Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Wyłączanie automatycznych aktualizacji Chrome i Edge


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 samozaplon

samozaplon

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 grudnia 2022 - 02:06

Jak można w 64 bitowym Windowsie 10 Pro 22H2wyłączyć automatyczne aktualizacje przeglądarek internetowych Google Chrome i Microsoft Edge z poziomu usług systemowych?
Wcześniej wszystko dobrze działało ale miałem zaśmiecone konto użytkownika o nazwie User i nie chciało mi się go czyścić z niepotrzebnych danych to utworzyłem nowe konto o nazwie Test i z tego konta usunąłem konto User i potem utworzyłem nowe konto o tej samej nazwie User i okazało się nie przeglądarki internetowe Google Chrome i Microsoft Edge automatycznie sprawdzają aktualizacje nawet gdy są zablokowane w usługach systemowych
Usługa Google Update (gupdate)
Usługa Google Update (gupdatem)
Usługa Aktualizacja programu Microsoft Edge (edgeupdatem)
Usługa Aktualizacja programu Microsoft Edge (edgeupdate)
i tak samo są wyłączone w harmonogramie zadań i zauważyłem że jak chcę uruchomić tą usługę to sie nie da jej uruchomić ani w Google Chrome ani w Microsoft Edge i się aktualizują niezależnie od tych usług. Odinstalowałem Google Chrome i po ponownych uruchomieniu komputera zainstalowałem ponownie ale jest to samo i przeglądarki Microsoft Edge nie da się wcale odinstalować jak się uruchomi w panelu starowania opcje odinstalowania programów i tak samo w CCleaner to jest tylko opcja żeby naprawić przeglądarkę i spróbowałem z wiersza poleceń CMD w trybie administratora
cd c:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\108.0.1462.54\Installer
setup.exe --uninstall --force-uninstall --system-level
i nic nie reaguje i przeglądarka Microsoft Edge nadal jest zainstalowana
Jedyny sposób to zmiana nazwy pliku na jakąkolwiek inną albo usunięte tego pliku w przypadku przeglądarki internetowej Microsoft Edge
"C:\Program Files (x86)\Microsoft\EdgeUpdate\MicrosoftEdgeUpdate.exe
i Google Chrome
C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
ale wolałbym żeby automatyczne aktualizacje blokować poprzez usługi systemowe i też program Windows Update Blocker 1.7 firmy Sordum przestał blokować automatyczne aktualizacje Windowsa 10 mimo że na poprzednim koncie użytkownika dobrze blokował i trzeba używać programu StopUpdates10 3.8.2022.1129 firmy Greatis Software ale wolałbym żeby dało się blokować automatyczne aktualizacje Windowsa 10 programem Windows Update Blocker 1.7 firmy Sordum


 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL