Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

"Brzęczący zasilacz"


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 beatson

beatson

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 270 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 08:38

Witam. Zasilacz w moim komputerze to XFX Pro 550W. Od pewnego czasu gdy komputer jest obciążony (granie w gry) zasilacz zaczyna dziwnie brzęczeć, po pewnym czasie to ustępuje. Brzęczenie zauważam też gdy gram i w między czasie "zrzuce" obciązenie, np. zminimalizuję grę. Mimo że po kilku minutach ten efekt ustępuje jest to bardzo denerwujące. Nie chciałbym aby coś złego stało się z komputerem. Czy to bezpieczne i wymaga przyzwyczajenia czy trzeba kombinować z gwarancją lub kupnem nowej zasiłki?

Nie jestem w stanie nagrać tego brzęczenia bo telefon wyłapuje bardziej dźwięk wentylatorów od coolera i gpu niż z zasilacza.

Btw. na 99% wydaje mi się, że to zasilacz lecz ręki bym sobie uciąć nie dał a nie mam jak sprawdzić bo żaden z kolegów nie posiada markowej, mocnej jednostki.


// I5 4670K @4,4GHz // Prolimatech Basic 81 // MSI Z87-G43 // 2x Elixir 4GB 1600MHz CL9 // Seagate 1TB // MSI GeForce GTX 760 // SPC Brutus M23 // XFX Pro Series 550W 80+ //// Lenovo G500H ////


#2 Michausz

Michausz

    Młody

  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 05 lipca 2014 - 08:12

Podaj specyfikacje PC. BTW moze to cewki piszcza pod obciazeni.

Wytapano z SGS3 Mini

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#3 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 05 lipca 2014 - 11:01

Cewki najprawdopodobniej. Miałem tak z MC-350. Raczej nic nie powinno się stać.



#4 Sm1te

Sm1te

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 14 lipca 2014 - 05:22

Witam, własnie miałem zakładać temat o tym samym problemie i z tym samym zasilaczem. Nagranie z dnia dzisiejszego: https://www.youtube....eature=youtu.be (nie jest to wentylator, sprawdzałem)

 

Takie "pstrykanie" pojawiło się pierwszy raz około 2 miesiące temu. Przez dzień, może dwa zasilacz wydawał taki dźwięk i sam z siebie przestał. Zasilacz mam niecałe 2 lata.

Od tygodnia mogę powiedzieć, że pstryka cały czas z randomowymi przerwami, np. w momencie pisania tego posta przestał wydawać ten dźwięk.

Czasami po całej nocy jak go rano uruchamiam to nie brzęczy, ale jak go uśpię i za jakiś czas "obudzę" to od razu zaczyna pstrykać.

Podczas obciążenia dźwięk jest identyczny, tylko pstrykanie jest szybsze ;/

Sprawdzałem napięcia 12V, 5V i 3.3V, w spoczynku jak i podczas obciążenia są w normie i stabilne. 

 

Miałem zamiar coś z tym zrobić, wysłać na gwarancji czy jakoś samemu naprawić. Jednak Chyba sobie daruję i wymienię dziada na coś innego. Nawet jeżeli nie ma to wpływu na poprawne działanie reszty podzespołów i ich bezpieczeństwo to ten dźwięk jest dosyć denerwujący;/ 

 

Dlatego chciałem się was zapytać co polecacie?

Przedział cenowy 400-500zł, zdecydowanie z certyfikatem gold, najlepiej modularny. W tej chwili zastanawiam się nad kupnem: XFX XTR 650W. (Tak znowu XFX, do tej pory działał idealnie :D)

 

Pozdrawiam


Użytkownik Sm1te edytował ten post 14 lipca 2014 - 05:27

CPU: I5 2500K @4.2 1.24V
GPU: GIGABYTE RADEON HD7870 WF3
MOBO: ASROCK P67 PRO3
RAM: KINGSTON HYPERX 2x4gb DDR3 1600mhz CL9
PSU: XFX PRO 550W
CHŁODZENIE CPU: SILENTIUMPC FORTIS HE1225
AUDIO: Xonar D1 
BUDA: GLADIUS M40 PURE BLACK


#5 Crudus

Crudus

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 21 lipca 2014 - 01:19

Cooler Master V650S 650W spokojnie wystarczy. Z tańszych, równie dobrych: Corsair CS650M. Pytanie z innej beczki, po co Ci tak drogi zasilacz?

 

Ew. coś z większym zapasem mocy, jeżeli w przyszłości planujesz SLi 780 ti (w co wątpię) to Super Flower Leadex 850w.


Użytkownik Crudus edytował ten post 21 lipca 2014 - 01:27


#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 21 lipca 2014 - 01:41

Crudus po co proponujesz takie ogromne moce autor zasila komputer nie stację kosmiczną. 

Do tego zestawu wystarczać zawsze będzie 550W i ma ten zasilacz zapas w tej specyfikacji. 

Jeśli chcesz coś modularnego to proponuje XFX XTR tak jak wybrałeś, ale 550W. 

http://www.morele.ne...0b-befx-628157/

Ewentualnie 

http://www.morele.ne...-ant228-632747/

Oba zasilacze bazują na tym samym projekcie. Jest to rebrand Seasonica S12G z drobnym zmianami wprowadzonymi przez poszczególnych producentów. 

Wątpię też by kiedykolwiek autor planował SLI z GTX780Ti jest to najmniej opłacalna opcja jaką można wybrać. 


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 21 lipca 2014 - 01:43

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL