Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem dysk twardy Hitachi


Najlepsza odpowiedź K22 , 09 kwietnia 2014 - 10:49

Jak dysk pyrka:) i staje się niewidoczny dla komputera To może  już  być jego agonia lub stan przedagonalny. Jednym ze standardowych objawów umierającego HDD są właśnie takie symptomy.

Inne powody takiego zachowania tez mogą zaistnieć lecz jeżeli pozostałe dyski są wykrywalne to raczej zdarzają się rzadko.

Należą do nich uszkodzenie kontrolera dysku na płycie komputera, problemy z napięciem  etc, przyczyn może być wiele ,aczkolwiek istnieje duże prawdopodobieństwo iż dysk zakończył życie.

Można go wyciągnąć i dla pewności podłączyć w innym komputerze, najlepiej jako jedyny hdd oraz sprawdzić programem MHDD bootowalnym z płyty.

Należy jednak pamiętać , iż to złożone narzędzie diagnostyczne i w przypadku braku doświadczenia można trwale zniszczyć dysk tak , że niemożliwa lub bardzo kosztowna okaże się próba odzyskania jego zawartości.

Jeżeli wyjmiesz dysk i w innym komputerze będzie on niewidoczny, to temat można uznać z dużym prawdopodobieństwem za wyczerpany.

Z mojej strony proponuję jako niezawodny sposób kontakt z dobrym serwisem komputerowym i pozostawienie kwestii diagnostyki jak naprawy w rekach specjalistów.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 djslawo

djslawo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 05:23

Witam mam następujący problem,posiadam Asusa N76V i do niego mam standardowo dedykowane 2x dysk Hitachi HTS547575E9E384 poj. 750GB. Nie wiem dlaczego ,ale dziś rano włączając laptopa ten dysk jeszcze był ,później zresetowałem laptopa i nagle system zaczął coś instalować jakiś napęd ohmy.png chodź napęd mam i chodzi,wchodzę w "Mój komputer" patrze ,a tam drugiego dysku nie ma tylko dysk z systemem. Przyjrzałem sytuacje na Menadżerze urządzeń i tam niestety pokazuje jeden dysk. CO z tamtym się stało? skoro nic nie robilem  z nim?

 

dolaczam filmik ktory nagralem

 

https://www.youtube....h?v=EAdw5e1JOKY

 

prosze o pomoc



#2 Swap Gank

Swap Gank

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 663 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 05:31

Pokaż na tym filmiku ekran czy tylko tą naklejkę? 


w5j8.pngrmjk.png

g1sa.pngdtye.png

66yu.pngzqwi.png

pv64.png4qmc.png


#3 Macyo

Macyo

    Dużo już wie :D

  • Użytkownik
  • 154 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 06:58

Pokaż na tym filmiku ekran czy tylko tą naklejkę? 

Chyba mu chodziło o odgłosy dysku, ale nie wiem dokładniej.

Ale moim zdaniem to jak system nie widzi drugiego dysku to chyba jest zepsuty. Wyślij dysk/lapka na gwarancję. 



#4 djslawo

djslawo

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 08:25

Pokaż na tym filmiku ekran czy tylko tą naklejkę? 

bardzej chodzilo mi o pokazanie tego jak pyrka... no,a co do tego ze zepsuty to jak to dokladnie da sie zdiagnozowac?



#5 Swap Gank

Swap Gank

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 663 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 08:37

To ja jestem gluchy .-. Moze upadl Ci laptop albo cos go zgniotlo? :o

Wpapciane z GT-S5570 za pomoca Taptalku.

w5j8.pngrmjk.png

g1sa.pngdtye.png

66yu.pngzqwi.png

pv64.png4qmc.png


#6 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 08:57

Wejdź w bios i sprawdź czy bios go widzi. 


Sygnaturka.png


#7 K22

K22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 09 kwietnia 2014 - 10:49   Najlepsza odpowiedź

Jak dysk pyrka:) i staje się niewidoczny dla komputera To może  już  być jego agonia lub stan przedagonalny. Jednym ze standardowych objawów umierającego HDD są właśnie takie symptomy.

Inne powody takiego zachowania tez mogą zaistnieć lecz jeżeli pozostałe dyski są wykrywalne to raczej zdarzają się rzadko.

Należą do nich uszkodzenie kontrolera dysku na płycie komputera, problemy z napięciem  etc, przyczyn może być wiele ,aczkolwiek istnieje duże prawdopodobieństwo iż dysk zakończył życie.

Można go wyciągnąć i dla pewności podłączyć w innym komputerze, najlepiej jako jedyny hdd oraz sprawdzić programem MHDD bootowalnym z płyty.

Należy jednak pamiętać , iż to złożone narzędzie diagnostyczne i w przypadku braku doświadczenia można trwale zniszczyć dysk tak , że niemożliwa lub bardzo kosztowna okaże się próba odzyskania jego zawartości.

Jeżeli wyjmiesz dysk i w innym komputerze będzie on niewidoczny, to temat można uznać z dużym prawdopodobieństwem za wyczerpany.

Z mojej strony proponuję jako niezawodny sposób kontakt z dobrym serwisem komputerowym i pozostawienie kwestii diagnostyki jak naprawy w rekach specjalistów.


Użytkownik K22 edytował ten post 09 kwietnia 2014 - 11:37


#8 djslawo

djslawo

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 10 kwietnia 2014 - 01:32

Dzięki wam za pomoc wszystkim :*

 

znalazlem takie cos na YT

 

 

myślicie ,że to naprawi problem??



#9 K22

K22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 10 kwietnia 2014 - 01:40

Nikt wróżką nie jest, nie wiadomo jakie są realne powody takiego a nie innego zachowania Twojego komputera i dysku.

Przykładowe uszkodzenie HDD nie musi opierać się na wadliwie działającej elektronice znajdującej się zewnątrz dysku.

Awarii mogły doznać elementy wewnątrz.

Zamawiając nową elektronikę do dysku nie masz 100% pewności na to iż trafisz w źródło problemu.

Aby nie błądzić znów polecam kontakt z serwisem.



#10 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 10 kwietnia 2014 - 02:20

Wejdź w bios i sprawdź czy bios go widzi. 


Sygnaturka.png


#11 djslawo

djslawo

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 10 kwietnia 2014 - 05:28

 

Wejdź w bios i sprawdź czy bios go widzi. 

 

sprawdzałem nie widzi  w biosie,odpinałem dysk i styki przeczyściłem i dalej nic... 

 

Zobaczę co z tym serwisem,dzieki za pomoc ;)


Użytkownik djslawo edytował ten post 10 kwietnia 2014 - 05:28


#12 K22

K22

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 11 kwietnia 2014 - 12:00

Wącham w powietrzu,,,i czuję.... zapach nowego HDDw Twoim komputrze, choć węch mój może mnie mylić :)

Daj znać jak cała "impreza" się  skończyła.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL