Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 3400 zł przeznaczony do gier dla Minecube

kom komputer

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 03:20

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 3400 zł

*Wymagania oraz zastosowanie -  gry 

*Natywna rozdzielczość monitora - 1600x900 i 1280

*Których podzespołów potrzebuje -tylko PC, resztę mam 

*Czy planujesz podkręcanie? - NIE

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Mam HDD 1 TB i SSD 120GB

*Własna propozycja zestawu komputerowego - http://www.morele.ne...ry/info/UNWJHG/

 

Gram głównie w GTA 5, Payday, CS:GO, Battlefield (3 i 4), Garry's Mod. W pezyszłości planuję granie na 3 monitorach. 

 

Na całość chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 1400 zł. To co mam złożone trochę przekracza tę sumę.

 

1. Proszę nie mówić "dołożysz 100 zł to coś tam..." Nie, nie dołożę. 

2. Nie chcę GTX 970, wolę AMD.

 

PS. lepiej wziąć 1 kość RAM, czy wziąć 2 w dual-chanel (jedna wychodzi 20 zł taniej)


Użytkownik Minecube edytował ten post 26 stycznia 2016 - 03:21

Sygnaturka%2B2.jpg


#2 siwusek

siwusek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 03:29

osobiście brał bym płyte z 4 slotami na pamieći i leciał tylko w dual osobiście kupił bym uzywana obudowe ( a reszte zaoszczedzonej kasy wpakować w części) na gwaracji ktoś ostatnio na olx sprzedawał 5 miesięczną a 70 zł w bardzo dobrym stanie


Użytkownik siwusek edytował ten post 26 stycznia 2016 - 03:34


#3 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 03:31

osobiście brał bym płyte z 4 slotami na pamieći i leciał tylko w dual osobiście kupił bym uzywana obudowe na gwaracji ktoś ostatnio na olx sprzedawał 5 miesięczną a 70 zł w bardzo dobrym stanie

Chyba jednak wezmę 1 kość 8GB, żeby w przyszłości ją rozbudować. W sumie pomysł z kupieniem używanej obudowy nie jest taki zły.


Sygnaturka%2B2.jpg


#4 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 12:10

Moja propozycja: http://www.pcprojekt...Qn!STaDzxfBQVDn

 

Płyta na Z170 i CPU i5 6600K to dobra opcja do OC po dołożeniu Coolera, na niego już nie wystarczyło kasy, można go dokupić za jakiś miesiąc, dwa, narazie mocy Ci nie zabraknie. Jeśli tak jak piszesz OC cię to nie interesuje to zmień płytę na wersję z Chipsetem B150 a Prock na wersję z zablokowanym mnożnikiem, zaoszczędzisz kilka złotówek na 390-tkę.

Jednak osobiście uważam, że warto dołożyć do lepszego CPU, który znacznie wolniej się starzeje niż GPU. Ponadto późniejsze OC może jeszcze bardziej przedłużyć jego przydatność. GPU wymienia się co około 1-1,5 roku, tak więc 380X wydaje się na ta chwile bardziej adekwatna. A napewno nie zawiedzie cię w grach.

W zestawie, który podałeś masz taki sobie zasilacz, więc w moim jest odrobinę lepszy, Watty to nie wszystko. 


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#5 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 01:42

Moja propozycja: http://www.pcprojekt...Qn!STaDzxfBQVDn

 

Płyta na Z170 i CPU i5 6600K to dobra opcja do OC po dołożeniu Coolera, na niego już nie wystarczyło kasy, można go dokupić za jakiś miesiąc, dwa, narazie mocy Ci nie zabraknie. Jeśli tak jak piszesz OC cię to nie interesuje to zmień płytę na wersję z Chipsetem B150 a Prock na wersję z zablokowanym mnożnikiem, zaoszczędzisz kilka złotówek na 390-tkę.

Jednak osobiście uważam, że warto dołożyć do lepszego CPU, który znacznie wolniej się starzeje niż GPU. Ponadto późniejsze OC może jeszcze bardziej przedłużyć jego przydatność. GPU wymienia się co około 1-1,5 roku, tak więc 380X wydaje się na ta chwile bardziej adekwatna. A napewno nie zawiedzie cię w grach.

W zestawie, który podałeś masz taki sobie zasilacz, więc w moim jest odrobinę lepszy, Watty to nie wszystko. 

Posłuchałem się ciebie i złożyłem takie coś: http://www.morele.ne...ry/info/zJGKNg/

Dałem inną płytę główną i zasilacz. 

 

Jeszcze jedno pytanie. Wszyscy narzekają na te r9 od Gigabyte, że się grzeje. Lepiej dopłacić 100 zł za wersję od Sapphire, czy zostać przy Gigabyte? 

 

A może jednak lepiej by wziąć używanego r9 290, albo r9 290x. Na allegro sprzedają po 1100 zł karty na gwarancji, bo przesiadają się na nowe. Warto kupować używaną kartę, czy lepiej jest kupić nową, ale słabszą?

 

Znacie jakiś tani, dobry sklep inny niż morele.net? Tak, żeby zaoszczędzić z kilkadziesiąt złotych?


Użytkownik Minecube edytował ten post 28 stycznia 2016 - 01:59

Sygnaturka%2B2.jpg


#6 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 01:47

Posłuchałem się ciebie i złożyłem takie coś: http://www.morele.ne...ry/info/zJGKNg/

Dałem inną płytę główną i zasilacz. 

 

Nie jestem pewien co do obudowy. Bo mam biurko z Ikei (chyba wszyscy wiedzą jak one wyglądają w środku) i czy wytrzyma ono ciężar komputera? Widziałem na YT, jak koleś, który miał ten sam blat zamontował na nim wysięgnik z 3 monitorami mocowany z tyłu na krawędź biurka i cały blat się rozwalił. To, czy wytrzyma taki obciążenie jak komputer? Mój ówczesny PC stoi na dole. Bo jakby wytrzymało to w sumie można by wziąć obudowę z oknem. Poleciłbyś coś dobrego, z oknem, ew. jakby nie wytrzymało to coś z dobrą cyrkulacją powietraz, tak do 200 zł. 

 

Jeszcze jedno pytanie. Wszyscy narzekają na te r9 od Gigabyte, że się grzeje. Lepiej dopłacić 100 zł za wersję od Sapphire, czy zostać przy Gigabyte?


Ogólnie lepiej dopłacić jak masz tylko taką możliwość. wersja nitro od sapphire jest chłodniejsza i cichsza na pewno bo się nie będzie tak grzać.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#7 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 02:02

@up 

Jak ty piszesz te posty że Twoja wypowiedź jest zawarta w cytacie. Ogarnij się!

Zeby była jasność wiem jak to zrobić, to jest uwaga żebyś ty tego nie robił :P


Posłuchałem się ciebie i złożyłem takie coś: http://www.morele.ne...ry/info/zJGKNg/

Dałem inną płytę główną i zasilacz. 

 

Jeszcze jedno pytanie. Wszyscy narzekają na te r9 od Gigabyte, że się grzeje. Lepiej dopłacić 100 zł za wersję od Sapphire, czy zostać przy Gigabyte? 

 

A może jednak lepiej by wziąć używanego r9 290, albo r9 290x. Na allegro sprzedają po 1100 zł karty na gwarancji, bo przesiadają się na nowe. Warto kupować używaną kartę, czy lepiej jest kupić nową, ale słabszą?

 

Płyta lepsza ale nie potrzebnie dopłacać za funkcje z których i tak nie skorzystasz, no chyba, że daje ci to jakiś komfort psychiczny, to w takim wypadku rozumiem.

 

Oba zasilacze są w sumie siebie warte ;)

 

Co do grafiki to Wziąłem Gigabyte bo jest tańszy, i nitro nie zmieściło by się w budżecie, po za tym nie go ma w tym sklepie :P Z drugiej strony można dopłacić do Sapphira będzie te 5-8 st chłodniejszy. Mam ta kartę i nie narzekam ;)


Użytkownik Bakak edytował ten post 28 stycznia 2016 - 02:03

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#8 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 02:05

@up 

Jak ty piszesz te posty że Twoja wypowiedź jest zawarta w cytacie. Ogarnij się!

Zeby była jasność wiem jak to zrobić, to jest uwaga żebyś ty tego nie robił :P


 

Płyta lepsza ale nie potrzebnie dopłacać za funkcje z których i tak nie skorzystasz, no chyba, że daje ci to jakiś komfort psychiczny, to w takim wypadku rozumiem.

 

Oba zasilacze są w sumie siebie warte ;)

 

Co do grafiki to Wziąłem Gigabyte bo jest tańszy, i nitro nie zmieściło by się w budżecie, po za tym nie go ma w tym sklepie :P Z drugiej strony można dopłacić do Sapphira będzie te 5-8 st chłodniejszy. Mam ta kartę i nie narzekam ;)

 

PS

Dlaczego morele.net?

 

Dobra, raczej wezmę tę tańszą płytę główną. Tamta wydawało mi się, że ma lepsze chłodzenie sekcji zasilania. 

 

Jak już bym brał to chyba serio Gigabyte, ale nie wiesz może, czy jak wezmę używana kartę r9 290 to będzie duże prawdopodobieństwo, że karta będzie uszkodzona? 

 

Gdzie ty kupowałeś PC?


Sygnaturka%2B2.jpg


#9 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 02:25

Dobra, raczej wezmę tę tańszą płytę główną. Tamta wydawało mi się, że ma lepsze chłodzenie sekcji zasilania. 

 

Jak już bym brał to chyba serio Gigabyte, ale nie wiesz może, czy jak wezmę używana kartę r9 290 to będzie duże prawdopodobieństwo, że karta będzie uszkodzona? 

 

Gdzie ty kupowałeś PC?

Odpowiedź jest prosta, patrz tylko na te używki, które mają gwarancję jeszcze ważną a jak coś będzie zepsute przez właściciela poprzedniego i nie może ulec gwarancji to żądasz o zwrot pieniędzy do sprzedawcy ale ogólnie prawdopodobieństwo jest małe.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#10 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 02:31

Odpowiedź jest prosta, patrz tylko na te używki, które mają gwarancję jeszcze ważną a jak coś będzie zepsute przez właściciela poprzedniego i nie może ulec gwarancji to żądasz o zwrot pieniędzy do sprzedawcy ale ogólnie prawdopodobieństwo jest małe.

A co do płyty głównej, to lepiej wziąć tą: http://www.morele.ne...dvi-atx-784031/  czy tą: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170-a-pro-z170-dualddr4-2400-sata3-satae-dvi-d-sub-dp-usb-3-1-atx-z170-a-pro-780951/

 

Nie zamierzam robić jakiegoś hardcorowego OC, może do 4.0 GHz, chcę po prostu, żeby komputer chodził stabilnie. Pomidzy nimi jest jakieś 100 zł różnicy, więc dość sporo, jak na mój budżet.


Czy Silentium PC Brutus M25 wystarczy, żeby zamontować kartę długości 31cm? Czy lepiej dopłacić i kupić Gladiusa M35?


Sygnaturka%2B2.jpg


#11 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 02:33

290 tka to zawsze jest śliski temat bo masa tych kart pracowała w koparkach, szczególnie referenty. Jeśli masz już brać kartę i bać się o gwarancje to kup nową.


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#12 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 02:35

290 tka to zawsze jest śliski temat bo masa tych kart pracowała w koparkach, szczególnie referenty. Jeśli masz już brać kartę i bać się o gwarancje to kup nową.

Czyli nie ma co ryzykować, nawet jeśli karta ma jeszcze gwarancję?


Sygnaturka%2B2.jpg


#13 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 02:40

Jak ma gwarę to OK można kupić, ale zawsze sprawdzaj sprzedającego. No i raczej omijaj akcje w których oferowana karta jest kupiona na FV na firmę gdyż wg polskiego prawa sklep nie musi realizować RMA dłużej jak rok od zakupu. Potem trzeba się bujać z producentem a oni też potrafią niechętnie patrzeć na taki sprzęt.  


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#14 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 02:41

290 tka to zawsze jest śliski temat bo masa tych kart pracowała w koparkach, szczególnie referenty. Jeśli masz już brać kartę i bać się o gwarancje to kup nową.

http://allegro.pl/sa...5951751382.html

http://allegro.pl/as...5953252057.html

http://allegro.pl/sa...32.html#thumb/1

http://allegro.pl/as...5947250611.html

 

Myślisz, że któreś mogą już być po przejściach? Jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie zużyta? Bo po tym co napisałeś raczej karty referencyjnej nie wezmę. Ale jednak perspektywa posiadania 10-15 klatek więcej jest kusząca.


Sygnaturka%2B2.jpg


#15 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 03:09

Hmmm trudny wybór, najfajniesza z tego wszystkiego jest Sapphire 290 TriX, swietne chłodzenie, przyjemna kultura pracy, ale ta 3m gwarancja trochę lipa.

Wygląda na to, że kupili te karty na jakiejś promocji w Amazonie lub sklepie Niemcy czy tez Anglia, a to oznacza, że nie zareklamujesz jej samodzielnie w polskich serwisach.

 

Najbezpieczniej wglada natomiast przedostatnia opcja z Referencujnymi 290X, cena przyzwoita, tylko że przydało by się wymienić na niej chłodzenia np: na Accelero Xtereme IV a t o dodatkowy koszt 240zł.  


Użytkownik Bakak edytował ten post 28 stycznia 2016 - 03:10

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#16 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 stycznia 2016 - 04:45

Tylko ten z wątków zostawiam otwarty, reszta została zamknięta, dostałeś również warna - chcesz złożyć 1 komputer - otworzyłeś kilka wątków o tym samym zestawie + otwierasz kolejne tematy, żeby pytać o każdą część z osobna również do tego zestawu. Dyskusję o zakupie części należy prowadzić w tym wątku, a nie otwierać następny przy każdej zmianie budżetu o 100zł bądź pomyśle nad innym procesorem.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#17 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 29 stycznia 2016 - 04:46

Tylko ten z wątków zostawiam otwarty, reszta została zamknięta, dostałeś również warna - chcesz złożyć 1 komputer - otworzyłeś kilka wątków o tym samym zestawie + otwierasz kolejne tematy, żeby pytać o każdą część z osobna również do tego zestawu. Dyskusję o zakupie części należy prowadzić w tym wątku, a nie otwierać następny przy każdej zmianie budżetu o 100zł bądź pomyśle nad innym procesorem.

Dzięki, że zamknąłeś wszystkie tematy, oprócz tego, który był zamknięty :)


Sygnaturka%2B2.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kom, komputer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL