Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Chiński tani tablet = bomba zegarowa


39 odpowiedzi w tym temacie

#1 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 03 października 2013 - 10:07

Witam. Dziś chcąc zabrać tablet do szkoły zauważyłem że w futerale jak by coś było , więc wyjąłem go ostrożnie nie wiedząc co tam jest , wyciągam a tu wysadzona góra (tj. wyświetlacz .) oraz dół (tj. klapa cała elektronika i tajemnicza torebka) . Tajemniczą torebką prawdopodobnie jest bateria która wygląda jak wysadzona poduszka AIR BAG . Niżej umieszczam zdjęcia "tabletu" :

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Jest to przestroga na tanie rzeczy z Chin .

PS: Przepraszam za jakość zdjęć .


Pozdrawiam miłego dnia .

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#2 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 04 października 2013 - 06:59

Nieźle. Jaki to tablet?
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#3 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 04 października 2013 - 01:35

Nieźle. Jaki to tablet?


Manta Mid08

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#4 martinus101

martinus101

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 5 730 postów

Napisano 04 października 2013 - 01:40

Łoooo. Grubo.
Masz na to jakąś gwarancję??

I5 4590/Gigabyte B85M- D3H/HyperX Fury 2x4GB/XFX 7870XT/

Seagate St1000DM003/XFX 450/Gladius M40


#5 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 04 października 2013 - 04:44

Łoooo. Grubo.
Masz na to jakąś gwarancję??


Całe szczęście jest . Ale jak by to się przebiło i kwas na ręce :o

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#6 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 04 października 2013 - 05:31

I tutaj jest brak zasady :0 Mam w domu i markowy sprzęt, który nie jest kitajecki i co? Baterie też potrafi wysadzić. Iriver Clix przykładowo, pracował dzielnie przez długi czas, ostatnio bateria poszła w tango i ten sam efekt widać. Nie jest to wina sprzętu, a samego ogniwa.


PS nie każdy akumulator jest z kwasem, to dotyczy raczej akumulatorów samochodowych :0

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#7 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 04 października 2013 - 06:44

I tutaj jest brak zasady :0 Mam w domu i markowy sprzęt, który nie jest kitajecki i co? Baterie też potrafi wysadzić. Iriver Clix przykładowo, pracował dzielnie przez długi czas, ostatnio bateria poszła w tango i ten sam efekt widać. Nie jest to wina sprzętu, a samego ogniwa.


PS nie każdy akumulator jest z kwasem, to dotyczy raczej akumulatorów samochodowych :0



Hehe ja ze zdziwienia aż usiadłem :P . Zrozumiałbym jakby stało się to podczas ładowania ;) ale tablet od kilku dni sobie "leżakował" . Teraz tylko czekam na werdykt: zwrot kasy czy naprawiają ten .

PS : Nie wiesz czy to się od razu tak wybrzusza czy powoli się ? Bo aż połamała się klapka dolna :D później to zauważyłem

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#8 Kolorowy12

Kolorowy12

    Lajk komputerowy (gimbownik)

  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 04 października 2013 - 06:59

chińskie tablety gówna razy 2 miałem jednego upadł mi z 10 cm wysokości (kot za słuchawki pociągnął)i się rozwalił znaczy obudowa poszła i czujniki różne jeżeli jakiś tablet to tylko markowe a nie chińskie gówno :P i byłem przez takiego tableta 300 zł w plecy

#9 Pc_world[pecet]

Pc_world[pecet]

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 04 października 2013 - 08:08

kurcze a ja z tabletem czasami zasypiam jak filmy oglądam masakra
Dołączona grafika

#10 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 04 października 2013 - 10:02

Się śmieje że poduszka powietrzna wybuchła :D

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#11 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 04 października 2013 - 10:06

Akumulator ma tak w momencie, faktycznie jak wybuch poduszki powietrznej, tyle że oglądany w zwolnionym tempie ;)
Iriver też leżał dłuższy czas nieużywany :)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#12 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 04 października 2013 - 10:16

Tak by the way słyszeliście napewno o niedawnych wybuchach baterii w topowych smartfonach prawda ?

Samsunga GALAXy S3 wysadziło , Ishit wybóchł jakis i HTC. Wszystkie najwyższa półka.
Samsung miał chyba baterie podrabianą , HTC ma niewymienna wiec oryginał trzasnął, z Iphonem nie pamietam jak było.

Sygnaturka.png


#13 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 04 października 2013 - 10:36

Tak by the way słyszeliście napewno o niedawnych wybuchach baterii w topowych smartfonach prawda ?

Samsunga GALAXy S3 wysadziło , Ishit wybóchł jakis i HTC. Wszystkie najwyższa półka.
Samsung miał chyba baterie podrabianą , HTC ma niewymienna wiec oryginał trzasnął, z Iphonem nie pamietam jak było.


o galaxy s3 słyszałem , jeszcze też czytałem o wybuchu baterii w nawigacji samochodowej :X całą deskę na środku spaliło

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#14 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 października 2013 - 10:40

MarTum żeby wymienić baterie w sprzęcie od apple trzeba rozebrać całe urządzenie na części pierwsze.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#15 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 04 października 2013 - 10:55

Od dzis nie spie z tel przy głowie :-P . PS: wie ktos moze czy kazda bateria zaminia sie w taką torebke i jaka firma robi najlepsze zamienniki baterii do mojego telefonu

Wysłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#16 Pc_world[pecet]

Pc_world[pecet]

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 05 października 2013 - 11:56

ciekawe czy ten tablet odpala na takiej poduszce :D
Dołączona grafika

#17 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 05 października 2013 - 05:27

' pid='162468' dateline='1380970608']
ciekawe czy ten tablet odpala na takiej poduszce :D



Powiem szczerze że się bałem go włączyć :P

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#18 Pc_world[pecet]

Pc_world[pecet]

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 05 października 2013 - 06:48

' pid='162468' dateline='1380970608']
ciekawe czy ten tablet odpala na takiej poduszce :D



Powiem szczerze że się bałem go włączyć :P


no nie dziwie się kur jak by mój tak zrobił w nocy to by była masakra :D
Dołączona grafika

#19 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 06 października 2013 - 04:14

Wow...ale masakra! :D

Ja w swoim telefonie starym Samsung i5700 (Spica) miałem podobnie...w Sony w 2 modelach które były w domu W300 i jeszcze jeden którego modelu Wam nie napiszę było tak samo...bateria spuchła i amen.

Na szczęście wszystkie 3 telefony działają chociaż W300 ledwo :P

#20 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 08 października 2013 - 08:58

*Z dumą spogląda na swoją nokię*

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#21 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 08 października 2013 - 10:25

Tak by the way słyszeliście napewno o niedawnych wybuchach baterii w topowych smartfonach prawda ?

Samsunga GALAXy S3 wysadziło , Ishit wybóchł jakis i HTC. Wszystkie najwyższa półka.
Samsung miał chyba baterie podrabianą , HTC ma niewymienna wiec oryginał trzasnął, z Iphonem nie pamietam jak było.


iShit to nawet zabił kogoś w chinach czy japonii (nie pamiętam dokładnie). Osoba gadała przez kom lub nosiła go na smyczy kiedy wybuchł.
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#22 Pc_world[pecet]

Pc_world[pecet]

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 09 października 2013 - 02:32


Tak by the way słyszeliście napewno o niedawnych wybuchach baterii w topowych smartfonach prawda ?

Samsunga GALAXy S3 wysadziło , Ishit wybóchł jakis i HTC. Wszystkie najwyższa półka.
Samsung miał chyba baterie podrabianą , HTC ma niewymienna wiec oryginał trzasnął, z Iphonem nie pamietam jak było.


iShit to nawet zabił kogoś w chinach czy japonii (nie pamiętam dokładnie). Osoba gadała przez kom lub nosiła go na smyczy kiedy wybuchł.


no tak tak a wiecie czemu bo została sprzedana w milionach jak nie miliardach więc dla tego coś o tym słychać
Dołączona grafika

#23 Stike

Stike

    Phenomowy niewolnik

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 09 października 2013 - 05:22

iPhone był wtedy podłączony do ładowania, co mimo wszystko trochę zmienia postać rzeczy, a co za tym idzie on nie wybuchł, tylko poraził ją prądem. W takich nakładach w jakich był produkowany to praktycznie normalne, że zdarza się wadliwa sztuka, tak jak zresztą w przypadku S3 i HTC. Ale oczywiście anty-Apple-boy'e zaczeli wykorzystywać na potwierdzenie swoich argumentów, żeby nie kupowac od nich urządzeń. Tyle w tym temacie.

#24 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 09 października 2013 - 07:53

*Z dumą spogląda na swoją nokię*


Na Lumie która też zaraz wybuchnie? :D

#25 Pc_world[pecet]

Pc_world[pecet]

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 09 października 2013 - 07:55


*Z dumą spogląda na swoją nokię*


Na Lumie która też zaraz wybuchnie? :D

co do firmy nokia ciekawe co Microsoft z nią zrobi
Dołączona grafika

#26 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 października 2013 - 08:02

Mam nadzieję , że świetnemu WP będzie się wiodło jak najlepiej i dokopie w końcu andkowi.

Sygnaturka.png


#27 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 09 października 2013 - 08:59

Andek jest super :D . Teraz strach w oczach mam kiedy łapię telefon w rękę . :) Pozdrawiam :D

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#28 Pc_world[pecet]

Pc_world[pecet]

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 09 października 2013 - 09:07

Andek jest super :D . Teraz strach w oczach mam kiedy łapię telefon w rękę . :) Pozdrawiam :D


e tam raz sie zyje :D
Dołączona grafika

#29 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 11 października 2013 - 04:09

' pid='164109' dateline='1381344940']



*Z dumą spogląda na swoją nokię*


Na Lumie która też zaraz wybuchnie? :D

co do firmy nokia ciekawe co Microsoft z nią zrobi


Nie, nie na lumię. Na Belle C7 (Upadł mi 6 razy i ni jednej rysy.) Ale rzeczywiście ta lumia to porażka i Microsh*t. Microsoft teraz tak podupadł wszystkim, że myślę nad kupnem 7 ale Ubuntu mi się wydaje nawet atrakcyjne :D.

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#30 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 12 października 2013 - 11:46

Ja sam myślałem nad kupnem smartfona z windowsem mobile, ale jedyne co mnie zniechęciło to to, że nie ma na niego tylu aplikacji co na ios czy android, a tak poza tym to wszystko ok ;)

#31 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 12 października 2013 - 05:43

Ja sam myślałem nad kupnem smartfona z windowsem mobile, ale jedyne co mnie zniechęciło to to, że nie ma na niego tylu aplikacji co na ios czy android, a tak poza tym to wszystko ok ;)


Głupia. mucha. KURDE. A nie, to gif.

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#32 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 12 października 2013 - 06:54

Ja sam myślałem nad kupnem smartfona z windowsem mobile, ale jedyne co mnie zniechęciło to to, że nie ma na niego tylu aplikacji co na ios czy android, a tak poza tym to wszystko ok ;)


Windows Mobile czy Windows Phone? Bo to dwa zupełnie inne systemy. Windows Mobile juz od jakiegoś czasu nie jest rozwijany i coraz mniej aplikacji na niego powstaje, ale tylko przez pasjonatów, bo producenci aplikacji już nie tworzą na ten system. Windows Phone natomiast jest dość świeżym systemem i ciągle się rozwija, więc i aplikacji na niego przybywa.

#33 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 12 października 2013 - 07:00

Windows Phone to BARDZO UDANY SYSTEM

Miałem porównanie stary WP 7.5 z nowym Andkiem 4.1 i naprawdę z czystym sumieniem moge polecić Windows Phone. Bardzo dobrze mi się na nim pracowało. A ja miałem starszą wersję 7.5 z aktualną na 7.8. Teraz WP 8 musi być jeszcze lepszy. Polecam.

Sygnaturka.png


#34 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 13 października 2013 - 09:21

Windows Phone to BARDZO UDANY SYSTEM

Miałem porównanie stary WP 7.5 z nowym Andkiem 4.1 i naprawdę z czystym sumieniem moge polecić Windows Phone. Bardzo dobrze mi się na nim pracowało. A ja miałem starszą wersję 7.5 z aktualną na 7.8. Teraz WP 8 musi być jeszcze lepszy. Polecam.


Interface nieprzejrzysty, MNÓSTWO aplikacji działających w tle, mnóstwo błędów, częste zacięcia... taa to jednak Windows więc jest dobry... Weź spójrz na nowego windows phone

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#35 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 13 października 2013 - 09:53

No to powiedz odrazu ,ze nigdy go nie miałeś i tyle. Będzie prościej.

Sygnaturka.png


#36 AthlonX2

AthlonX2

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 13 października 2013 - 12:40

No to powiedz odrazu ,ze nigdy go nie miałeś i tyle. Będzie prościej.


Mi też nie przypadł do gustu WP Brat miał Nokie 610 NFC . Powiem tak tragedia , przycinał się (pewnie była to wina telefony) . Używałem go tydzień (mój był na gwar.) no to się kilka razy wkurzyłem /

I3 4160  H81M-K

Kingston HyperX RED 4GB+4GB  SPC FORTIS

PALIT GYX670 670 OC Jet Stream

SSD SanDisk 128 Gb  +  64Gb V300

BeQuiet! Pure Power 530W Case Gladius M40


#37 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 13 października 2013 - 12:45

Wina telefonu.

Żaden andek nie może się równać wymaganiami i płynnością działania z WP. Wiem co mówie.
Miałem HTC 7 MOZART WP 7.8. Tel ma 1 GHz procek i 512 Ramu. Mam HTC ONE X z 5 rdzeniowym prockiem , NV tegrą 3 i 1 GB RAM i andkiem 4.1.

Sygnaturka.png


#38 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 13 października 2013 - 06:00


Ja sam myślałem nad kupnem smartfona z windowsem mobile, ale jedyne co mnie zniechęciło to to, że nie ma na niego tylu aplikacji co na ios czy android, a tak poza tym to wszystko ok ;)


Windows Mobile czy Windows Phone? Bo to dwa zupełnie inne systemy. Windows Mobile juz od jakiegoś czasu nie jest rozwijany i coraz mniej aplikacji na niego powstaje, ale tylko przez pasjonatów, bo producenci aplikacji już nie tworzą na ten system. Windows Phone natomiast jest dość świeżym systemem i ciągle się rozwija, więc i aplikacji na niego przybywa.


Chodziło o windows phone napisałem mobile ;)
 

Wina telefonu.

Żaden andek nie może się równać wymaganiami i płynnością działania z WP. Wiem co mówie.
Miałem HTC 7 MOZART WP 7.8. Tel ma 1 GHz procek i 512 Ramu. Mam HTC ONE X z 5 rdzeniowym prockiem , NV tegrą 3 i 1 GB RAM i andkiem 4.1.


To jest najwiekszy minus androida. Jest tworzony pod setki urządzeń i na żadnym nie działa dobrze, a wp to kilka a może kilkadziesiąt telefonów, podobnie jak ios, który też płynnie działa :)

#39 Pc_world[pecet]

Pc_world[pecet]

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 13 października 2013 - 06:23

a przypadkiem na widnows aplikacji nie wypuszcza tylko Microsoft ?
i dla tego jest taki stabilny
Dołączona grafika

#40 Wena

Wena

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 03:45

Stało mi się dosłownie to samo z moim tabletem, również jest to MANTA MID 08. Przestrzegam, uważajcie, chciałam dać tablet dziecku by sobie zagrało, biorę do ręki, a tu delikatnie otwarty, nie upadł, nic z nim się nie stało i takie coś. :/ Przez szczelinę widziałam napęczniałą poduszeczkę, na tyle, że nie dało się już ponownie złożyć, ścisnąć tabletu, nie wiedziałam co to, nie znam się, bałam się włączyć, odłożyłam na szafę. Po kilku dniach chcąc pokazać go koledze, który bardziej się zna na takich urządzeniach patrzę, a tablet totalnie otwarty, rozpadł się na dwie części, poduszka napęczniała jeszcze mocniej, tak, że rozwaliła obudowę, wybuchowa poduszeczka - teraz wiem, że to niebezpieczna bateria naładowana jakimiś kwasami napęczniała jakby miała zaraz pęknąć, wybuchnąć. Jak można robić takie rzeczy, nie chcę nawet myśleć, co by się stało podczas użytkowania, jakby dziecko akurat w tym czasie używało tablet. Uważajcie moi drodzy. Początkowo byłam zadowolona, raz włączając tablet okazało się, że wszystko, co na nim miałam było skasowane jakby reset systemu, ponownie dużo czasu poświęciłam na ściąganie odpowiednich aplikacji, po ponad pół roku bateria bardzo słabo trzymała aż doszło do tej bombowej poduszeczki.;) W razie czego zrobiłam też zdjęcia, dziś szukałam w internecie podobnych historyjek i proszę, nie jestem sama z taką sytuacją, z tym samym tabletem. Ja jutro idę z pozostałością tabletu i gwarancją do sklepu, zobaczymy co mi powiedzą. Pozdrawiam :)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL