Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Tani i solidny laptop biurowy.


Najlepsza odpowiedź Emulgator , 02 września 2014 - 09:08

procesory z serii E omijaj z daleka

 

z nowych laptopów najsensowniejsze co co dostaniesz to LEnovo b590 z celeronem 2 core

Przejdź do postu


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuferekczasu

kuferekczasu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 02 września 2014 - 05:31

Witajcie,

 

poszukuję czegoś z zestawu tablet/netbook/laptop do 1000 PLN. Rzecz ma służyć domownikom, ale nie do gier. Zalecana matowa matryca, ale też bardzo solidne wykończenie.

W tej cenie widziałem takie dziwolągi na dotyk HP 2740p, albo nawet używki z procesorem i5?

 

Do tej pory znalazłem Lenovo B580/B590 Celeron 1005M albo HP 255 z Linucem, procesor AMD E1.

W tabletach solidny Lenovo B6000, ale wersja bez 3G raczej nie obsługuje mojego modemu Huawei E3131s-2. Ładne są produkty Kiano od 500 PLN.

 

Będę wdzięczny za pomoc, ponieważ na jesieni spodziewam się tego zakupu i jest on ważny.



#2 Szymus

Szymus

    ten...no informatykier!

  • Użytkownik
  • 548 postów

Napisano 02 września 2014 - 03:07

Do HP nawet bym się nie przymierzał. Tam jeden układ grzeje drugi. Kolega ma pavilona z i3 3320(?) i temperatury dochodzą do 90*, masakra. Kuzynka natomiast posiada Lenovo i5, porządne chłodzenie, powietrze ledwo że letnie. W tym monecie patrzyłbym w Intele ze względu na ich wydajność. Celeron jest głównie do pracy, i wydajność bardzo słaba, natomiast budżet bardzo malutki. 
Na twoim miejscu wziąłbym Lenovo ;) 


http://www.youtube.com/user/TheMOTP Mój skromny kanał ^^









 


#3 kuferekczasu

kuferekczasu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 02 września 2014 - 03:30

No rano dostałęm odpowiedź z lokalnego sklepu, Dell Inspiron 3531. Tyle że matryca błyszcząca, piszą że "częsciowo dotykowy" (albo źle doczytałęm o co chodzi). No i skąd brak napędu optycznego, czy to taka moda jakaś. Przecież to potrzebne. Czy to jakiś kastrat, czy to już norma?

 

Równolegle myślę o tableciez innych względów, ale tutaj budżet mniejszy. (Sądzę że osobny wątek odnośnie tego należałoby postawić)



#4 Szymus

Szymus

    ten...no informatykier!

  • Użytkownik
  • 548 postów

Napisano 02 września 2014 - 04:38

Jest (będzie) taki super tablet nvidia shield

Na nim można pograć w wymagające gry, dostaje się pada, podstawkę i coś jeszcze. Dość mocne komponenty ma, 4x2.3ghz chyba :D 


http://www.youtube.com/user/TheMOTP Mój skromny kanał ^^









 


#5 kuferekczasu

kuferekczasu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 02 września 2014 - 06:46

Większość tabletów 8calowych jaki potrzebuje ma rozdzielczość tylko 1028x768. Powyżej 500 PLN to drożyzna, ale ludzie tego nie wiedzą. Ten Nvidia Shields to wypas, ale porobili tych różnych urządzeń, netbooki, ultrabooki, co jeszcze :P

 

Wspomniany Lenovo ma tylko 2GB RAM i procesor chyba jednordzeniowy (?). Natomiast ten Dell powyżej nie ma napędu optycznego co dla mnie jest dużą wadą...



#6 Szymus

Szymus

    ten...no informatykier!

  • Użytkownik
  • 548 postów

Napisano 02 września 2014 - 08:28

Cóż, skoro rodzinny to lepiej z napędem :) 


http://www.youtube.com/user/TheMOTP Mój skromny kanał ^^









 


#7 Emulgator

Emulgator

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 02 września 2014 - 09:08   Najlepsza odpowiedź

procesory z serii E omijaj z daleka

 

z nowych laptopów najsensowniejsze co co dostaniesz to LEnovo b590 z celeronem 2 core



#8 kuferekczasu

kuferekczasu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 03 września 2014 - 05:11

O ! dokłądnie tak ! Inny sklep a juzwięcej ramu i z napędem ! Dzięki ! No to mamy faworyta, chociaż brak systemu. Ciekawe czy nawet starego poczciwego xpeka tam wgram.

 

 

Został temat tabletów, ale tym osobno się zajmę.



#9 kuferekczasu

kuferekczasu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 03 września 2014 - 05:18

Zostało mi pytanie o dwie sprawy:

a) taki napęd optyczny, czy należy dokupić wewnętrzny czy zewnętrzny. Jeśli nie ma go w zestawie, czy to zonacza że laptop jest inaczej zbudowany, nie ma dla niej miejsca/złącza? Ile kosztuje najtańszy przywoity ODD wewnętrzny a ile zewnętrzny?

B) za ile można kupić najtaniej wersję OEM 64bitową systemu Windows 7 albo W8. Czy wersja 32bit do zastosowań biurowych (w zasadzie bez grania w gry) wystarczy w zupełności?

 

Dziękuję :)



#10 kuferekczasu

kuferekczasu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 03 września 2014 - 06:48

procesory z serii E omijaj z daleka

 

z nowych laptopów najsensowniejsze co co dostaniesz to LEnovo b590 z celeronem 2 core

 

No w tym samym sklepie polecono mi jeszcze

 

http://www.x-kom.pl/...0gb-win-81.html

http://www.x-kom.pl/...-500-win8b.html

 

Ale w jednym przypadku znowu bez ODD....



#11 Emulgator

Emulgator

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 03 września 2014 - 03:47

Nie rozumiem pytania

 

a) taki napęd optyczny, czy należy dokupić wewnętrzny czy zewnętrzny. Jeśli nie ma go w zestawie, czy to zonacza że laptop jest inaczej zbudowany, nie ma dla niej miejsca/złącza? Ile kosztuje najtańszy przywoity ODD wewnętrzny a ile zewnętrzny?

 

 

Jak laptp nie ma napędu optycznego to go nie ma i nie ma tam miejsca na takiej rzeczy. apęd sięwywala najczęściej jesli laptop jest cienki.

Co do zewnętrznych to byle jaki..... Nie ma nad czym sie rozwodzić.. koszt ok 100 zł n taki samsung

http://www.x-kom.pl/...czarny-box.html

 

co do windowsa wystarczyło spojrzec w katalog sklepu

Ok 340 zł....

NA allegro są tansze wersje ale są od mało pewnych sprzedawców i z niewiadomych żródeł także nei warto oszczędzać w tym wypadku.

 

Najtaniej wychodzi system jesli jest preinstalowany przez producenta

Lenovo g500c z win8 i celeonem 2 core

 

Taniej sie juz nie da..

Poniżej celerona bym nei schodził bo nie bedziesz zadowolny ze sprzętu.



#12 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 03 września 2014 - 10:27

O ! dokłądnie tak ! Inny sklep a juz więcej ramu i z napędem ! Dzięki ! No to mamy faworyta, chociaż brak systemu. Ciekawe czy nawet starego poczciwego xpeka tam wgram.


Został temat tabletów, ale tym osobno się zajmę.

XP na 2gb ramu będzie śmigał ale to już stary i nie wspierany oficjalnie system. Natomiast win 7/8 na 2gb ram może mulić. Możesz jeszcze wgrać linuxa. Każda dystrybucja powinna śmigać.
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#13 kuferekczasu

kuferekczasu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 04 września 2014 - 06:49

Rzeczywiście taniej się nie da..... Trochę drożej polecono mi to w tym sklepie na dokładkę:

http://www.x-kom.pl/...320-dvd-rw.html

 

Bo ponoć procesor mniej się grzeje, i bateria będzie żywotniejsza.



#14 Emulgator

Emulgator

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 04 września 2014 - 07:15

no cóż ale tutaj masz celerona niskonapięciowego więc stąd te "teoretycznie niższe temp" a w praktyce to nieprawda

Pracą biurową nie jesteś w stanei tak obciążyć laptopa by zaczął sięprzegrzewać. Nie łykaj marketingu z temperaturami bo to nei zawsze ma przełożenie...

Poza tym to celeron niskonapięciowy więc i wolniejszy niż normalny trochę.



#15 kuferekczasu

kuferekczasu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 05 września 2014 - 02:04

Wtrącę jeszcze. Polecano mi tez taką opcję, aby kupić używany. Czy można trafić na jakiegos mocarza w podobnej cenie? Czytałem o przykłądzie używanego laptopa, do którego kupujemy nową baterię i dysk SSD? O jakim niekompletnym tu mowa?

 

Bo z kompletnych to taki Thinkpad T410 - http://allegro.pl/ok...4528416277.html



#16 Emulgator

Emulgator

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 05 września 2014 - 02:53

to sprzęt poleasingowy a takowy warto tylko kupować jak sie na nim znasz i znasz pewnego dostawce...inaczej mozesz sie nadziac na trupu skladane aby aby....., po zalaniu czy jakiś przehajcaniu



#17 kuferekczasu

kuferekczasu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 05 września 2014 - 03:05

Zostaje sprzęt od pierwszego właściciela. Natomiast w tym segmencie polecasz jakieś wartościowe modele, co by na nie polować?



#18 Emulgator

Emulgator

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 05 września 2014 - 04:42

napisałem co polecam

Nic innego na siłę nie bede wymyślał :P





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL