Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 900zł przeznaczony do gier,rendering itp. dla Ciemny57


Najlepsza odpowiedź _VeV_ , 07 lutego 2016 - 11:15

to co wybrałeś to jakaś masakra , spc m20 to minimum obudowa , a procesor zdecydowanie radzę ci wziąć g3258 + msi h81-p33 {tak , koniecznie wersja bez M bo na niej nie zablokowali OC} ,a  ram może być zły nie jest ale lekko przepłacony , zwykłe goodramy play 1600mhz 8gb w 1 kości spokojnie starczą jeśli by były zauważalnie tańsze

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ciemny57

Ciemny57

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 05 lutego 2016 - 12:26

Witam

 

Prosił bym o złożenie zestawu w cenie 900zł. Do zestawu posiadam:

-dysk twardy Seagate 500GB

-zasilacz OCZ 500W

-karta graficzna XFX Radeon HD7850 1GB

 

Do kompletnego zestawu brakuje mi:

-płyta główna

-procesor (AMD)

-pamięć ram (8GB)

-obudowa

 

Planuje podkręcanie podzespołów.

 

Posiadam aktualnie stary zestaw:

 

-dysk twardy Seagate 500GB (świeżo kupiony) ZAMONTOWANE

-zasilacz FEVER 400W (z czarnej listy..stary) ZAMONTOWANE

-karta graficzna XFX Radeon HD7850 1GB (świeżo kupiona) ZAMONTOWANE

-płyta główna Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 (stara) ZAMONTOWANE

-procesor AMD Athlon 64 X2 4000+ (stary) ZAMONTOWANE

-pamięć ram 3GB (stara na DDR2 Kingston) ZAMONTOWANE

-obudowa (asusa z przodu na górze zasilacz zamontowany..stary) ZAMONTOWANE

-zasilacz OCZ 500W (świeżo kupiony) NIE MONTOWANY

 

Wywnioskowałem ze do nowego zestawu wykorzystam z tego:

-dysk twardy Seagate 500GB

-karta graficzna XFX Radeon HD7850 1GB

-zasilacz OCZ 500W

 

Reszta podzespołów jest stara i nie poradzi se z grami....obudowa to jedna wielka grzałka :D

 

Własna propozycja zestawu komputerowego:

 

http://www.morele.ne...ry/info/1o5eon/

 

Czekam na propozycje i rozważenie mojej propozycjizestawu powyżej.


Użytkownik Ciemny57 edytował ten post 05 lutego 2016 - 12:27


#2 Mamba

Mamba

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 05 lutego 2016 - 11:43

Zostaw lepiej na jakiś czas tą obudowę co masz ;) dołóż to 89zł do procka. Budę kupisz w późniejszym czasie :P no i oczywiście jakiś cooler :D



#3 Ciemny57

Ciemny57

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 12:50

Zostaw lepiej na jakiś czas tą obudowę co masz ;) dołóż to 89zł do procka. Budę kupisz w późniejszym czasie :P no i oczywiście jakiś cooler :D

Ta obudowa to mała grzałka..koniecznie muszę ją wymienić niestety...



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 11:15   Najlepsza odpowiedź

to co wybrałeś to jakaś masakra , spc m20 to minimum obudowa , a procesor zdecydowanie radzę ci wziąć g3258 + msi h81-p33 {tak , koniecznie wersja bez M bo na niej nie zablokowali OC} ,a  ram może być zły nie jest ale lekko przepłacony , zwykłe goodramy play 1600mhz 8gb w 1 kości spokojnie starczą jeśli by były zauważalnie tańsze


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Ciemny57

Ciemny57

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 11:42

to co wybrałeś to jakaś masakra , spc m20 to minimum obudowa , a procesor zdecydowanie radzę ci wziąć g3258 + msi h81-p33 {tak , koniecznie wersja bez M bo na niej nie zablokowali OC} ,a  ram może być zły nie jest ale lekko przepłacony , zwykłe goodramy play 1600mhz 8gb w 1 kości spokojnie starczą jeśli by były zauważalnie tańsze

Obudowa jak obudowa... wydajności mi nie poprawi... wyżej napisałem Procesor AMD czytać nie umiesz? Na płycie dwa gniazda na pamięci? Zero rozbudowy w przyszłości... A co do pamięci to nie jedna kość 8GB jak brać to dwie ale mi fundusze nie pozwolą bo wtedy jak są dwie to działają w dual...

CZEKAM NA WIĘCEJ PROPOZYCJI



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 11:45

AMD przestało się opłacać a przez serię procesorów w która się chcesz pakować AMD prawie zbankrutowało i nastał czas intela ponieważ są słabe , prądożerne i się grzeje a tanie wcale nie są .
Obudowa wydajności nie poprawki ale możliwości rozbudowy , wentylację i bajzel z kablami już tak
2 gniazda na pamięć to w tanich płytach standard ale pod intela i tak nic lepszego nie potrzeba ,
Dual channel czyli 2 kości tam dają coś tylko w wypadku grafiki zintegrowanej której i tak nie będziesz używał , a 1 kość to taniej i łatwiejszy upgrade .
Ps. Czytać umiem i nie życze sobie żeby ktoś mnie obrażał , jak chcesz uzyskać pomoc to nie takim tonem

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 07 lutego 2016 - 11:47

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Ciemny57

Ciemny57

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 08:59

AMD przestało się opłacać a przez serię procesorów w która się chcesz pakować AMD prawie zbankrutowało i nastał czas intela ponieważ są słabe , prądożerne i się grzeje a tanie wcale nie są .
Obudowa wydajności nie poprawki ale możliwości rozbudowy , wentylację i bajzel z kablami już tak
2 gniazda na pamięć to w tanich płytach standard ale pod intela i tak nic lepszego nie potrzeba ,
Dual channel czyli 2 kości tam dają coś tylko w wypadku grafiki zintegrowanej której i tak nie będziesz używał , a 1 kość to taniej i łatwiejszy upgrade .
Ps. Czytać umiem i nie życze sobie żeby ktoś mnie obrażał , jak chcesz uzyskać pomoc to nie takim tonem

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Takie pierdoły jak rozkład kabli w obudowie itp można kiedyś zainwestować...Mi chodzi bardziej o sprzęt a nie o wygląd :) Jak zamontuje się sporo wiatraków to dadzą sobie rade z wyprowadzeniem ciepła. A co do Dual Channel na nowszych płytach działają również z kartami graficznymi dedykowanymi miałem nawet możliwość to sprawdzić w sklepie komputerowym znajomego. Nie obrażam a napisałem wyraźnie ale skoro tak narzekasz na tego AMD'ka to niech bedzie ten zestaw od Ciebie intela ale też chcę inne propozycje od użytkowników. Dzięki za pomoc



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 09:19

A co za proc tam był że mu dual coś dał ?
Bo przy hasswelach , core2duo i athlonie 64 totalnie NIC to nie daje ,

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Ciemny57

Ciemny57

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 09:26

A co za proc tam był że mu dual coś dał ?
Bo przy hasswelach , core2duo i athlonie 64 totalnie NIC to nie daje ,

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Jakiś AMD



#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 09:29

Jedynie w apu AMD daje to ogromny wzrost dlatego że tam jest mocną integra a właśnie RAM jest wtedy szyna pamięci karty i dlatego, przy zewnętrznej karcie nie daje to nic, marginalne wartości typu 0.4fps itd

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

jlzqhakr0o4c.jpg


#11 Ciemny57

Ciemny57

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 09:35

Jedynie w apu AMD daje to ogromny wzrost dlatego że tam jest mocną integra a właśnie RAM jest wtedy szyna pamięci karty i dlatego, przy zewnętrznej karcie nie daje to nic, marginalne wartości typu 0.4fps itd

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Każdy ma swoje zdanie swoje zapotrzebowania koniec tego tematu ja tu czekam na zestawy od użytkowników...

 

POLECAJCIE JAKIEŚ ZESTAWY

 

PS. podzespoły mogą być używane :) Jak ktoś ma zestaw na Intelu to wstawi również..Całe życie jade na AMD i nie jestem przekonany do intela bo myślałem nad kupnem fx-6300 używanego a to jednak jest 6 rdzeni a intel i3 w takiej cenie ma 2 rdzenie...


Użytkownik Ciemny57 edytował ten post 08 lutego 2016 - 09:40


#12 Thompson

Thompson

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 10:52

Byś się przerzucil na intelka to byś zdanie zmienił. G3258 + h81-p33 ram w jednej kości 8 gb i obudowa jak tak bardzo chcesz spcm20. Podsumowując to co podał VeV, jest słuszne i popieram :) Podkręcisz sobie i będzie smigalo, będą pieniążki to i5, a wtedy gry rdzenio lubne typu bf4 będą śmigać jeszcze lepiej ;p Pozdrawiam, niech Intel będzie z tobą :D

Cześć!


#13 Ciemny57

Ciemny57

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 11:50

Byś się przerzucil na intelka to byś zdanie zmienił. G3258 + h81-p33 ram w jednej kości 8 gb i obudowa jak tak bardzo chcesz spcm20. Podsumowując to co podał VeV, jest słuszne i popieram :) Podkręcisz sobie i będzie smigalo, będą pieniążki to i5, a wtedy gry rdzenio lubne typu bf4 będą śmigać jeszcze lepiej ;p Pozdrawiam, niech Intel będzie z tobą :D


A interesuje mnie też zestaw z części używanych może by dało rade kupić jakąś i5? Panowie co myślicie? :D

#14 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 09 lutego 2016 - 12:50

A interesuje mnie też zestaw z części używanych może by dało rade kupić jakąś i5? Panowie co myślicie? :D

Dałoby radę wrzucić wrzucić tu jakiegoś i5 2320 i płytę na p67, ale musiałbyś sam sobie poszukać na aledrogo i cebulixie.

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#15 Ciemny57

Ciemny57

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 09 lutego 2016 - 11:38

Dałoby radę wrzucić wrzucić tu jakiegoś i5 2320 i płytę na p67, ale musiałbyś sam sobie poszukać na aledrogo i cebulixie.

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

Okej zobaczę może coś ciekawego znajdę :) Zawsze jechałem na AMD i boje sie że intel mnie zawiedzie :( Macie jakąś stronę gdzie mogę zobaczyć walkę tych procesorów?


TEMAT ZAMKNIĘTY DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC :)



#16 Mamba

Mamba

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 25 lutego 2016 - 10:15

Zawsze jechałem na AMD i boje sie że intel mnie zawiedzie :(

xD to zdanie mnie rozśmieszyło do łez, nic nie wkurza w pokoju jak pralka frania i piec centralny zbudowany z amd :P miałem raz amd nie polecam.



#17 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 26 lutego 2016 - 12:15

Mi chodzi bardziej o sprzęt a nie o wygląd :)

Jeżeli chodzi Ci o sprzęt to dlaczego chcesz się pakować w AMD? nie dość, że intel wydajniejszy to jeszcze lepsza kultura pracy itd. _VeV_ dobrze Ci pisze.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#18 7niebo

7niebo

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 27 lutego 2016 - 09:34

W tym budżecie nie ma szans na złożenie czegoś wydajnego z nowych części.

Szukaj czegoś tego pokroju 2500k i z68.



#19 Ciemny57

Ciemny57

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 04:59

Do zamknięcia :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL