Jump to content

  •         

Photo

Chiński Smartphone za ok. 400zł

Telefon Smartphone 400zł

9 replies to this topic

#1 adrian25697

adrian25697

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 posts

Posted 09 November 2015 - 12:19 PM

Witam!

Czy jest tu może ktoś kto siedzi w chińskich sprzętach i może mi doradzić jakiegoś w miarę dobrego smartphona za ok. 400zł?

Mój stary telefon (xperia z1) został skradziony i dopóki jakimś cudem go nie odzyskam nie chce wydawać dużo pieniędzy.

Z tego co mi wiadomo są chińskie telefony, które są tańsze i przy okazji nie najgorsze.

Za pomoc z góry bardzo dziękuje.

 



#2 Szubrawiec

Szubrawiec

    Szalony Naukowiec

  • Użytkownik
  • 712 posts

Posted 09 November 2015 - 02:26 PM

ja ci stanowczo odradzam , tanie hińskie telefony siłą rzeczy nie mogą być wykonane z dobrej klasy podzespołów bo inaczej ktoś by wydał więcej $ na ich produkcję niż by na nich zarobił . I raczej nikt ci nie doradzi kupowania takiego szrota bo nikt nie będzie brał odpowiedzialności za sprzęt który nie daje żadnej gwarancji poprawnego funkcjonowania a nawet może okazać się w krytycznych sytuacjach niebezpieczny .

 

 

lepiej kup na czas odzyskiwania swojego urządzenia coś starszego tam nie wiem , nokia 1600 aby można było zadzwonić i wysłać smsa i jako tymczasowe rozwiązanie styknie :)


Edited by Szubrawiec, 09 November 2015 - 02:34 PM.

服が変わるのは意味あるの?最善ですitpc.net.pl.良いはありません。. 黒と白の321 、彼は王の王であります

#3 adrian25697

adrian25697

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 39 posts

Posted 09 November 2015 - 02:56 PM

ja ci stanowczo odradzam , tanie hińskie telefony siłą rzeczy nie mogą być wykonane z dobrej klasy podzespołów bo inaczej ktoś by wydał więcej $ na ich produkcję niż by na nich zarobił . I raczej nikt ci nie doradzi kupowania takiego szrota bo nikt nie będzie brał odpowiedzialności za sprzęt który nie daje żadnej gwarancji poprawnego funkcjonowania a nawet może okazać się w krytycznych sytuacjach niebezpieczny .

 

 

lepiej kup na czas odzyskiwania swojego urządzenia coś starszego tam nie wiem , nokia 1600 aby można było zadzwonić i wysłać smsa i jako tymczasowe rozwiązanie styknie :)

Ja słyszałem, że marki ZTE, Xiaomi i IOcean są w miarę dobre i za dobre pieniądze. 

Z drugiej strony masz racje z tym by kupić jakiś stary badziew...

Sam już nie wiem.


Edited by adrian25697, 09 November 2015 - 02:58 PM.


#4 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 posts

Posted 09 November 2015 - 03:27 PM

Przez ponad rok posiadałem Goclever Quantum 4 - czyli jeden z polskich chińczyków. Zapłaciłem około 280zł i wtedy miał specyfikacje całkiem niezłą, 4' IPS, 2 rdzeniowy procesor i całkiem wydajny układ graficzny. Do tych rzeczy nie mogłem się przyczepić bo były na prawdę dobrej jakości. Jednak w tego typu telefonach oszczedza się na czym innym - głośnik do rozmów (był po prostu za cichy), mikrofon (głos rozmówcy był zniekształcony i było słychać podobnie jak 20lat temu gdy się otrzymalo telefon zza granicy), aparat i kamera - po prostu słaba jakość. Niedawno wpadł mi jednak na chwilkę do wody i padło podświetlenie - i tutaj zonk - brak części zamiennych ogólnodostępnych. Jedynie przeszczep z innych lub droga wymiana w serwisie producenta.

 

Dlatego kupiłem nowy telefon, już renomowanego producenta - Microsoftu (czyli dawnej Nokii), najtańszy obecnie nowy model - Lumia 435 za 270. Specyfikacje ma podobną jednak dużo lepiej nadaje się do rozmów, bo słychać głośno i wyraźnie. Bateria również dużo lepsza, bo w Gocleverze potrafila w kilka minut zejść z ~90% do 30%. 

 

Lepsze firmy mają po prostu określony dolny próg jakości poniżej którego nie schodzą, a w chińczykach żeby zrobić cene niestety schodzą jeszcze niżej.


Edited by Kal-el, 09 November 2015 - 05:22 PM.


#5 luki217

luki217

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 163 posts

Posted 11 November 2015 - 11:12 AM

http://www.mediaexpe...A&gclsrc=aw.ds 

to moja propozycja


//MOBO-MSI G43-B85  //CPU-I5 4590

 //GPU-GTX 970 STRIX //AUDIO-AIM SC8000

//COOLER-SPC FERA 2//  //PSU-ZALMAN GOLDROCK ZM550-XG 

 //CASE-ANTEC P100 //MOUSE- ROCCAT SAVU//

//KEYBOARD-GENIUS KBG 265  //HEADPHONES- ATH-M50X


#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9220 posts

Posted 11 November 2015 - 12:56 PM

Podpisuje się pod Lumiami dla mnie są to świetne telefony.
Może jest mniej aplikacji niż na androida, ale da się przeżyć


Edited by Green-Ivan, 13 November 2015 - 09:40 PM.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 Michausz

Michausz

    Młody

  • Użytkownik
  • 2371 posts

Posted 12 November 2015 - 05:04 PM

Też jestem za Lumią w tym budżecie. Zakup Androida zaczyna się opłaca od 550zl wzwyż. Może wyrwiesz gdzieś jeszcze IPhone 4/s.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#8 Szubrawiec

Szubrawiec

    Szalony Naukowiec

  • Użytkownik
  • 712 posts

Posted 13 November 2015 - 09:39 PM

tak jak wyżej ta lumia to świetny wybór


服が変わるのは意味あるの?最善ですitpc.net.pl.良いはありません。. 黒と白の321 、彼は王の王であります

#9 luki217

luki217

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 163 posts

Posted 13 November 2015 - 10:26 PM

androidy są fajne ,ale trzeba na nie dużo pieniędzy ,żeby nie zamulały po roku, a lumia będzie ci płynnie chodzić 


//MOBO-MSI G43-B85  //CPU-I5 4590

 //GPU-GTX 970 STRIX //AUDIO-AIM SC8000

//COOLER-SPC FERA 2//  //PSU-ZALMAN GOLDROCK ZM550-XG 

 //CASE-ANTEC P100 //MOUSE- ROCCAT SAVU//

//KEYBOARD-GENIUS KBG 265  //HEADPHONES- ATH-M50X


#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 13 November 2015 - 11:00 PM

androidy są fajne ,ale trzeba na nie dużo pieniędzy ,żeby nie zamulały po roku, a lumia będzie ci płynnie chodzić 

guzik prawda , wystarczy umieć szukać , moto g czy moto e z czystym andkiem są tanie i chodzą świetnie , nexus 4 też lata jak szalony a za 450zł już go dostanie jak się dobrze szuka


jlzqhakr0o4c.jpg




Reply to this topic



  



Also tagged with one or more of these keywords: Telefon, Smartphone, 400zł

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL