Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Która karta graficzna z serii 3080?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 RastaMATI_92

RastaMATI_92

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 23 października 2020 - 11:56

Witam. Chcę kupić kartę graficzną z serii 3080. Karta tylko do gier. Mój komputer. Tylko teraz mam 12 GB RAM'u, Windows 8.1 i kartę dźwiękową AIM SC808. Gram na tym telewizorze. Proszę o to byście mi napisali, która karta z tej serii jest najmocniejsza dla 1080p, a która najmocniejsza dla 1440p i powyżej. A jeśli nie wiesz która jest najmocniejsza dla tych rozdzielczości, po prostu napisz która jest najmocniejsza z tej serii. Proszę o dwie opcje, dlatego że bardzo lubię grać na telewizorze. Chyba że nie będzie dużej różnicy w FPS'ach na tym TV, to wtedy kupię jakiś dobry monitor. Napiszcie też na jaki zmienić zasilacz, ponieważ czytałem że 3080 potrzebują przynajmniej 750 W. Dodam że się w ogóle na tym nie znam. Chciałbym mieć kartę na możliwie długi czas, wraz z grami które kiedyś wyjdą. Cena nie gra dużej roli, ponieważ już od dawna zbieram na porządną kartę. Na YT były jakieś starsze filmiki w których nie porównują ich kart graficznych z tymi nowszymi kartami. Na tej stronie widzę karty graficzne, ale nie rozumiem większości opisów. Z moją obecną kartą na tym TV mam mniej FPS w grach niż powinienem mieć. Np. w GTA V czy w Wiedźminie 3. Nie chcę kupić karty bazując na tym co oglądałem, bo kiedyś kupiłem komputer (nie ten co w linku) bez pytania na forum, przepłaciłem i kupiłem dosyć słabego. Proszę abyście mi napisali jaka karta będzie najlepsza do mojego TV, a jaka najlepsza do dobrego ekranu (np. z 4K lub 8K).



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 24 października 2020 - 03:22

puki co i tak rtx3080 niestety nie dostaniesz , myślę że generalnie raczej nie w tym roku . 

Co do karty ? rtx3080 to 3080 ... różnice pomiędzy poszczególnymi modelami msi , asusa , zotaca itd to tylko kultura pracy i temperatury . Osiągi to kwestia pomijalna , boost nvidii jest w tym momencie tak zaawansowany że różnic masz między sztukami poszczególnej karty nie tyle modelami . podobna sytuacja co z prockami amd ryzen z serii 3000 . Tam też nie każda sztuka osiąga takie same taktowanie ... turbo się dostosowuje do danej sztuki , płyty głównej i chłodzenia . Analogicznie masz z kartami nvidii od serii 1000 , 2000 i teraz rtx3000.

 

Nad kompem ja bym się zastanowił czy już nie czas na wymianę całości , ten procek niedługo będzie ci kulą u nogi + są one mocno wadliwe i lada chwila mogą przyjść problemy z przegrzewaniem .


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 RastaMATI_92

RastaMATI_92

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 29 października 2020 - 03:28

Ok, to wraz z kartą graficzną kupię zasilacz, procesor i kości RAM'u. Proszę was byście napisali mi modele ww. części, które najlepiej kupić, ale nie z jakąś niedorzecznie wysoką ceną. Kupić coś jeszcze czy te części wystarczą? Zasilacz żeby był porządny i żeby dał radę pracować z 3080. Procesor jak najlepszy, nie licząc tych mega mocnych i mega drogich, które są dla programistów i do obróbki filmów, a nie dla graczy. Kości RAM również jak najlepsze. Czy zostawić sobie te 8 GB DDR3, czy zastąpić je jakimiś lepszymi? Czy kupić jedną kość np 16 GB lub więcej GB, czy dwie np po 8 GB? Całość z kartą graficzną nie może przekroczyć 12 tysi. Tak jak pisałem "Chyba że nie będzie dużej różnicy w FPS'ach na tym TV, to wtedy kupię jakiś dobry monitor."


Użytkownik RastaMATI_92 edytował ten post 29 października 2020 - 03:41


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 października 2020 - 08:08

Sprawdź jaką wkońcu ma rozdzielczość ten TV ... bo niby na allegro piszą 4k ... a na stronie producenta widzę 1080p to nwm gdzie jest błąd .


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL