Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw ~5000 tyś. (buda+monitor)


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2012 - 05:36

Witam co myślicie o poniższym zestawie?

Procek: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX
RAM: Goodram DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9
Płyta główna: Asrock Z68 Extreme4 Gen3 Intel Z68 LGA1155
Grafa: Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit
HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3
Zasilacz: XFX Core 650W
Chłodzenie: Thermalright True Spirit
Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black
Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24B3ST czarna OEM
Monitor: BenQ 21.5'' G2222HDL

1. Warto zmienić grafe na tańszą i kupić lepsze mobo? (Chodzi mi o MSI Z77A-GD65 Intel Z77 LGA1155 )
2. Lepszy jest Readon 7970 czy GTX 670? ;)

#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 maja 2012 - 05:40

Nie lepiej dołożyć pieniędzy na i7 ?

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2012 - 05:41

Nie wykorzystam go. 2500K ładnie się kręci więc spokojnie starczy :)

#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 maja 2012 - 05:45

Mówiąc szczerze patrze i nie wierze że taki zestaw wart jest całe 5k zł.Co do zestawów intelowskich poczekaj aż odezwie się black doradzi ci co możesz zmienić.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2012 - 05:50

Tanio? Dokładnie zestaw wyszedł za 5005 zł

#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 maja 2012 - 05:52

Drogo mi się wydaje ,ale to może być złudzenie osoby dla której 5tysi to strasznie dużo pieniędzy.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2012 - 05:59

Drogo mi się wydaje ,ale to może być złudzenie osoby dla której 5tysi to strasznie dużo pieniędzy.

Dla mnie 5 tyś. to jest bardzo dużo pieniędzy aż zastanawiam się czy nie przesadzam z tą ceną. Myślę że zestaw wyszedł chyba jak najtaniej mógł szukałem najtańszego sklepu ;)

#8 Ascaro

Ascaro

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 13 maja 2012 - 06:20

A nie lepiej GTX 670 ? Cena powinna być trochę niższa niż Radeona 7970, a wydajność na zbliżonym (jak nie minimalnie wyższym) poziomie. Karta za niedługo zapewne pojawi się w Polsce w wersjach Asusa, MSI, czy Gigabyte.

#9 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2012 - 06:28

Dlatego właśnie zapytałem się was w pierwszym poście

test: http://www.anandtech...duct/508?vs=598

#10 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 13 maja 2012 - 06:46

IMO troche bez sensu brac teraz SB skoro sa dostepne Ivy Bridge.
Jak na razie grzeja sie strasznie podczas OC bo maja mala wade zwiazana z pasta w nich zastosowanan (pomiedzy rdzeniem a obudowa procesora), ale mam nadzieje,ze Intel wypusci jakas poprawiona revizje.
Ceny sa bardzo podobne i IMO warto to rozwazyc.
Co do karty - jedna i druga bardzo wydajna.Powiem tak, jesli lubisz AMD bierz 7970, jesli Nvidie vbierz GTX670 - wydajnosc zblozona jak pisalem, na minimalna korzysc Nvidii.
Od MSI na intelu z daleka i ten Asrock jest dobra propozycja w rozsadnej cenie ;)

#11 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2012 - 06:51

Chyba jednak zostanę przy 7970 mniej prądu pobiera ;) Rozważałem Ivy ale jakoś mnie odrzuca i ponad stówę droższy.

#12 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 13 maja 2012 - 07:27

Raczej pobiera wiecej, ;)

#13 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2012 - 07:35

Chyba ostatnio widzialem test na bechmarku i pobierała mniej. Masz jakieś info?

#14 Ascaro

Ascaro

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 13 maja 2012 - 07:46

Zobacz np. tu:
http://www.benchmark... ... 17342.html

#15 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2012 - 07:57

O dzięki! Rzeczywiście ma mniejszy pobór prądu. A wiecie coś może na temat OC? Słyszałem że 7970 dobrze się kręci ale nie wiem jak z 670?

#16 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 13 maja 2012 - 08:12

Zalezy na jaka sztuke trafisz.Ja kupilem KFA2 EX OC i bez OC ma boosta w grach 1229 MHz, kreci sie do 1300 MHz.
Nie wiem czy w PL beda dostepne te karty (KFA2), ale polecam Gigabyte Windforce x3, Asus DC II - na pewno sie nie zawiedziesz i te karty podkreca sie dobrze.Unikaj referentow, bo tam loteria i trafiaja sie slabe sztuki ;)

#17 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2012 - 08:17

Niestety ale widzę w tym sklepie tylko palita, gigabyte, msi, gainward, asus.

Szkoda ze nie mozna wklejać linków ułatwiłoby to sprawę.

#18 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 13 maja 2012 - 09:26

W takim razie Gigabyte albo asus.

#19 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 13 maja 2012 - 10:53

W ogóle to po podkręceniu HD7950/HD7970 mają taki pobór że głowa mała...( po zmianie napięć ), ale dodam że HD7950 podkręcone zrówna się z HD7970 (bez OC oczywiście).Ja bym poszedł za podpowiedziami Black`a i kupił GTX 670, ale od Gigabyte jednak.Mają naprawdę dobre chłodzenie.Na Gigabyte`y z chłodzeniem Windforce nikt nie narzekał na temp. (X3 oraz X5).Weź najtańszego GTX 670 od Gigabyte i będzie zadowolony zarówno z temperatur jak i z OC.Gigabyte w porównaniu do innych kart cenowo wypada naprawdę dobrze patrząc na to jak dobre jest jego chłodzenie :)

Co do monitora mogę się wypowiedzieć że jest naprawdę dobry i do gier / filmów i neta Ci wystarczy.Oczy nie bolą jedyne co to od razu radziłbym zamówić kabel DVI -> DVI albo DVI -> HDMI

PS. Możesz zmienić chłodzenie na procesor na jakieś inne np. Zalman Performa oraz wziąć RAM taktowany na 1600MHz (2x4GB).Regnuma można by zamienić na Gladius i masz trochę kasy w kieszeni.

#20 Dorian

Dorian

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 14 maja 2012 - 03:22

Poczekam na Gigabyte GeForce GTX670 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) skoro jest lepsza od 7970 (bardzo podoba mi się że ma dwa wejścia DVI). Zalman Performa jest droższy dychę opłaca się dołożyć? Nie używam jakoś często programów więc zmiana z 1333MHz na 1600MHz dużo nie da. Gladius nie podoba mi się z zewnątrz (na początku chciałem brać Zalmana Z9 lub Zalmana Z11 Plus ale pozniej zobaczylem Regnuma) :) Słyszałem już wiele dobrego o tym Benq mam nadzieję że rzeczywiście taki jest ;)

Co myślicie o tej listwie http://www.ceneo.pl/2636680 ? :)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL