Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Aparat Nikon D5200


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Johny

Johny

    the race...

  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 22 lipca 2013 - 03:07

Witajcie! Jestem zainteresowany kupnem aparatu Nikon D5200. Ten aparat został mi polecony. Generalnie ma on służyć do wszystkiego. Zarówno zdjęcia z rodzinką jak i "profesjonalne" sesje. Z racji tego, że chce posiadać porządny sprzęt zainteresowałem się tym modelem. Jestem geekiem i nie ukrywam nie znam się na aparatach tak jak na komputerach. Dlatego do was forumowicze kieruję następujące pytania, oraz proszę o jakieś opinie oraz krótkie recenzje.

Czytając jego opisy w internecie napotykam wiele "fachowych" stwierdzeń i zwyczajnie jako laik i niezorientowany w temacie nie jestem w stanie stwierdzić czy rozwiązania oraz parametry są przysłowiowo dobre.

Z tego co wiem.
*Sam aparat czyli wersję tak zwaną "Body" można kupić za około 2700zł.

*Interesuje mnie obiektyw o wymiarach 18-105 lub 18-200. Od razu zapytam. Który jest lepszy? Odradzano mi obiektyw 18-55.

*Na niektórych aukcjach można kupić aparat razem z obiektywem. Np. tutaj. http://allegro.pl/ni...3410331065.html

Co sądzicie o takim aparacie. Czy obiektyw jest dobry? 18-105 vs 18-200? Który wybrać?

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#2 Vienne

Vienne

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 lipca 2013 - 08:30

Witaj,
Z tego co podałeś 18-200 jest autorstwa Tamrona natomiast 18-105 to sprzęt nikonowski, 18-55 to typowy kit nic specjalnego, sam go posiadam kupowałem razem z body. Nikkor 18-105 jest już bardziej uniwersalnym obiektywem, poczynając od szerszego kąta aż do lekkiego zoomu. Powiem tak do zdjęć rodzinnych 18-105 się jak najbardziej nada. Ja bym brał taki zestaw a z czasem zobaczysz czego Ci będzie brakowało i co Cię będzie bardziej interesowało. Teleobiektyw zawsze jest przydatny ale można kupić lepsze szkło niż ten 18-200 Tamrona chociażby tego samego producenta ale już 70-300mm.
A jak się przywiążesz do marki i uzbierasz trochę grosza to Nikkor 70-300mm VR jest na pewno wartym tych pieniędzy. Z własnego doświadczenia powiem, że super szkło :)

#3 Johny

Johny

    the race...

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 22 lipca 2013 - 10:02

Pogrzebałem troszkę, i właśnie trafiłem na Nikkora 18-105 VR. Można go dostać za 750zł. Wcześniej przypatrzyłem się Tamronowi i okazało się że nie posiada stabilizatora (VR) przez co od razu go zdyskwalifikowałem. :) Dlatego najprawdopodobniej zdecyduję się na zestaw http://allegro.pl/ni...3410314799.html

W nim znajduje się obiektyw ze stabilizatorem oraz inne duperele typu filtr uv, przesłona, pamięć kingstona, torba, pilocik a nawet statyw. Jeżeli możesz, to powiedz co o tym sądzisz?

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#4 Ascaro

Ascaro

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 23 lipca 2013 - 04:58

Nikon D5200 to dość ciekawa propozycja, jednak ten zestaw z linku, który podałeś chyba bym sobie odpuścił. Dołączone akcesoria kuszą, ale raczej są to produkty niskiej jakości i wydaje mi się, że lepszą opcją jest późniejsze dokupowanie akcesoriów, które uznasz, że są Ci potrzebne.
Oczywiście takie rzeczy jak karta pamięci i torba warto kupić od razu ;).

Co do obiektywu, to również na początku poleciłbym Ci Nikkora 18-105. Jak na swoją cenę, to udane szkło. Po jakimś czasie, tak jak wspomniał Vienne, sam zobaczysz jakiego typu obiektyw chciałbyś sobie dokupić.

Ten Tamron 18-200 to mierna propozycja (z resztą przeważnie zoomy o tak dużym lub nawet większym zakresie ogniskowych optycznie nie prezentują nic ciekawego).

#5 Johny

Johny

    the race...

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 23 lipca 2013 - 07:14

Stanęło na obiektywie Nikkor 18-105 + body D5200. Wszystko już zamówione. Dzięki za odpowiedzi. Na tak duże forum to jednak i tak mało :P

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL