Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Fera 3 vs Pure Rock


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Luis

Luis

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 sierpnia 2017 - 09:51

Dobry wieczór,

 

Mam pytanie dotyczące bardzo podobnych chłodzeń pod względem wydajności, konstrukcji i kultury pracy - mianowicie Fery 3 i Pure Rock'a. Zastanawiam się skąd wzięła się dość spora różnica w cenie między nimi - Fera to wydatek ok. 99 zł, a Pure Rock chodzi po 139-140, czyli niemal tyle co Fortis 3.

 

Tak jak wspominałem, oba modele są do siebie zbliżone pod wieloma względami. Jeśli popatrzeć na temperatury i głośność w testach, to tu nawet zarysowuje się niewielka przewaga Fery. Na plus dla niej można też zaliczyć asymetryczny kształt (pełna kompatybilność z pamięciami RAM) oraz fakt, że pasta termoprzewodząca jest w tubce, a nie - jak u Pure Rock'a - już nałożona na podstawę.

 

Na korzyść chłodzenia od BQ przemawia z pewnością żywotność wentylatora. Dla Pure Wings 2 wynosi ona 80 tys. godzin, a dla Sigmy Pro - 50 tys. No i poza tą żywotnością żadnych innych przewag się nie dopatrzyłem. Czy coś ominąłem? Z pewnością musi być coś jeszcze, bo gdyby różnica w cenie tych coolerów opierała się tylko na cenie wentylatorów (Pure Wingsy PWM są średnio jakieś 15-17 zł droższe od Sigm PWM), to Pure Rock powinien kosztować w graniach 115 zł, a nie 140 jak teraz. Co on ma w sobie jeszcze przemawiającego na swoją korzyść czego nie zauważyłem?

 

Generalnie chciałbym wiedzieć, czy jest sens dopłacania tych czterech dyszek do produktu BQ.


Użytkownik Luis edytował ten post 16 sierpnia 2017 - 09:52


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 16 sierpnia 2017 - 10:01

miałem pure rocka i odradzam na całego ... daj sobie spokój bo na ferze czy fortsie wyjdziesz poprostu lepiej .

Zaczynając od jakości wykonania co jest wręcz śmieszne jak na BQ , idąc przez bardzo nieprzemyślany i posiadający luzy montaż , bezużyteczną zaaplikowaną sylikonową pastę także dodatkowy koszt pasty doliczamy podczas gdy Pactum PT2 dorzucany do fery to może i jest budżetowa pasta ale wciąż znacznie lepsza {również sprawdziłem} , kiepsko wypolerowana podstawa {znowu zbiłem na tym temp} , wentylator cichy ale bardzo mało wydajny {sam zmieniłem pure wingsa 2 na sigme pro i obniżyło to temperaturę na procesorze mimo że pracowały oba na tych samych obrotach} kończąc na cenie która jest absurdalna ... 

Poprostu daj spokój sobie , recenzję choćby blacka wypromowały to chłodzenie ale według mnie jest zupełnie nie warte swojej ceny ... 

Jak chcesz dokładać to do fortisa , zdecydowanie lepiej wydasz swoje pieniądze :]

PS . tak na marginesie - jeszcze śmieszniejszy jest Dark Rock 3 który jest wydajnościowo na poziomie fortisa 3 praktycznie będąc 2x droższym xDD

PS2 . gdyby cię coś jeszcze o ferze i pure rocku interesowało to pytaj ... pure rock wciąż u mnie leży a ferę 3 montowałem już wielokrotnie znajomym :]


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 16 sierpnia 2017 - 10:03

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Luis

Luis

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 10:44

miałem pure rocka i odradzam na całego ...

Tak dopytam - miałeś czy masz nadal? :PBo w Twojej sygnaturce "czysta skała" jeszcze widnieje hehe



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 11:06

@Luis na tym forum sygnaturki nie zdążyłem zaaktualizować bo rzadko tu bywam ... Jest niemal martwe . Na techliptonie już w sygnatura już zaaktualizowana . Pure rock wciąż jest u mnie ale już nie w komputerze - zastąpił go mugen 5 od scythe :]

Prawopodobnie pure rock zostanie wykorzystany za jakiś czas jak będę sobie budował zapasowy pecet .  


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 25 sierpnia 2017 - 11:07

jlzqhakr0o4c.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL