Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

[GALERIA] abi


443 odpowiedzi w tym temacie

#1 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 02 lutego 2011 - 10:45

48. troszkę w ramach testu, jestem ciekawy Waszej opinii
Dołączona grafika

#2 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 23 listopada 2011 - 11:17

117 wydaje się ładne na miniaturce, chętnie zobaczę większy rozmiar.

Pozdrawiam.

#3 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 23 listopada 2011 - 11:19

takie bardziej mroczne zabawy z obróbką
124.
Dołączona grafika
125.
Dołączona grafika

#4 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 23 listopada 2011 - 11:22

wydawało mi się ze dawałem linki do większych - całość jest tutaj http://fotoroztocze.... ... ej/krakow/

#5 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 10:01

To rzeczywiście jakaś fobia. Z jakich ISO jesteś niezadowolony? Może umieścisz (oczywiście nie w tym temacie) jakieś sample z konkretnych kadrów (a nie monet na biurku), które uważasz za zaszumione, żeby przekonać się gdzie kończy się szum a zaczyna się paranoja ? :)

Red zaczął od zdjęć nocnych, w takim razie ja też wrzucę zdjęcie z przed chwili, z okna, niestety deszcz pada. mogłem to chwilę szybciej zrobić, ale oglądałem Małysza :).
więc tak, surowy jpg nic nie przerabiany,nie kadrowany itd, prosto z aparatu. właściwie mogłem się pokusić o niższe ISO i dłuższy czas, jednak wtedy pewnie całkowicie poleciała by ostrość, z której i tak nie jestem zadowolony.
http://img294.images...55/img0229v.jpg
regulaminowy rozmiar
Dołączona grafika

#6 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 10:13

U Reda: ISO 100
u Ciebie ISO 800

Długość naświetlania nie ma wpływu na ostrość.
Zdjęcia nocne wykonuje się za pomocą statywu.
Nie uważam to zdjęcie za specjalnie zaszumione, jak na ISO 800 jest ok. Chyba, że się robi powiększenia 100% i doszukuje na siłę. Szum tutaj może dokuczać, bo leżą wszystkie inne elementy, więc jedynie on się rzuca w oczy :D U reda kadr i motyw jest ciekawy więc i szum nie daje się tak we znaki :)
Nie widzę powodu do narzekań.

#7 Guz

Guz

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 10:19

Jaki znowu szum ? U mnie na iso80 jest większy...
i5 3570K @ 4.4Ghz ----- MSI R9 270 2GB
ASRock Z75 Pro3 ------ 2x4GB 1600Mhz CL9
Corsair VX450

#8 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 10:36

to że wszystko leży to wiem, zdjęcie zrobione na potrzeby dzisiejsze, z ręki, z okna, wiec bez jakiegoś tam konkretnego motywu.
przeszkadza mi trochę szum, (zauważyłem że przy zapisie raw i jpg przy raw jest odrobinę większy szum, wiec jpg jest już chyba odrobinę przerobiony).
właściwie nie jestem w stanie tak naprawdę ustawić idealnej ostrości, wszystko jest takie- "mniej więcej"

#9 Red-Angel

Red-Angel

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 10:42

abi: Ty narzekasz na szum? Jak sam mówiłeś, to jest plik prosto z aparatu, 100% kadru. Moje foty to były pomniejszone, odszumione zdjęcia. Więc jakbyś zobaczył ich oryginalne wersje, to chyba byś padł na zawał :D Nie no, a teraz powiedz tak szczerze w czym Ci przeszkadza ten Twój szum? Wg mnie on jest minimalny. Ile razy oglądasz zdjęcia w 100% powiększeniu? Czy jak wywołujesz foty, to szum w czymś przeszkadza? Osobiście wątpię :)
Więc trza zacząć się godzić się z nim, on nie gryzie :P

-- Dodano dnia 20 Luty 2010, o 22:45 --

to że wszystko leży to wiem, zdjęcie zrobione na potrzeby dzisiejsze, z ręki, z okna, wiec bez jakiegoś tam konkretnego motywu.

Chcesz zobaczyć fote z mojego aparatu na podobnych ustawieniach jak Twoje? Wtedy zobaczysz co to szum :P

(zauważyłem że przy zapisie raw i jpg przy raw jest odrobinę większy szum, wiec jpg jest już chyba odrobinę przerobiony).

Tak, RAW ma większy szum niż JPEG, bo to jest obraz prosto z matrycy nie ruszany przez oprogramowanie aparatu, a JPEG to obraz zapisany i odpowiednio obrobiony już przez soft aparatu (najczęściej odszumiony, wyostrzony itp).

#10 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 21 lutego 2010 - 10:59

lubię tak naprawdę oglądać kawałki w pełnym rozmiarze, przy odbitce czy przy normalnym wyświetlaniu na monitorze niedoskonałości te nie przeszkadzają, ale mam świadomość że one tam są.
dodatkowy problem, to brak umiejętności obróbki i dobrania sobie programu do obróbki raw.
zdjęcie doprowadzone do regulaminowego rozmiaru

#11 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 09:28

...a pokaż img0159 z 13. lutego...

#12 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 04:04

mówisz i masz.
troszkę poprzerabiane
Dołączona grafika

#13 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 04:29

ładnie.

#14 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 04:39

...lub tak:


Dołączona grafika

#15 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 28 marca 2010 - 05:01

śmiałem skrytykować pracę innych, chyba czas byście mogli sobie troszeczkę poużywać na mnie.
wszystko co zrobiłem dzisiaj, jakieś takie mdłe, jedyne co mogłem z tym zrobić to b-w

zapomniałem o numeracji edit - pomyliłem też numerację :)
ruiny cerkwi w Kniaziach (roztocze)
3
Dołączona grafika
4
jedno z nielicznych które jako tako trzyma kolor
byłem tu w lecie i krzaki zasłoniły dosłownie wszystko
Dołączona grafika

a to główny cel dzisiejszej mojej wycieczki
5
złomiarze jeszcze nie wynieśli - linia mołotowa
Dołączona grafika
6 tu już tylko krzaki i beton, więc resztę odpuszczę wam :)
Dołączona grafika
7
Dołączona grafika

#16 waglik_22

waglik_22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 28 marca 2010 - 05:02

Dość klimatyczne :-)

A gdzie są te ruiny i czego? Jakiś kościół?
Akai MPC 500 + AKAI S1100 + E-mu 0404 PCI + Stanton T.120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#17 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 28 marca 2010 - 08:30

3. Ustawiasz ciaśniejszą przysłonę, ewentualnie również krótszy czas światła, w środkową partię strzelasz zdalną lampą... - marzenie :rolleyes:

4. Wytnij drzewa

4.? Widzę to w perspektywie żabiej, 90st do słońca, z filtrem polaryzacyjnym, po wyostrzeniu... :o

5. Obcinam lewe krzaki, daję szerszą dziurę, kontrast w górę...

6. Na tego typu bunkrach się wychowałem, nie są mi eukreką ;)

#18 waglik_22

waglik_22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 28 marca 2010 - 08:47

Dodałeś zdjęcia i mój wcześniejszy post wyszedł jak debila :E

Z tych mi się najbardziej podoba 4 i 7, o technice się nie wypowiadam bo się nie znam :)

w 5 te dziury to po pociskach?
Akai MPC 500 + AKAI S1100 + E-mu 0404 PCI + Stanton T.120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#19 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 28 marca 2010 - 08:49

cały czas dodawałem, już skończyłem
a przed chwila zmieniłem numerację (były 2 czwórki) chyba w momencie jak pisałeś posta
możesz wyedytować :)
edit
pisz co tak naprawdę ci się nie podoba, ja też się nie znam
najprawdopodobniej tak, ale czy wojenne czy powojenne to ciężko powiedzieć. UPA też korzystało z tych budynków

#20 waglik_22

waglik_22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 28 marca 2010 - 09:00

3. Ma fajny klimat, pewnie dzięki przerobieniu na czarno-białe.
4. Fajne cienie od drzew, ładny budynek.
5. Zdaje mi się że czarno-białe by było lepsze, bardziej klimatyczne, ale jest w porządku :)
6. Krzaki przeszkadzają.
7. Przyjemnie prezentuje się beton z tą trawą.

Szkoda że u mnie takiej linii nie mam, no ale zawsze zostaje projekt "olbrzym" :)
Akai MPC 500 + AKAI S1100 + E-mu 0404 PCI + Stanton T.120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#21 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 28 marca 2010 - 09:12

zapraszam na roztocze, świeże powietrze, kilka set bunkrów, piwo perła i zaściankowość na każdym kroku

-- Dodano dnia 28 Marzec 2010, o 21:24 --

pozwoliłem sobie pobawić się troszeczkę raw-ami
8 i 9 daję razem
nadal linia mołotowa
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#22 Red-Angel

Red-Angel

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 29 marca 2010 - 09:43

3. Nie jest złe, ale nie przyciąga.
4. Widać zniszczenia, czas (i pewnie nie tylko on) zrobił swoje.
5. Pociski jak widać kilka razy go trafiły.

Ogólnie zdjęcia dokumentujące jakieś miejsce, fajnie się je ogląda, ale trudno powiedzieć coś konkretnego o poszczególnych zdjeciach, po prostu niczym się nie wyróżniają.

#23 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 29 marca 2010 - 11:12

dzięki za opinię.
chyba głównie zależy mi na dokumentowaniu, może z czasem nauczę się czegoś więcej a na dzień dzisiejszy cieszę się ze udało mi się tą ruinę "wyrwać" z krzaków.
normalnie jest tak zarośnięta że nie widać w ogóle że tam jest. przy tegorocznej wycieczcie okazało się że jest nawet ciekawy cmentarz niedaleko, którego wcześniej w krzakach nie mogłem znaleźć.

#24 joordano

joordano

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 29 marca 2010 - 07:13

Dawaj fotki cmentarza .
Fajnie by było jakbyś jakieś fajne szczegóły do fotek zapodał.
Foty bunkrów są dobre ale brak im jeszcze tego "czegoś".
Zdjęcie cerkwi (po kształcie to chyba unicka jest cerkiew) jest b.dobre ,dobrze oddaje upływ czasu.
Dobrze mieć takiego kronikarza na forum. :kufel:
Prawie jak Gall anonim ;)
Owoc żywota Twojego jeZUS
AMD Phenom™ II X4 B40 , 3014 MHz /ASRockM3A770DE /Corsair HX450W /ATI Radeon HD 4850 /2x2GB GoodRam DDR3 /HD F3 103SJ 1TB / Seagate 160 GB [/b]
win 7 64 ,win xp sp3

Pentium 4 Northwood HT(2605.9 MHz) ,1536 MB DDR,Abit IS7/na/IS7-G , 7300 GT ,Chieftec 400W

#25 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 29 marca 2010 - 08:01

z cmentarza nie nadają się do pokazania, ściana szarości i tyle, kilka fotek by zidentyfikować pochodzenie i typ jak i czasokres, większość końcówka XVII w.
nie wiem o jakie szczegóły ci chodzi, powstanie obiektu kiedy zbombardowany i opuszczony (cerkiew murowana pw. św. Paraskewii, greckokatolicka)na bunkry jeszcze przyjdzie czas :)

#26 joordano

joordano

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 29 marca 2010 - 08:59

Szczegóły takie jak

"Dzisiaj jest to niewielka osada składająca się z kilkunastu domów. Tym bardziej zadziwiają swoim ogromem ruiny murowanej cerkwi z kopułą zniszczoną podczas działań wojennych w 1944 r. Tuż przed II wojną światową cerkiew służyła 5500 parafianom. Poza Kniaziami do parafii należała również sąsiednia Lubycza Królewska. Imponująca cerkiew w Kniaziach, powstała w 1806 r., była jedną z największych świątyń, jakie wzniesiono we wsiach południowo-wschodniej Polski. Kilkaset metrów na południe od cerkwi, na stoku wzniesienia w sąsiedztwie wsi Dęby zobaczyć można grupę betonowych schronów bojowych sowieckiej Linii Mołotowa. Stanowią one część punktu oporu "Dęby", składającego się z piętnastu schronów. Zbudowano je w latach 1940-1941, gdy biegła tędy granica Niemiec i ZSRR, po stronie sowieckiej. Do ich wyposażenia użyto m.in. kopuł pancernych wyrwanych z polskich umocnień, które powstały w latach 30. na wschodniej granicy Polski. Kopuły te zamontowano na trzech najcięższych schronach."


Działania zbrojne, rozgrywające się podczas II wojny światowej pozostawiły po sobie dużo betonowych schronów budowanych na dawnych rubieżach. Niejednokrotnie okaleczone w walkach i powojennych „rozbiórkach", w wielu miejscach zachowały się do dnia dzisiejszego. Prawie wszędzie są one pozbawione ochrony, niezagospodarowane, tylko w niewielu przypadkach oznaczone na mapach i zinwentaryzowane, dlatego pół wieku od swojego powstania pełne są zagadek i tajemnic. Do takich mało znanych obiektów zaliczają się fortyfikacje ZSRR z lat 1939-41. Są one jednym z najmniej zbadanych „tematów" II wojny światowej. Klęska Armii Czerwonej w lecie 1941 roku przez wielu historyków świadomie traktowana była pobieżnie, a efekty propagandowe sprawiły, że czołowe miejsce zajęły wielkie bitwy jak Moskwa, Stalingrad, Kursk.


Budowane 50 lat temu umocnienia, nazwane przez ich twórców „Linią Mołotowa", dopiero dzisiaj odsłaniają swoje tajemnice. A warto pamiętać, że były one szczytowym osiągnięciem fortyfikacji ZSRR z początku II wojny światowej. Swoim rozmachem inwestycyjnym, rozwiązaniami technicznymi i założeniami taktycznymi przewyższały wiele współczesnych kompleksów fortyfikacyjnych. Brak pełnej obsady i ich cząstkowa sprawność bojowa z jednej strony oraz zlekceważenie ataku niemieckiego z drugiej spowodowało tak szybki upadek tej pozycji granicznej. W jakim stopniu wiadomości o powstających umocnieniach nadgranicznych wpłynęły na decyzję niemieckiego ataku na ZSRR nadal pozostaje tajemnicą.


Dodatkowy akcent historyczno - turystyczny.
Niektórych to kręci ,mnie na pewno.
Mieszkasz na ciekawych terenach.
Warto to podkreślić .
Może dla każdego z nas ... ?.
Może jakiś konkurs lub chociaż wątek - "ciekawe miejsca wokół nas " ?.
Owoc żywota Twojego jeZUS
AMD Phenom™ II X4 B40 , 3014 MHz /ASRockM3A770DE /Corsair HX450W /ATI Radeon HD 4850 /2x2GB GoodRam DDR3 /HD F3 103SJ 1TB / Seagate 160 GB [/b]
win 7 64 ,win xp sp3

Pentium 4 Northwood HT(2605.9 MHz) ,1536 MB DDR,Abit IS7/na/IS7-G , 7300 GT ,Chieftec 400W

#27 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 29 marca 2010 - 09:07

część miała być dołączona do przewodnika po roztoczu i pomnikach przyrody.
awaria dysku załatwiła projekt z pomnikami przyrody, już na etapie szpaltowania.
może coś powstanie z gprs-em, jednak chciałbym uniknąć przepisywania danych z innych źródeł, na samodzielne wyszukiwanie nie mam czasu i tyle ochoty

#28 joordano

joordano

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 29 marca 2010 - 09:27

O proszę ,to jednak Twoje zdjęcia posiadają ambitne dno .
Skromność to chyba jedna z Twoich cech charakteru...
Dodam jedynie że twoja fotka cerkwi jest najlepszą tego obiektu znalezioną w sieci.
Owoc żywota Twojego jeZUS
AMD Phenom™ II X4 B40 , 3014 MHz /ASRockM3A770DE /Corsair HX450W /ATI Radeon HD 4850 /2x2GB GoodRam DDR3 /HD F3 103SJ 1TB / Seagate 160 GB [/b]
win 7 64 ,win xp sp3

Pentium 4 Northwood HT(2605.9 MHz) ,1536 MB DDR,Abit IS7/na/IS7-G , 7300 GT ,Chieftec 400W

#29 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 30 marca 2010 - 06:20

nie kadź, fotek takie jakie mnie interesują jest masę, tych świetnych jest naprawdę dużo i za cholerę nie dogonię poziomu bo nie wiem w którą stronę gonić.
tutaj nie chcę dopisywać do fotek 2 dna, czekam na rzetelne oceny

#30 waglik_22

waglik_22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 30 marca 2010 - 02:46

A z drugiej strony cerkwi też takie krzaki? Mógłbyś walnąć jakąś panoramę, tylko nie wiem jak to wygląda w terenie :(
Akai MPC 500 + AKAI S1100 + E-mu 0404 PCI + Stanton T.120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#31 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 30 marca 2010 - 06:41

pozbieram to wszystko w jakieś miejsce i dam znać, nie chcę wklejać wszystkiego.
teraz nie jest to aż tak widoczne ale zarośnięte jest makabrycznie, do tego stopnia że jak przchodziłęm tamtędy w lecie to nawet nie zauważyłem cmentarza kilkuarowego

#32 joordano

joordano

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 30 marca 2010 - 07:23

Jeżeli się nie pogniewasz to zaprezentuję JAK bardzo :

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Dlatego uważam że i tak dobrze udało się ją wyeksponować.
A co do kadzenia to nie jestem aż "tak" miły.
Szkoda że masz tak małe mniemanie o swoich darach.
No ale niektórych nie należy nigdy chwalić ,bo się ich tym nie motywuje. ;)

Cmentarz prezentuje się ciekawie.
Owoc żywota Twojego jeZUS
AMD Phenom™ II X4 B40 , 3014 MHz /ASRockM3A770DE /Corsair HX450W /ATI Radeon HD 4850 /2x2GB GoodRam DDR3 /HD F3 103SJ 1TB / Seagate 160 GB [/b]
win 7 64 ,win xp sp3

Pentium 4 Northwood HT(2605.9 MHz) ,1536 MB DDR,Abit IS7/na/IS7-G , 7300 GT ,Chieftec 400W

#33 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 30 marca 2010 - 07:44

może czas założyć luźny wątek na temat fotografii, taki do pogadania, bo tak to watki galerie się rozsypią

#34 waglik_22

waglik_22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 30 marca 2010 - 07:46

Jestem za, Abi załóż owy, może się chociaż czegoś trywialnego nauczę ;)
Akai MPC 500 + AKAI S1100 + E-mu 0404 PCI + Stanton T.120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#35 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 30 marca 2010 - 08:02

Jeżeli się nie pogniewasz to zaprezentuję JAK bardzo :

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Dlatego uważam że i tak dobrze udało się ją wyeksponować.
A co do kadzenia to nie jestem aż "tak" miły.
Szkoda że masz tak małe mniemanie o swoich darach.
No ale niektórych nie należy nigdy chwalić ,bo się ich tym nie motywuje. ;)

Cmentarz prezentuje się ciekawie.


Miniatury wydają się prezentować dość obiecująco. Rzuć coś, abi!

#36 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 05:56

10 - z dzisiaj, ciąg dalszy umocnień linii mołotowa.
w pewnym sensie pech, gdybym miał wiedzę o tym obiekcie to bym kupił tą działkę a nie pół km obok. ciekawostką jest to że budynek jest całkowicie odseparowany od reszty linii i ... otwory strzelnicze ma skierowane na wschód. wprawdzie jest to tylko jedno pomieszczenie i przedsionek to i tak na piwnicę na wino się nadaje :), brak drzwi i zawiasów.
niemcy po zajęciu tego terenu, wycofali się oddając rosji tereny wcześniej ustalone w traktacie. szczerze mówiąc muszę sprawdzić jak te przesunięcia wyglądały i czy na pewno jest on produkcji cccp.
10
Dołączona grafika

#37 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:12

Przydałby się polar. A jeszcze chętniej szeroki kąt i parę kroków bliżej...


Na moim CRT lepiej wygląda tak:

Dołączona grafika

#38 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:16

Kompozycyjnie ładne, chociaż bardziej to wygląda na landszaft niż fotografię dokumentacyjną, ale nie wiem jakie było Twoje zamierzenie, możliwe też że gadam głupoty.
W każdym razie podoba mi się takie połączenie :)

Tapta, Twoja wersja jest dla mnie nieco przejarana, szczególnie na dole.

#39 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:19

Takie było zamierzenie dla podkreślenia klimatu - może ostatnio faktycznie coś mi się w oczach pomieszało :D

A budynek wygląda na niemiecki ;)

#40 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:28

wydaje mi się że moje jest bliższe prawdy, dzisiejsze popołudniowe niebo jest bardziej białe niż u ciebie Tapta, Twoja wersja wydaje mi się przekontrastowana. jedynie o co mogę się pokusić to nałożyć na to filtr by poprawić niebo.
oczywiście przekadrowywałem i zwracałem uwagę na kompozycję. założenie było takie takie jak piszesz, widoczek z pierwszoplanowym elementem, dokumentalne jeszcze nie ruszane i chyba nie pojawią się tutaj.
z dzisiaj dam pewnie jeszcze jedną sztukę ale już innego budynku, na razie nie mogę się zdecydować którą.

#41 waglik_22

waglik_22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:32

Najlepsze z całej serii z linii Mołotowa, mnie bardziej przypadła do gustu wersja Tapty, żywsze i bardziej intensywne kolory.
Akai MPC 500 + AKAI S1100 + E-mu 0404 PCI + Stanton T.120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#42 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:32

To jako widoczek wyszło Ci całkiem całkiem, sielankowo, zupełnie nie w klimacie przeznaczenia tego budynku :)
To może jeszcze moje lekkie podrasowanie, starałem się nie przesadzić -> http://img64.imagesh...2725/dlaabi.jpg

#43 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:35

waglik: jaki masz monitor? :)


...to może tak?

Dołączona grafika

#44 waglik_22

waglik_22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:46

Mam LG Flatron L207WT

W pierwszej wersji podobała mi się ta trawa, żywo było, teraz niby jest ok, ale dla mnie to zdjęcie nie ma "życia", ale ja się nie znam :oops:
Akai MPC 500 + AKAI S1100 + E-mu 0404 PCI + Stanton T.120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#45 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:47

Widać lubimy barwne życie ;)

#46 waglik_22

waglik_22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 06:55

Lubimy wakacyjne klimaty ;)
Akai MPC 500 + AKAI S1100 + E-mu 0404 PCI + Stanton T.120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#47 abi

abi

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 07:33

a ja mam propozycję, jeśli zmieniamy coś podajmy co zrobiliśmy
najlepsza wersja Yossariana - podaj co tak naprawdę zrobiłeś.
a że zdjęcie wesołe, bo otwory strzelnicze na wschód :)

#48 waglik_22

waglik_22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 07:34

Mała dywersja projektantów? :)
Akai MPC 500 + AKAI S1100 + E-mu 0404 PCI + Stanton T.120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#49 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 07:49

Dokładnego przepisu Ci nie podam, bo nie zapisałem jako pliku projektu, tylko jpg.
Najpierw rozjaśniłem za pomocą narzędzia poziomy (przesunąłem prawy suwak w lewo do momentu aż histogram pokazywał jakieś informacje - "do podnóża górki")

Potem była selektywna praca na kanałach, tzn wyciągnąłem czerwony kanał i nałożyłem jako nową warstwę, a potem użyłem mieszania "łagodne światło" z kryciem na ok 30%

Generalnie nie radzę brać tego opisu na dosłownie, tylko poczytać sobie o poziomach, czytaniu histogramu i o kanałach.

#50 Tapta

Tapta

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 07:56

Ja robię to mniej subtelnie, jak widać :D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL