Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Brak płynności obrazu na monitorze


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vedo

Vedo

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 maja 2019 - 07:24

Witam, otóż mój problem polega na tym że mam problemy z płynnością fps w grach mianowicie występują u mnie takie scenariusze jak:

1.Gdy, odpalam grę na stałych 60fps i jeśli fps spadnie choćby o 1 w dół czuję spadek płynności zazwyczaj oscyluje w granicach 50-60,

2.Gdy, ustawiam nieograniczoną ilość fps w grze i załóżmy wahają się one w granicach czasem 80-100, 100-144 (zależy od gry), również odczuwam spadek płynności.

Ten spadek płynności jak pisałem objawia się dla mnie jakby mini zacięciami podczas rozgrywki co widać szczególnie przy poruszaniu się postacią i wykonywaniu przez nią różnych czynności.

Moja specyfikacja komputera:

Płyta głowna: ASRock Z370 EXTREME 4

Procesor: Intel core i7-8700k 3.70Ghz (nie podkręcany)

Grafika: MSI GeForce GTX 1080 Gaming 8GB (po zakupie od ponad miesiąca przy obciążeniu karty piszczą cewki, kartę zamierzam oddać na gwarancje)

Dysk: Samsung SSD 970 EVO 250GB

Ram: G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8GB 3200Mhz

Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

Co do monitora używam ekranu o rozdzielczości 2560x1440p 144Hz (165Hz do podkrecenia ale nie używam) z technologią G-Sync o czasie reakcji matrycy 4ms

*Z tego do się dowiedziałem przed zakupem monitora technologia G-Sync powinna pomijać skaczące klatki łagodnie żeby nie widać było tych przejść między nimi. Czy przy przejściach klatek powyżej 60fps to normalne? I czy spadki w granicach 50-60fps też powinny być zauważalne dla oka? Jeszcze dodam że czasem z monitorem dzieje się coś takiego że zostaje on podzielony cienką kreską na pół w pionie co sprawia że na połowie ekranu obraz jest zniekształcony do tego dochodzi czasem grubszy pasek w pionie po prawej stronie przy samej krawędzi co daje wrażenie martwych pikseli. (jeżeli uda mi się zaobserwować te paski dołączę zdjęcia, bo dzieje się to rzadko)

 



#2 TitoBandito

TitoBandito

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 582 postów

Napisano 07 czerwca 2019 - 01:03

Przeczytaj i zastosuj się do tego :


https://ithardware.p..._dx11-9462.html

 

 

:idea:


TitoBandito.png

#3 Vedo

Vedo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 10 czerwca 2019 - 08:51

Przeczytaj i zastosuj się do tego :


https://ithardware.p..._dx11-9462.html

 

 

:idea:

 

Zaktualizowałem system jak i sterowniki do karty graficznej ale po wejściu w opcje grafiki nie miałem tego suwaka do "Variable refresh rate".





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL