Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Telefon[+/- 300 zł,wifi,używany] co wybrać ??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 $iergiej

$iergiej

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 30 lipca 2012 - 08:26

Witam więc na początku października zamierzam zmienić zmienić telefon,kwota jaką chciał bym przeznaczyć to mniej więcej 300 zł,wymagań sporych nie stawiam,musi mieć: wifi,w miarę czytelny wyświetlacz ( nie chodzi o rozmiar 3 cale spokojnie wystarczy,ale o jakość obrazu miałem styczność z jakąś motorolą,wyświetlacz tragicznie blady,obraz jak rozmyty,o przeczytaniu sms w słońcu nie ma mowy ) i jack 3,5 mm,dobrze by było żeby był jakiś OS.
Jakieś pomysły,sugestie ?? Obecnie mam nokie 5530 XM ale ten telefon już musi odejść na emeryturę :P

#2 unitrax

unitrax

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 30 lipca 2012 - 08:43

samsung i5700
zte blade
htc magic

A jeśli chcesz ekran na którym coś widać pod słońcem, musisz się zainteresować telefonem z ekranem OLED, np. pierwszy samsung wave ale za 300zł raczej się nie wyrwie

Życie..


#3 $iergiej

$iergiej

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 30 lipca 2012 - 08:52

Zdaję sobie sprawę że żeby było idealnie widać trzeba sporo więcej wydać,chodzi mi o to żeby dało się coś przeczytać,bo ta motorola którą maiłem okazje trzymać była tragiczna nawet w pomieszczeniach była nieczytelna.
Za ZTE podziękuje raz ze,firma mi nie odpowiada 2 600 Mhz przy ekranie 800x480 obawiam się że to będzie straszny muł,nie chodzi o gry bo w nie nie gram ale nawet przy normalnym użytkowaniu.

#4 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 30 lipca 2012 - 08:55

W tej cenie jedynie Wave S8500. Używany się znajdzie bez problemu. Amoled, dobry aparat, doskonała płynność, dobra obudowa, świetny dźwięk itp :)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#5 unitrax

unitrax

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 30 lipca 2012 - 08:56

Za 300 zł nie da się kupić nic lepszego(chodzi mi o nowe, niezbyt "zjechane") od blade.
Zresztą był oferowany za 350zł z red bullem nowy nie tak dawno temu.
A procek można podkręcić.

Życie..


#6 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 31 lipca 2012 - 10:24

i5700... Chyba najgorsze co mogłeś polecić...
Gdybyś mógł dołożyć 100zł to bierz SE Lww(Live With Walkman), a jak nie chcesz dokładać to SE x8, Samsung Galaxy Gio(jak znajdziesz).

PS.Jaki jest sens podkręcania procesora w nowym telefonie ? Stracisz gwarancje...

#7 unitrax

unitrax

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 31 lipca 2012 - 11:24

Jakość obudów Sony Ericsonów z androidem, jest delikatnie mówiąc kiepska, jeśli już do czegokolwiek dokładać to tylko do telefonu z ekranem OLED.
i5700 spełnia wymagania autora, ponadto wyróżnia się wytrzymałą baterią, i bardzo dużym wsparciem społeczności, sądzę że osoba zaczynająca przygodę ze smartfonami, powinna być zadowolona. Wydaje mi się że nie miałeś tego telefonu w rękach, a opinie opierasz wyłącznie na opinii innych osób, które za marne grosze oczekują wydajności topowych modeli- tak się nie da.
Podkręcanie procesorów w telefonach powoduje teoretycznie utratę gwarancji, tak samo jak wgrywanie modyfikowanych ROMów, ale jeśli się nie przyznasz a przed oddaniem wgrasz oryginalny ROM to ciekawe jak to wykryją. Sens jest identyczny jak w każdym urządzeniu posiadającym zegar, zwiększenie wydajności.

Życie..


#8 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 31 lipca 2012 - 02:33

Spica (i5700) należy jednak do telefonów, które odbiegają daleko od obecnych standardów. Fatalna wydajność układu graficznego (albo raczej brak przez sterowniki) oraz przestarzała konstrukcja.
W dalszym ciągu twierdzę, że w tej cenie jedynym i słusznym wyborem jest Wave s8500

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#9 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 06:14

Tak się składa, że i5700 posiadałem i wiem co ona potrafi. Jedyne co dobrze robi to zacina się przez wspomniany wyżej fatalny układ graficzny.

#10 $iergiej

$iergiej

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 07:09

A co powiecie o htc wildfire ?? wydaję się całkiem ok,ale jak z praktyką miał ktoś styczność.
A może coś z innym systemem opłaca się jeszcze pakować w WM 6.X ??

#11 w0lan221

w0lan221

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 07:48

Nie bierz HTC Wildfire, miałem go, wolny nie można zagrać nawet w proste gry 2D, pamiętam jak mi klatkowała spadająca kula ...
Nawet jak podkręcisz procesor do 800MHz to ten telefon będzie mułem (wiem z własnego doświadczenia)
Ogólnie wolny telefon (strasznie muli nawet przy HTC Sense co jest śmiechem na sali)
O przeglądaniu internetu nie wspomnę.

Inne minusy:
- Brzydki wyświetlacz
- Mała rozdzielczość 240x320
- Cichy (według mnie)
- 256k kolorów


EDIT. chyba, że chodziło Tobie o wersję S, to w tej sprawie się już nie wypowiem

|| GA-990FXA-UD3 // AMD Phenom II X4 960T // Pentagram Karakorum HP-120 AICu // GTX 560Ti TwinFrozr II // Kingston 8GB 1600MHz (dual channel) // Thermaltake 600W // Kingston SSD 120gb // WD Caviar Black 1TB ||

407355.png

Mój Last.Fm


#12 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 08:50

Z S też nie jest niczym szczególnym szczególnie w tej cenie.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL