Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Nagła utrata wydajności komputera


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Dane_q

Dane_q

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 08 stycznia 2022 - 03:18

Cześć,

Niedawno uświadczyłem duży spadek wydajności na komputerze.

 

Amd FX - 8320 + SilentiumPC GRANDIS XE1236

GTX 1050 2gb MSI

16gb Ram (2x 8 gb 1600) Patriot

Gigabyte Ga-970a ds3p

SilentiumPC Supermo M1 Gold 550W

SSD + HDD

 

Grałem sobie w Diablo 2 Resurrected i gra działała całkiem nieźle - nie idealnie, ale było te ok 30 fps i dało się bez problemu grać. 

Później wszedłem do gry i nagle dziwna rzecz. W ogóle nie da się grać... wydajność w Diablo 2 R to uwaga nawet od 5 do 15 fps... 

Bardzo zaskoczyło mnie to i próbowałem najprostszych rzeczy np. jak naprawa czy przeinstalowanie gry, przeinstalowanie sterowników do karty graficznej itp. Sprawdzałem temperatury karty i procesora i są w normie. Na procesorze ok 35 C i na Karcie Graficznej srednio 60 C

 

Myślałem, że może jakaś awaria Windowsa, więc zrobiłem format ale to nic nie pomogło. 

Sprawdziłem również inne gry w które kiedyś grałem na tejspecyfikacji. Wiedźmin 3 i wydajność również spadła względem tej która była kiedyś. Gra już nie jest tak płynna jak była.

Cyberpunk 2077, tutaj po zmianie ustawień na minimum i zmniejszenie rozdzielczości z 1080p na 900p umożliwiało grę. W obecnej chwili ścina tak , że fps to 1-3. 

 

W Diablo 2 R po przełączeniu nawet na starą grafikę fps dochodzi nawet do 300, ale uwaga - średnio co kilka sekund zdarza się spadek fps i przycięcie gry na sekundę...

 

Przy normalnym korzystaniu komputer działa poprawnie, nie wiesza się , nie resetuje, nie ma blue screen. Wszystko jest poprawnie. 

 

 

Dlatego moje podejrzenie pada, że coś jest nie tak z kartą graficzną.

 

Co o tym sądzicie? 

Jak można sprawdzić i upewnić się co jest przyczyną spadku wydajności?

 

Jeśli to karta , to najprostszym sposobem byłaby chwilowa jej podmiana, jednak nie mam innej karty, aby to sprawdzić.

 

Z Góry Dziękuję za pomoc :)

 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL