Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Laptop do gier +/- 3000 zł


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 serwa62

serwa62

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 02:27

Witam!

Mam takie pytanie jaki laptop do gier polecilibyście. Najlepiej, żeby był od MSI lub Lenovo w cenie około 3000 zł. Chciałbym, żeby posłużył mi on trochę i żeby dało się pograć w jakieś nowsze gierki. Mam tutaj na myśli jakiegoś BF3, BF4, FarCry3, GTA IV, czy najnowszy Assasin's Creed. Chciałbym, żeby było tak min. 60 FPS na wysokich (nie znam się za bardzo, ale to chyba wykonalne w laptopie za tą cenę?). 

 

Pozdrawiam,

serwa62



#2 Caed

Caed

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 02:44

Zdecydowanie polecałbym dorzucić 300 zł i postawić na lapka z kartą graficzną Nvidii GTX. Są to bardzo dobre układy graficzne jeśli chodzi o wykorzystanie w grach.

 

Z grafiką GTX 760m pograsz spokojnie w takie gry jak nawet BF4 na wysokich detalach.

 

Poniżej zamieszczam test tego układu:

 

http://www.notebookc...0M.92196.0.html

 

Co do procesora- nie musisz mieć i7, rzadko która gra obsługuje cztery rdzenie. Przy tych możliwościach finansowych radziłbym postawić na i5 czwartej generacji, która jak najbardziej się nada.

 

Warto żebyś miał 17" ekran, bo wiadomo- większy ekran = lepsze wrażenia podczas gry.

 

Dlatego proponuję model Acer V3:

 

http://www.ceneo.pl/26648389#tab=spec

 

Ta konfiguracja bardzo dobrze wypadałaby na Twoje możliwości finansowe.

 

Jeśli chcesz koniecznie coś wydajnego w niższej cenie to polecam Ci model Lenovo y510p.

 

Recenzję tego modelu zamieszczam poniżej:

 

http://www.notebookc...M.107858.0.html

 

 

Jak sam widzisz ogólnie Lenovo to fajny laptop, na pewno jeśli chodzi o wydajność jak na tą cenę bardzo dobrze wypada. Aczkolwiek w testach kiepsko wypada jego chłodzenie. Układ chłodzący w gamingowym lapku ma ogromne znaczenie, procesory w wysokich temperaturach znacznie wolniej pracują i sam komputer również jest bardziej podatny na awarię.

 

Reasumując: jeśli jesteś w stanie wydać parę stówek więcej - bierz Acer V3. Jeśli chcesz zaoszczędzić bierz Lenovo Y510p. Ja bym dorzucił do tego Acera- masz większy ekran, lepsze chłodzenie i znacznie bardziej wydajną kartę graficzną.


Użytkownik Caed edytował ten post 18 kwietnia 2014 - 02:45


#3 serwa62

serwa62

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 03:16

Faktycznie ciekawa propozycja ten Acer V3. Poczytam sobie jeszcze o nim więcej i pooglądam recenzje :).

 

A jak pisałeś o tym Lenovo Y510P to z tych modeli który lepszy

 

http://www.x-kom.pl/...a6b73c716840934

 

http://www.x-kom.pl/...a6b73c716840934

 

Obydwa mają podobną cenę, a ten z i5 ma SLI. Zastanawiam się jak wypadnie w tych przypadkach chłodzenie. Aha no i co do chłodzenia toda sobie radę ze zbiciem temperatur jakaś dobra podkładka chłodząca czy nie za bardzo?

 

 

A w porównaniu do tego Acera jak wypadnie ten lapek od MSI (http://olx.pl/oferta...ml#2ea5bff7df)? Fakt jest używany i ma procesor 3 generacji, ale reszta podzespołów jest całkiem spoko (ma dysk SSD) i jednak około 700 zł zostaje w kieszeni w porównaniu z Acerem V3, a około 400 w porównaniu z tymi laptopami od Lenovo, do których linki zamieściłem powyżej. 


Użytkownik serwa62 edytował ten post 18 kwietnia 2014 - 03:19


#4 Caed

Caed

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 03:43

podkładka zawsze będzie pomocna ;). Ale to jak mocno ona Ci pomoże zależy od tego jak są rozmieszczone wyloty chłodzące w komputerze i do tego trzeba dobrać odpowiednią. Zawsze będą lepsze te podkładki, które można podłączyć do normalnej wtyczki na prąd a nie na USB (ale będą też znacznie droższe). Z tymi podkładkami to różnie bywa, przy niektórych lapkach pomogą bardzo a przy niektórych tylko kilka stopni niżej będzie.

 

Dlatego nie jestem w stanie Tobie zagwarantować tego jak mocno ona Ci pomoże. To jest właściwa loteria.

 

Jeśli o mnie chodzi to zawsze wolę postawić na jednego mocnego GTX niż na układ SLI. Na pewno wielu ludzi ma SLI i pewnie jest zadowolona ale według mnie przy tak stosunkowo małych urządzeniach jak laptop po prostu bezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na jedną ale mocną kartę graficzną. Skutkować to będzie niższymi temperaturami a co za tym idzie- wielogodzinne maratony grania w daną grę nie będą przeciążać komputera i jest większa szansa, że Twoje urządzenie będzie działać dłużej ;).

 

Co do tych dwóch lapków Lenovo. W sumie to jest trudny wybór, ten z i5 na pewno będzie wydajnieszy do gier, ale jak już mówiłem- główną obawą jest układ chłodzący. Jak jesteś nastawiony na wielogodzinne maratony to wolałbym już wziąć ten model z i7.

 

Co do tego MSI. Komputer ma naprawdę fajne parametry, ale mamy tu do czynienia ze sprzętem używanym. Z używkami to jest tak, że możesz zyskać bardzo wiele albo możesz zaliczyć niezłą wtopę. Przy używkach nie ma gwarancji. Powiem tak: ja kiedyś kupiłem sobie XBOXA 360- używanego i było to najgorszą decyzją mojego życia bo dostałem zepsuty sprzęt. Z autopsji elektroniki używanej nie polecam. Dużym plusem jest matryca Full HD. Grafika jest gorsza niż w V3 Acera, ale procek za to lepszy.

 

I Lenovo y510p i V3 miałem we własnych rękach. Na sklepie y510p z SLI jest ciepły nawet jak na nim nic nie jest robione- wg. mnie to mówi samo za siebie. V3 jest chłodny i ma większą matrycę(17" to zawsze lepsze doznania w grach), więc według mnie jest po prostu lepszy, aczkolwiek trochę trzeba dołożyć.


Użytkownik Caed edytował ten post 18 kwietnia 2014 - 03:46


#5 serwa62

serwa62

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 04:18

Jakoś nie mam zaufania do Acerów, ale może to tylko moje uprzedzenie :)

 

A gdyby ten laptop od MSI nie był używany to co brałbyś go?

 

A jakie laptopy od MSI byś polecił? Bo gdybym kupował Lenovo to raczej tego Y510P z jedną grafiką i procesorem i5.



#6 Emulgator

Emulgator

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 04:45

Z MSI GE70 z i5 i gt750 gddr czyli trochę niżej taktowany gt755

JEsli nei masz zamiatu grać w gry MMO wymagające czy też multiplayer wymagających gier to konfiguracjiaLenovo y510 z i5 powinna byćwystarczająca



#7 Caed

Caed

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 04:56

Z mojej strony proponuję patrzeć nie na markę tylko na konkretny model urządzenia ;). No bo np. Lenovo wiadomo, że jest dobrą marką, no ale ten y510p z SLI to według mnie nieporozumienie. No chyba, że chcesz kupić urządzenie wielofunkcyjne, czyli grzejnik+żelazko+laptop :D. Tak się składa, że pracuję w komputroniku i każdy z tych laptopów miałem w ręku ;). Acer sobie nagrabił kiedyś serią E1-570g, stąd ludzie gadają, że jest słaby. Rzeczywiście to była wtopa, ale tego modelu już raczej w sklepie nie kupisz. Seria V3 wypada bardzo przyzwoicie zarówno pod względem cenowym jak i jakościowym. Zawsze radzę klientom patrzeć na opinie na temat konkretnego modelu laptopa a nie na opinię na temat samej marki. Dlatego poczytaj proszę opinie na temat serii V3.

 

Co do MSI na tablicy- można się nad nim zastanowić, ale ważne jest aby ten model spełnił warunki:

- laptop z dowodem zakupu (paragon/faktura) i ważną gwarancją. Musisz też zwrócić uwagę czy nie jest to faktura na firmę, bo jeśli tak to gwarancja z reguły skraca się do roku. W standardzie powinieneś mieć 2 lata gwarancji.

- kompletnie nieużywany, czyli najlepiej by było jakby była nawet na nim folia a sam właściciel nawet go nie uruchamiał (pamiętaj, że on sam może Ci powiedzieć, że nic na nim nie robił a niekoniecznie musi tak być),

- żadnych wad na obudowie (zarysowania itd.)

 

Ja bym nie brał takich sprzętów, ale to Twoja decyzja ;). Wystarczy, że kolesiowi laptop upadł i z zewnątrz może być wszystko ok, a dysk może być uszkodzony. Przy pierwszym włączeniu wszystko może być ok i dopiero po kilku godzinach pracy zobaczysz, że jest coś nie tak. Dla mnie kupowanie używanej elektroniki to zakup kota w worku.

 

Co do nowych MSI. Potrzebowałbyś karty graficznej z oznaczeniem GTX wtedy by to było godne polecenia względem tego V3 pod względem wydajności.

 

Zobacz sobie jaka jest różnica w wydajności pomiędzy GTX 760M a GT 750M. Myślę, że testy mówią same za siebie:

http://www.notebookc...ch.31531.0.html


Użytkownik Caed edytował ten post 18 kwietnia 2014 - 04:59


#8 serwa62

serwa62

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 08:55

Powiem ci, że mamiłem duży problem z podjęciem decyzji pomiędzy MSI, a Lenovo, a teraz jeszcze doszedł ten całkiem spoko Acer to już w ogóle :). Jednak prawie 3500 zł piechotą nie chodzi :).

 

A co do tego Acera on ma podświetlaną klawiaturę? Bo nigdzie nie umiem tego znaleźć.


Użytkownik serwa62 edytował ten post 18 kwietnia 2014 - 08:59


#9 Emulgator

Emulgator

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 10:20

Nie możesz znaleźć bo nei ma....



#10 Caed

Caed

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 18 kwietnia 2014 - 10:54

niestety nie ma podświetlanej klawiatury. Producent w tym wypadku postanowił się skupić jak najmocniej na wydajności, układzie chłodzącym oraz wielkości matrycy w przystępnej cenie. 

 

Kupujesz lampke pod USB, którą możesz dostać już od 6 zł i masz podświetlenie do klawiatury ;p.



#11 Emulgator

Emulgator

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 19 kwietnia 2014 - 08:43

odradzam takie chińskie zabawki. Polei jakieśspięcie czy cośi po laptopie albo gnieździe.



#12 serwa62

serwa62

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 19 kwietnia 2014 - 11:41

Szkoda trochę tego podświetlania no ale cóż nie zawsze można mieć wszystko.

 

Kiedyś zastanawiałem się nad zakupem nowszego komputera stacjonarnego od tego, którego mam. Jakieś 2 tygodnie temu stwierdziłem, że lepszym wyborem będzie laptop, bo chodzę do szkoły średniej i gdybym kupił komputer stacjonarny to po skończeniu szkoły i tak bym musiał go wymienić na laptopa. Jednak teraz jak tak myślę, że jeszcze 3 lata szkoły do dużo czasu i może lepiej jest kupić jakiegoś desktopa za te 3000 zł. Będzie on na pewno wydajniejszy i prawdopodobnie za 3 lata nadal będzie dobrym komputerem w porównaniu do laptopa. No i za te 3 lata będę mógł sobie kupić jakiegoś tańszego laptopa.

 

I tutaj pytanie do was. Co byście zrobili na moim miejscu? Laptop czy desktop przy założeniu, że gdybym miał tego np. Acera V3 to przez większość czasu (te 3 lata) stałby ona na podstawce chłodzącej i tylko sporadycznie przenoszony gdzieś do auta itd.


Użytkownik serwa62 edytował ten post 19 kwietnia 2014 - 11:42


#13 Caed

Caed

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 19 kwietnia 2014 - 02:51

Pytanie czy rzeczywiście potrzebujesz takiej wydajności? Dla mnie to spoko rozwiązanie, że wszystko masz w laptopie. Zawsze możesz zabrać komputer w domu do np. salonu i nie musisz cały czas siedzieć w swoim pokoju. Zawsze można film na łóżku obejrzeć- dla mnie to wygoda. Dodatkowo jak gdzieś wyjedziesz to zawsze możesz zabrać laptopa ze sobą- kto wie czy nie znajdziesz sobie jakiejś pracy w wakacje gdzieś poza swoim domem- wtedy zawsze będziesz miał możliwość zabrać swoją maszynę ze sobą ;).

 

Dla mnie desktopy to już przeżytek- ale to tylko moje zdanie ;) .



#14 serwa62

serwa62

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 19 kwietnia 2014 - 06:02

Jednak co co racja to racja. 

 

Najlepiej to było by mieć desktopa i laptopa, ale kto ma na to pieniądze :)

 

Cały czas mam z tym zagwozdkę, bo to jednak nie są małe pieniądze. 

 

Kusi mnie ten laptop, ale z drugiej strony do tej pory jak mam desktopa nie miałem takiej sytuacji, żeby mieć ochotę zabrać swój komputer ze sobą (nie chodzi tutaj o brak możliwości, ale o sam fakt pojawienia się takiego pomysłu), może poza sytuacją, gdy chcieliśmy sobie z kolegami zagrać jakiegoś LANa. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL