Jump to content

  •         

Photo

Jakie programy VPN dla Linuksa


  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1 kontowp2022

kontowp2022

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 posts

Posted 17 December 2021 - 01:22 AM

Wiadomo że dla Windowsa istnieją różne programy VPN jak Betternet, F-Secure Freedome, VPN Gate Client Plug-in 2021, Avira Phantom VPN i wiele innych ale czy dla Linuksa też jakieś istnieją ale takie żeby było do wyboru kilka różnych lokalizacji VPN a nie tylko jedna.
Dlatego akurat Linuksa żeby można było przeglądać strony internetowe na słabszym sprzęcie i żeby system zajmował jak najmniej pamięci RAM i żeby przeglądarki w takiej dystrybucji były najnowsze i mogę być nawetniestandardowe jak Waterfox albo jeszcze mniej znane ale najnowsze i dlatego akurat chcę pogramy VPN żeby można dyskutować na forach na których mam dożywotnio zbanowany adres IP i mam Internet osiedlowy kablowy ze słabym adresem IP.
ip.png


#2 rafix01

rafix01

    Początkujący

  • Members
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 17 December 2021 - 01:00 PM

Toco nabroiłeś? :) Operator nie daje możliwości zmiany IP? 

Z tego co widzę chyba używasz Opery. Ma wbudowany VPN z 3 regionów. To tak naprawdę raczej proxy niż VPN, więc w ruchu przychodzącym widać i IP końcówki i Twoje IP, więc może nie pomagać.

We wbudowanym NetworkManager masz VPN zgodny z różnymi standardami. Zaś usługodawcę wybierz sobie sam. Ja korzystałem chyba z darmowego Protona współpracującego z OpenVPN. Możliwe, że nawet miał gotowy plik z konfiguracją, którą wysrarczyło wczytać w NetworkManager.

Alternatywa to również Tor Browser.

Swoją droga banowanie po IP jest słabe jeśli jest permanentne. Sam mam teraz IP z operatora mobilnego, współdzielone między setki jak nie tysiące użytkowników, które mogę zmienić dwoma kleknięciami. 






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL