Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Tablet do 400zł 7-8", gps, internet


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lucas

Lucas

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 10 czerwca 2014 - 12:05

Witam smile.png Więc tak jak w tytule tematu, przymierzam się do zakupu tabletu. Mój budżet jest dość skromny, wynosi równe 400zł.

Poszukiwany tablet powinien mieć:

  • ekran 7-8"
  • pamięć ram 1GB
  • 2 lub więcej rdzeni
  • koniecznie nawigacja GPS gdyż głównie w tym celu będę go używał
  • android 4.2 lub wyższy
  • w miarę wytrzymała bateria
  • cienka obudowa (najlepiej z aluminiowym tyłem) oraz niska waga tabletu
  • nie obraziłbym się na jakieś etui oraz uchwyt na szybę w zestawie aczkolwiek nie jest to konieczne bo mogę dokupić
  • powinien mieć wejście na kartę micro sd ale chyba większość tabletów ma
  • modem 3G obsługujący Aero2

Generalnie tablet głównie będzie mi służył jako nawigacja w samochodzie, jednak będę go używał również do przeglądania internetu, czasem chciałbym obejrzeć na nim jakiś film gdy będę poza domem, nie obraziłbym się również gdyby dało się pograć w jakieś nienajstarsze gierki.

 

Póki co z tego co przeglądałem wpadł mi w oko jedynie GoClever Insignia 785 PRO z dwurdzeniowym procesorem intela, ekranem 7.85", ma też aluminiowy tył obudowy co jest dla mnie plusem, a do tego jest cieniutki, jednak czytałem że miewa problemy z zasięgiem wifi gdy przysłonimy antenę ręką, no i nie ma modemu 3G, który bardzo by mi się przydał a może jednak da się kupić w tej samej cenie coś co będzie posiadało możliwość włożenia karty Aero2. Wpadł mi w oko jeszcze ASUS Memo pad hd 7 ale tu z kolei nie podoba mi się że są 4 rdzenie tyle że wolne bo 1.2ghz tylko gdzie w insigni mamy 2 ale taktowane 2ghz, asus nie obsługuje też otg co też jest sporym minusem, no i jest grubszy. Więc reasumując szukamy czegoś o podobnej wydajności do tej insignii tylko z modemem 3g.

W grę wchodzą tylko urządzenia nowe chyba że znalazłaby się używka z gwarancją w stanie idealnym w takiej cenie to jestem skłonny rozważyć.

Z góry dzięki za pomoc


MOBO: MSI Z87-G43 Gaming
CPU: Intel Core i5 4670K
GPU: ASUS R9 280X DirectCu II TOP 3GB GDDR5
RAM: GoodRam 8GB DDR3 1866MHz
PSU: Seasonic M12 II Bronze EVO Edition 750W
HDD: 1TB WD Caviar Black SATA II + 160GB Samsung SATA II + 1TB WD My Passport Ultra
CASE: NZXT. Apollo Black


#2 Guest_Krystek_*

Guest_Krystek_*
  • Guests

Napisano 02 lipca 2014 - 06:28

Witam Jestem posiadaczem tego goclever insygnia 785 pro z wi fi to bajka że zasłonięcie ręką pogarsza zasięg. Polecam intel daje sobie znakomicie rade gry również  śmigają. Nie ma tylko modułu 3g wbudowanego ale działa z tymi podpinanymi przez usb-otg. Ja nabyłem 399zł fabrycznie nowy z 2 lata gwarancja.Zrobisz jak uważasz Mnie osobiście 3g wbudowane potrzebne nie jest.



#3 Slawomir

Slawomir

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 859 postów

Napisano 02 lipca 2014 - 07:51

poszukaj LENOVO IdeaTab A3000 , nowe są od 460zł posiada wszystkie cechy jakie wymieniłeś, niezła propozycja.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL