Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

AMD Phenom II X4 955 Resetowanie się komputera, informacja o nie wspieranym procesorze przez płyte


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Matrix3756

Matrix3756

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 304 postów

Napisano 16 czerwca 2021 - 10:35

Witam mam problem obecnie z drugim komputerem dość leciwym (12 lat) ale w miedzy czasie był modernizowany, otóż wszystko było okej przez długi czas, lecz jakoś pół roku temu bios zaczął mi wyrzucać że CPU nie jest wspierany przez tą płytę główną i faktycznie na stronie

także sprawdzałem i nie ma tego procesora w obsługiwanych, lecz przez ostatnie 12 lat nic się nie działo, BŁAD: https://zapodaj.net/...b17335.jpg.html od kilku dni nastąpiło wyłączanie się i resetowanie komputera bez wyrzucania jakieś Bluescreena czy coś, po prostu jak przy naciśnięciu reset i odpala się na nowo, czasem mu się uda ale czasem resetuje się już po wejściu na pulpit. W BIOSIE sprawdzałem różne kombinacje z wyłączeniem jednego rdzenia, z włączeniem wszystkich oraz z automatycznym sterowanie i praktycznie wyrzuca na każdej i wciąż pojawia się ten błąd z nie wspieraniem. Co ciekawe MSI afterburner nie pokazuje mi napięcia na procesorze, ale nie jestem pewny czy wcześniej też nie pokazywał. Komputer potrafi się resetować różnie albo po kilku/kilkunastu minutach albo od razu po wejściu na pulpit. Jakieś pomysły ? Z góry dzięki za pomoc ! :)

 

MOBO: ASUS M4A78LT-M LE

CPU: AMD Phenom II X4 955 

GPU: Nvidia GTS 450 

Chłodzenie CPU: SPC GRANDIS 

PSU: XFX XTR 550W

SSD: Plextor M6V128gb

 


GPU:R9 390 Asus STRIX DC3 8GB /// CPU:I5 6600K  /// Chłodzenie:CryOrig H5 Ultimate /// PSU:XFX XTR 550W

MOBO:ASrock Gaming K4 Z170 /// RAM: Corsair Vengeance 16GB 2666MHz CL16 /// BUDA:Zalman H1 /// HDD:Seagate 1TB

/// SSD:Plextor M6V 128GB X2  /// /// Sieć:Asus PCE-AC56 ///  /// Logitech G502 Proteus Spectrum ///

 

 

5042147656.png




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL