Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zepsuty Dysk Seagate Barracuda ES. 2


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kooziol

Kooziol

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 05 maja 2012 - 10:05

Witam. Kilka miesięcy temu założyłem temat ponieważ miałem problem z komputerem. Chodziło o częste zawieszanie się. Na początku wszystko wskazywało na zasilacz jednak potem okazało się że to dysk. No i tak , mój dysk to cholerny Seagate Barracuda ES. 2
Niedługo po tym dysk mi się zaczął psuć (nie ładował się windows z tym dyskiem pomimo tego że windows był zainstalowany na innym , "psuły" się dane) no ale dobra. Pewnego dnia nagle nie chciał mi się załadować windows. Po resecie wszystko szło pięknie ładnie ale... nie wykrywało dysku. Dysk odpiąłem i zostawiłem bo nie miałem czasu ani chęci na zabawę z tym. Niedawno zainteresowałem się naprawą na własną rękę ponieważ nie chciałem wysyłać go na gwarancje. Wyczytałem w internecie że dysk ma wadliwy firmware i należy go przeinstalować. Teraz moje pytanie :
Czy mogę zmienić firmware w dysku pomimo tego że jest on uszkodzony czy uszkodzę go tą zmianą tak że nie uzna mi sklep gwarancji ? Proszę o pomoc :)

#2 jkbgajda

jkbgajda

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 13 maja 2012 - 06:04

Jeżeli ten dysk jest na gwarancji to radzę go oddać.
Jeżeli zrobisz coś źle z firmwarem dysku to w niektórych przypadkach mogą nie uznać tej gwarancji.
Jutro to dziś, tyle że jutro.

#3 Hagor

Hagor

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 17 maja 2012 - 06:38

Witam a może by tak sprawdzić czy bad sectory nie są uszkodzone np programem MHDD ? :oops:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL