Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Adapter/Przejściówka 110V 60Hz na 230V 50Hz


Najlepsza odpowiedź Green-Ivan , 18 maja 2017 - 11:00

Kupujesz taki najprostszy zasilacz 

http://allegro.pl/za...6588429324.html

Natężenie prądu wyjściowego (mA) może być wyższe zaś napięcie 18V musi pozostać takie jakie jest. 

Pamietaj potrzebujesz zasilacza 230V AC na 18V AC. Nie kup przez przypadek 18V DC.  

Przejdź do postu


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 czlowieknoz

czlowieknoz

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 maja 2017 - 07:18

Witam! Tak jak w tytule potrzebuje przejściówka, transformatora czy jakkolwiek można to inaczej nazwać do tego ustrojstwa https://www.olx.pl/o...51-IDjvMTz.html. Jeszcze nie kupiłem, aczkolwiek zasilacz jest chyba Japoński 110V/60Hz, co prawda szukałem na sieci jakiegoś adaptera ale tyle tego, że sam nie wiem, który był by odpowiedni, tak aby to działało poprawnie. Z góry dzienx! ^^



#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 18 maja 2017 - 11:00   Najlepsza odpowiedź

Kupujesz taki najprostszy zasilacz 

http://allegro.pl/za...6588429324.html

Natężenie prądu wyjściowego (mA) może być wyższe zaś napięcie 18V musi pozostać takie jakie jest. 

Pamietaj potrzebujesz zasilacza 230V AC na 18V AC. Nie kup przez przypadek 18V DC.  


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 19 maja 2017 - 06:44

Taki jaki podał Green-Ivan będzie działać, jednak ja bym kupił jakiś markowy, lepszy jakościowo, z zabezpieczeniami/filtrami jeśli to ma być do mikrofonu.


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 19 maja 2017 - 08:13

valocho myślę, że oryginalny zasilacz sam nie ma zabezpieczeń.
Obudowa tego zasilacza sieciowego jest zrobiona prawdopodobnie tylko na styk by ochraniać transformator.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 czlowieknoz

czlowieknoz

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 19 maja 2017 - 05:18

Oki, wielkie dzięki (y), czyli w sumie nie potrzebuje żadnego adaptera czy coś takiego? ^^ Wystarczy ten zasilacz, który podałeś @Green-Ivan?


Użytkownik czlowieknoz edytował ten post 19 maja 2017 - 05:22


#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 20 maja 2017 - 12:34

Problem miałbyś gdyby zasilacz mikrofonowy miał zasilanie zintegrowane w obudowie wtedy musiałbyś kupić przetwornice z 230V na 110V. 

Zaś takie przetwornice są cholernie drogie lepiej już wtedy kupić zasilacz mikrofonowy przystosowany do naszych napięć. 


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 czlowieknoz

czlowieknoz

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 20 maja 2017 - 06:24

W takim razie, skoro ten zasilacz będzie działać, to temat można zamknąć, jeszcze raz dzięki za pomoc :)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL