Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Windows 10 nie ładuje po aktualizacji biosu


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 oZelote100

oZelote100

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 17 marca 2021 - 09:05

Siema, złożyłem nowy komputer, zainstalowałem windowsa na pamięci M2 o pojemności 1tb.
Po czym zainstalowalem sterowniki i na usb wrzuciłem nową wersję biosu, ostatnią.
Po zrobieniu usb flash w biosie i zaktualizowaniu go pomyślnie, nie ładuje mi się windows z dysku, jest on wykrywany przez bios i ustawiony jako pierwszy w bootowaniu ale cóż, ekran blokuję mi się na zdjęciu producenta płyty głównej.

Nie wiem co robić, aktualnie trwa reset pc przez windowsa odpalonego przez dvd, jako próba rozwiązania problemu, bo pomimo iż jest zainstalowany na dysku nvme m2 to i tak nie idzie do niego się dostać.

I7 10700
Msi mpg z490 gaming plus
32gb ram 3600mhz
Chłodzenie noctua
Zasilacz 650 sharkoon silent storm

Edit: oczywiście próbowałem już wyjąć baterie z płyty głównej, i w biosie mam ustawione Uefi.
Chyba nie trzeba było tej aktualizacji biosu robić, człowiek chcę dobrze ale zawsze się coś zepsuje na amen.
Nie mogę edytować więc dodam tutaj, otóż po skończeniu Reset this PC przez płytę windowsa i zainstalowaniu sterowników z płyty msi, ponownie, zrobiłem 2-3 resetu kompa i wszystko działało jak powinno. System odpalał się bezproblemowo (z włożoną w nagrywarkę dvd płyta od Msi) lecz po odłączeniu nagrywarki z portu data i z zasilania (moja obudowa nie ma na nią slota i nie jest mi potrzebna) pojawił się znów ten sam problem. W biosie bootwanie jest ustawione na dysk m2 cały czas. Nie wiem co robić, jakieś porady?

Użytkownik oZelote100 edytował ten post 17 marca 2021 - 03:57

Dołączona grafika

#2 HeManPL

HeManPL

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 marca 2021 - 11:27

Jeśli Cię dobrze zrozumiałem, to wychodzi na to że po aktualizacji biosu płyta powróciła do ustawień fabrycznych. Możliwe też że nie zapisałeś ustawień po zainstalowaniu system (w sensie wczytywanie systemu nie z nośnika, pendrive czy płyta, tylko dysk).

Na wszelki wypadek sprawdź czy dysk osadzony masz w odpowiednim slocie (może inne go poniekąd ograniczają).



#3 oZelote100

oZelote100

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 18 marca 2021 - 11:54

Są dwa sloty na płycie na dyski m2, no i tam gdzie jest tam został, przy pierwszej instalacji windowsa przed aktualizacją biosu, nic tak naprawdę nie zmieniałem oprócz bootowania z dysku a nie z nagrywarki.
Ten dysk jest to jedyny który posiadam.
Podeślę ustawienia biosu, dodam że próbowałem z M.2 Optane Genie: Enabled ale nadal to samo. Przeflashowalem bios na starszą wersję, tą którą miałem fabrycznie ustawianą i też nic.
Bios CSM/UEFI Mode: UEFI
D. T. M: Disabled

Boot settings:
Full screen logo display: Enabled
Go2Bios: Disabled
Bootup numlock state: On
Info Block effect: Unlock
POST Beep: Disabled
MSI FAST BOOT: Disabled
FAST BOOT: Enabled (tried disabled but didn't work either)

Boot option #1: UEFI Hard Disk: Windows Boot Manager (PNY CS 3030 1TB SSD)

UEFI Hard Disk drive BBS priorities : Windows Boot Manager (PNY CS 3030 1TB SSD)

Sata configuration:
SATA Mode: AHCI Mode
M.2/Optane Genie: Disabled
Sata 1-6 Hot plug: Disabled
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL