Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Procesor vs GTX 970 2x SLI

gtx procesor 970 geforce nvidia sli

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fynn

Fynn

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 04:06

Witam serdecznie.

 

Mam do Was małe pytanko, otóż posiadam obecnie :

 

- i5 4690K

- MSI Z97 Gaming 5

- GeForce Asus Strix GTX 970 OC 

 

I chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli dokupie drugą taka samą karte graficzną to czy będzie ona działać poprawnie ??

Poprawnie mam na myśli w 100% da z siebie wszystko i nie bedzię komplikacji - oczywiście wiem o tym doskonale że przyrost mocy nie bedzie w 100% ale nie chciałby aby "coś" blokowało moc drugiej kart.

Z tego co pamiętam blackwhite123 mówił coś na filmiku o kartach SLI że przyrost mocy będzie w granicach 40%-70% i jeżeli to prawda to właśnie taki zakres chciałbym osiągnąć zamiast 30%-60% powiedzmy. O to mi chodzi.

 

Co mnie  powstrzymuje ?

 

- Wg producenta ta płyta ( moja MSI ) obsługuje PCI-E 3x 16, ale " PCI-E Gen Gen3 (16,0,0), (8,8,0), (8,4,4) " tzn., że jedna bedzię miała 16x a dwie już po 8x ??

Co to w ogole oznacza 16x lub jaka jest różnica miedzy 8x a 16x.

 

Dodatkowo jako najlepsza i5 ( najlepsze ponieważ kupowałem ją przed premierą Skylake, cena sprawiła że bardziej opłacalne bylo wtedy kupić Devil's Canyon ) jest w 99% taka sama jak najlepsza i7. 

Pomiędzy i5 4690K a i7 4790K jest różnica; ceny, 4 wątków oraz 500Mhz prędkości procesora. Natomiast jeśli chodzi o maksymalna liczbę linii PCI-E to wynosi w obu przypadkach 16. Dlatego też zrezygnowałem z kupna i7 4790K.

 

Dodatkowo załączam link do pewnej inf.

http://tpucdn.com/re...erfrel_1920.gif

 

Teraz proszę o pięć odpowiedzi - najlepiej ekspertów jak i samego blackwhite123'a.

 

1) Jaka jest różnica pomiedzy PCI-E 2.0 a 3.0. Za co odpowiadają owe cyfry ?

2) Czy jeżeli dołącze drugą taką samą karte to czy procesor ją bedzie obsługiwać ? Czy bedzie wtedy na zasadzie 1x 16x 1x 8x / 2x 8x ??

3) .... A jeżeli tak to co z tego wyniknie ? Czy moc karty bedzię wtedy obniżona ?

4) Jaka jest różnica pomiedzy pracą karty graficznej na 16x lub 8x ??

5) Jeśli chodzi o mostek SLI to jest różnica pomiedzy tymi dwoma mostkami ??

http://www.morele.ne...0033-01-715044/

http://www.morele.ne...-m0uay0-750719/

 

Oczywiście pomijam fakt, że pierwszy jest EVGA a drugi Asus. Chodzi tylko o wygląd i estetyke ??

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie!

Czekam na odpowiedź!

 

Fynn



#2 TitoBandito

TitoBandito

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 582 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 06:23

1). Podwojone transfery danych w stosunku do wersji 2.0 - PCI-Express 2.x – 5 GT/s - 3/0 cechuje przepustowość rzędu 8 GT/s. Podwojono nie tylko transfery, ale również możliwości dostarczenia energii urządzeniom wykorzystującym nową magistralę. PCI Express 1.x było w stanie dostarczyć maksymalnie 75 W mocy, PCI Express 2.x - 150 W, natomiast PCI-Express 3.0 - aż 300 W.
2). Tak. Będzie ją obsługiwał w trybie X8/X8 w SLI.
3). Nie. Moc kart nie zostanie zaniżona. Aby została zaniżona musiałbyś użyć SLI z PCI-E w standardzie 1.0.
4). Żadna, pod warunkiem, że karty będą pracowały co najmniej w trybie PCI-E 2.0. Patrz punkt wyżej.
5). Nie ma żadnej różnicy między mostkami SLI.

Użytkownik TitoBandito edytował ten post 21 stycznia 2016 - 06:24

TitoBandito.png

#3 Fynn

Fynn

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 05:16

Oki, dzięki wielkie za odpowiedź.

Martwi mnie natomiast tryb 2x x8 w SLI. Na pewno nie ma różnicy pomiedzy 16x/16x a 8x/8x ???



#4 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 05:27

Nie bawiłbym się w SLI. Sprzedać i kupić 980ti. Mniej problemów ze skalowaniem, grami, sterownikami i łatkami. I ewentualnie zasilaczem którego modelu nie podałeś. 



#5 Fynn

Fynn

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 05:36

Nie opłaca się sprzedać. Dostane może 75% ceny i będę musiał dołożyć ponad 2 tysiące zł ... 

Jak już mam sprzedać mojego STRIXA to dopiero wtedy kiedy wyjdą nowe karty. A też nie wiadomo czy nastąpi to w tym roku.


Z tego co wiem 2x 970 jest lepsze niż jedna 980Ti jeśli chodzi o moc. Pamięci mi wystarczy na 1440p. Gorzej z grami. Na stronie NVidii same stare syfy sprzed 5 lat przynajmniej sa przygotowane do SLI. Beznadziejna sytuacja ....

Nie opłaca się sprzedać. Dostane może 75% ceny i będę musiał dołożyć ponad 2 tysiące zł ... 

Jak już mam sprzedać mojego STRIXA to dopiero wtedy kiedy wyjdą nowe karty. A też nie wiadomo czy nastąpi to w tym roku.



#6 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 05:37

Jaki masz zasilacz? Konkretna marka i model.



#7 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 05:42

Jakie 5 lat? Sterowniki wgrywasz najnowsze. 



#8 Fynn

Fynn

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 05:58

Nie chce Cie martwić ale wg. -> http://www.videocard...h_end_gpus.html 6-ste miejsce bardzo mnie cieszy. Tylko Twojej nie moge znaleźć:diabel: O zasilacz sie nie bojcie - aż nadto dobry.

Jeśli chodzi o moje temperatury to nie osiągają więcej niż 55 stopni przy 60%-70% użytku karty. Takie cyfry mam w każdej praktycznie grze. Te nowsze jak Crysis 3 czy Wiedźmin potrzebują więcej mocy, karta spokojnie osiąga 1500Mhz przy max 60 stopniach. Wiatraki nigdy 50% nie przekraczają więc .... 


Jeśli chodzi o te "syfy" miałem na myśli gry które są zoptymalizowane pod kątem SLI.

A co do 1440p to przegladając setki for zagranicznych które wg. mnie są bardziej profesjonalne niż PL, to tylko 2 gry miały problem z taka rozdzielczością i wcale nie było zacinania tylko " drobne " przycięcia raz na jakiś czas.


Użytkownik Fynn edytował ten post 01 lutego 2016 - 06:00


#9 Guppy

Guppy

    Abstynent Rybka

  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 07:17

SLI z 970 to nieporozumienie. Lepsza jedna mocna karta niż dwie słabsze i koniec. Co z tego, że będą dwa GPU skoro to nadal będzie 3,5 GB pamięci. Pewnie jesteś podjarany tym, że SLI ładnie wygląda i jest to niby jakiś prestiż, ale co z tego skoro będziesz chciał coś włączyć na ultra, ale będzie klatkować, bo zabraknie vramu tak czy inaczej.



#10 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 08:01

SLI jest fajne... dopóki działa. Są gry, gdzie SLI nie działa od premiery i nikt z tym specjalnie nic nie robi. Przykładów jest sporo, chociażby Batman i Wolfenstein The New Order z dodatkiem. Ponadto, rzucanie się na 1440p z GTX-em 970 to jest strzał w stopę. Już Rise of the Tomb Raider gardłuje przez VRAM - i to w full HD, a co dopiero WQHD.

 

Nawet jeśli SLI z 970-tek w preferencyjnej sytuacji jest 3-5% szybsze od fabrycznie OCniętych GTX-ów 980 Ti, to szybko traci tę przewagę tam, gdzie gra ma spore zapotrzebowanie na VRAM i/lub w ogóle nie wspiera SLI. Zdarzają się gry, gdzie 980 Ti będzie miał kilkadziesiąt % przewagi. W drugą stronę nie ma nawet mowy o takiej sytuacji.


KRUL FORUMKA 


#11 Fynn

Fynn

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 09:12

Dobra temam do zamknięcia - nie daliście mi odpowiedzi, znalazłem odpowiedź na swoje pytanie z drugiego posta.

SLI z 970 to nieporozumienie. Lepsza jedna mocna karta niż dwie słabsze i koniec. Co z tego, że będą dwa GPU skoro to nadal będzie 3,5 GB pamięci. Pewnie jesteś podjarany tym, że SLI ładnie wygląda i jest to niby jakiś prestiż, ale co z tego skoro będziesz chciał coś włączyć na ultra, ale będzie klatkować, bo zabraknie vramu tak czy inaczej.

Nie czytasz moich postów. Która jest lepsza niż 2x GTX 970 ?? Bo napewno nie pojedyncza GTX 980 Ti, w wielu wykrasach SLI biło na łeb pojedynczą karte. 

Nie, nie będzie klatkować bo problem "lekkiego" przycinania występował tylko w dwóch grach ... i to nie na 720p czy 1080p ale na 1440p .. Otóż Shadow of Mordor i któryś Call of Duty.

Drobne przycięcia a klatkowanie to różnica ... Nic nie wnosisz do tematu a wkurzasz. I nie opieram sie tu na pclabie czy innym PL serwisie tylko na znanych zagranicznych forach które na kilka stron opisują głupią budowe czy ilość złącz na karcie graf. i wg mnie są bardziej profesjonalne i rzetelniejsze. Chyba to testowali skoro było przynajmneij 20 gier najbardziej wymagających które dzieliły sie na podwykresy z 720p 1080p i 1440p .

 

Co do powiązań SLI z większością tytułów to wiem doskonale że mogą być problemy.

Narazie póki nie ma nowszych kart nie bede swojej sprzedawać za 2/3 ceny i dokładać ponad 2 tyś do 980 Ti ... to juz wole poczekać i kupić za te 2 tysiące za rok lub dwa nową karte z nową arch.


Użytkownik Fynn edytował ten post 01 lutego 2016 - 09:15


#12 Guppy

Guppy

    Abstynent Rybka

  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 09:21

Dobra temam do zamknięcia - nie daliście mi odpowiedzi, znalazłem odpowiedź na swoje pytanie z drugiego posta.

Nie czytasz moich postów. Która jest lepsza niż 2x GTX 970 ?? Bo napewno nie pojedyncza GTX 980 Ti, w wielu wykrasach SLI biło na łeb pojedynczą karte. 

Nie, nie będzie klatkować bo problem "lekkiego" przycinania występował tylko w dwóch grach ... i to nie na 720p czy 1080p ale na 1440p .. Otóż Shadow of Mordor i któryś Call of Duty.

Drobne przycięcia a klatkowanie to różnica ... Nic nie wnosisz do tematu a wkurzasz. I nie opieram sie tu na pclabie czy innym PL serwisie tylko na znanych zagranicznych forach które na kilka stron opisują głupią budowe czy ilość złącz na karcie graf. i wg mnie są bardziej profesjonalne i rzetelniejsze. Chyba to testowali skoro było przynajmneij 20 gier najbardziej wymagających które dzieliły sie na podwykresy z 720p 1080p i 1440p .

 

Co do powiązań SLI z większością tytułów to wiem doskonale że mogą być problemy.

Narazie póki nie ma nowszych kart nie bede swojej sprzedawać za 2/3 ceny i dokładać ponad 2 tyś do 980 Ti ... to juz wole poczekać i kupić za te 2 tysiące za rok lub dwa nową karte z nową arch.

 

Czytaj wypowiedź xora, a później się rzucaj. Jeśli wypowiedź xora Cię nie przekonuje (napisał mniej więcej to samo co ja) to sorry.



#13 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 09:26

Nie wiem, jakie to są psychotropy ani, czym je popijasz, ale bredzisz.

 

GTX 970 stoi świetnie na rynku wtórnym i jak masz wersję Asusa z gwarancją, to dostaniesz za nią spokojnie 1250-1300 zł. Z kolei GTX-a 980 Ti można w ciekawej autorskiej wersji dorwać za niecałe 3000 zł (http://techplanet.pl...midp,61742.html). Nijak nie wychodzi z tego "ponad 2000". Wychodzi natomiast 1700-1750 zł. Ile taniej zapłacisz za drugiego 970? 300? I ta oszczędność jest warta wyczekiwania profili SLI, czy przymusowego grania z V-Synciem? No, co kto lubi.

 

Wykresy wydajności nie oddadzą tego, co się dzieje podczas grania na SLI. Fraps pokazuje 100 kl./s, a rozjazd na frametime'ach jest taki, że gra chodzi wręcz skokowo. Taki problem był chociażby w Tomb Raiderze z 2013 roku, gdzie klatek leciało pełno, a feeling był dramatyczny. Takim samym dramatem jest FarCry 4 na 970-tce, i to jednej, gdy ewidentnie brakuje karcie pamięci. Do full HD można przełknąć SLI z GTX-ów 970, choć jest ono wówczas bezsensowne. Do 1440p - nigdy w życiu.


Miałem przez pewien czas dwa Gamingi GTX 970 (MSI) i wywaliłem to tak szybko, jak tylko wrzuciłem w budę.


KRUL FORUMKA 


#14 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 09:25

Nie pakuj się w SLI szkoda nerów sli jest dobre tylko w high end gdzie brak mocy jednej 980ti w4k np. ale i tak cierpi na tym płynność rozgrywki.

A gtx 970 SLI są wydajniejsze od gtx 980ti tylko na papierku na 980ti jest płynniejsza rozgrywka i w wielu już tytułach jest wydajniejsza od duetu 970.

Miałem jakiś czas sli z 970gtx i jedyne co widzę w tym dobrego to fajny wygląd;)nic po za tymsorki ale taka prawda Zobacz mój kanał -





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gtx, procesor, 970, geforce, nvidia, sli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL