Jump to content

  •         

Photo

Podłączenie Logitech Z906 do TV - dźwięk przestrzenny 5.1, jak to zrobić ?


2 replies to this topic

#1 SpecSL

SpecSL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 132 posts

Posted 11 February 2021 - 07:58 PM

Witam.

Zastanawiam się jak podłączyć głośniki z tematu ( Logitech Z906) do TV Samsung UE55NU8042 .

Czytałem o przejściówkach, jakichś dekoderach, ale czy to dobry pomysł ?

Czy może wchodzi w grę na przykład amplituner nawet jakiś prosty i nie drogi ?

Fajnie by było mieć dźwięk przestrzenny, nie będę ukrywał.

Chciałbym żeby w najlepszym wypadku , z głośników mieć dźwięk z PS4 Pro, pudelka TV box 4k UPC ,TV i ewentualnie komputera stacjonarnego z płytą główną MSI B450 Gaming Plus Max .

Drodzy forumowicze ,jak to najprościej i efektywnie rozwiązać ? Proszę o pomoc i jakieś podpowiedzi 🤪

#2 neo10

neo10

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1010 posts

Posted 15 February 2021 - 11:15 AM

Po prostu spinasz telewizor i głośniki kablem optycznym i ustawiasz w tv to wyjście jako główne.

 

Dźwięk z komputera ustawiasz po hdmi i masz w zasadzie 5.1 na głośnikach po ustawieniu jak wyżej (o ile oczywiście akurat puścisz coś co ma 5.1 no i o ile tv ma być używany jako monitor) głośniki same powinny sobie wykrywać jaki dźwięk na nie idzie i tak się ustawiać automatycznie (jak 5.1 to 5.1 jak stereo to na ogół ustawienie dolby pro logic 2 przynajmniej tak robią moje logitechy Z5400 czyli jeden ze starszych braci tych Z906)

 

Jeżeli chodzi natomiast o podpięcie samego dźwięku bez użycia hdmi to zostaje chyba tylko podpięcie kablem optycznym bezpośrednio do logitechów (mają 2 wejścia) tylko przy tej płycie wymagało by to dokupienia karty dźwiękowej z takim wyjściem.

 

nie wiem jak z PS4 Pro ale zapewne także daje dźwięk po hdmi

 

przy boxie UPC zapewne wystarczy także to spięcie kablem optycznym głośników z telewizoremktóry dalej przekaże do głośników dźwięk po kablu optycznym


Ryzen 5600x , MSI B550 Gaming Plus, 4x8gb Crucial Ballistix 3600mhz, MSI RTX 3080 Ti Suprim, Asus Tuf Gaming 35" 21:9 VG35VQ, 2x Adata SX8200 1tb, Seasonic Focus GX 850w, Corsair 5000x , Win 11 64bit

#3 SpecSL

SpecSL

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 132 posts

Posted 23 February 2021 - 04:47 PM

C.d...

Witam ponownie.

Po sprawdzeniu ustawień w ps4 i tv wyszło ze:

W ps4 można dokładnie ustawić czego oczekujemy od dźwięku i tu jest ok,nie mam uwag.

W tv nie ma dużego wyboru co do ustawień dźwięku . Zmienilem ustawienia na dolby , podlaczylem do optyka i po prostu gdzie jest 5.1 to jest . Reguluje ustawieniami w glosniku jak kazdy ma grac i juz. Netflix działa ok.

Dziękuję wszystkim za podrzucenie pomysłu ,co poskutkowało na plus. 

Pozdrawiam, zdrowia życzę i temat zamykamy. Teraz idę pytać o słuchawki :D



Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL