67 jakbyś chciał to musiałbyś mieć procesor pod SB i zrobić upgrade BIOS by następnie wsadzić G860.Jeżeli jest jakaś płyta z nowszą rewizją (P67) to trzeba sprawdzić bo może obsłuży G860.Ogółem teraz to raczej Z77 i B75 się najbardziej opłaca i najlepiej sprzedaje.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL