Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zbędny Spam


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 August

August

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 17 maja 2013 - 08:56

Witam. Chciałbym zwrócić się do administracji, ponieważ strasznie denerwują mnie posty niektórych użytkowników.

np. jest temat i dany user pyta się o jakiś przedmiot i nagle ktoś wyskakuje jak jeszcze nie kupiłeś to weź to lub kup lepiej to itp. Dodam, że dane wątki są dobrze opisane i wiadomo o co w nich chodzi, a niektórzy użytkownicy nabijają tylko posty odbiegając od danego tematu.
( mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi)

Jeżeli jest możliwość proszę coś z tym zrobić.

II. Użytkownik Forum zobowiązany jest dbać o porządek na forum
1. Przestrzegać Netykiety Forum ITPC.
2. Unikać zakładania wątków dotyczących podobnych lub takich samych tematów, należy: - użyć wyszukiwarki forum. - unikać powielania istniejących już wątków. Przed założeniem wątku/tematu sprawdź czy takowy nie został już założony. - zabrania się dublowania kont - każde zdublowane konto zostanie zbanowane. Jeśli masz problem z kontem zgłoś się do administracji.
3. Nowe wątki zakładać w odpowiednich działach.
4. Wątki tytułować poprawnie, w sposób mówiący konkretnie o danym problemie.
5. Nie zamieszczać linków do stron/plików mogących spowodować uszkodzenie bądź zawieszenie komputera/przeglądarki. W ekstremalnych przypadkach takie osoby będą banowane bez ostrzeżenia.
6. Nie zamieszczać prywatnej korespondencji bez zgody rozmówcy.
7. Używać edycji postów (nie pisać posta pod postem)
8. Nie zamieszczać postów nic niewnoszących do dyskusji
9. Sygnatura nie może być większa niż 4 linijki tekstu, w rozdzielczości Full HD (1920x1080) na domyślnej skórce forum, pisane czcionką nie większą niż 10pkt (Rozmiar tekstu mały) oraz nieprzekraczająca 800 znaków. W przypadku obrazka, nie powinien być wyższy niż 120 pikseli bez tekstu lub odpowiednio mniejszy, gdy stosuje się obrazek oraz dodatkowo tekst.



Pozdrawiam August

#2 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 17 maja 2013 - 09:20

W sytuacji którą podałeś nie widzę żadnych wskazań na temat postów nie wnoszących nic do dyskusji tylko normalne doradzenie użytkownikowi.

Pozdrawiam Finer

#3 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 17 maja 2013 - 09:36

Jeżeli są takowe posty, to są wyłapywane i user zostaje albo nagrodzony albo poinformowany co i jak. Ciężko przy takim forum określić co jest zbędne a co wartościowe - ale staramy się. I proszę zgłaszać/raportować .. po to jest ta opcja dana.

#4 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 17 maja 2013 - 09:54

Witam. Chciałbym zwrócić się do administracji, ponieważ strasznie denerwują mnie posty niektórych użytkowników.

np. jest temat i dany user pyta się o jakiś przedmiot i nagle ktoś wyskakuje jak jeszcze nie kupiłeś to weź to lub kup lepiej to itp. Dodam, że dane wątki są dobrze opisane i wiadomo o co w nich chodzi, a niektórzy użytkownicy nabijają tylko posty odbiegając od danego tematu.
( mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi)


Pozdrawiam August


I bardzo dobrze ,że tak jest bo ludzie bardzo często nie biorą pod uwagę innych lepszych komponentów bo nie wiedza o nich itp.

Przykładowo:
Gość się pyta czy brać Phenoma II czy FX 4300. Ja mowie weź i3 bo to lepszy wybór.

Albo TRACER czy IBOX. Ja mówie weź XFX.

Jak user czegoś szuka i jeszcze nie dokonał zakupu to bardzo dobrze ,ze ktoś doradza mu inne , LEPSZE części których nie brał pod uwagę.


Jedyne co mnie wkurza i jest śmieszne to jak jest przykładowo temat : FX czy i5. I zaraz gromada takich samych postów : i5



EDIT: Bardzo do zlikwidowania sa tematy o tych skojarzeniach albo wymarzonym kącie dla gracza. Niepotrzeba spamownia.

Sygnaturka.png


#5 Waryjat

Waryjat

    AUDIO: wzmacniacz Renkforce HVA-8050 i kolumny ALTUS 110 !

  • Użytkownik
  • 690 postów

Napisano 17 maja 2013 - 11:42

Zgadzam się z MarTum dobrze by było jakby zostały usunięte albo zamknięte te 2 tematy, bo jeszcze kilka dni albo miesięcy i zrobi się bajzel na forum. A mnie w tematach wkurzają kłótnie i dogryzanie sobie. :) @Edit: IBOX'a mogłeś tam nie dawać ;D

#6 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 18 maja 2013 - 12:35

Osobiście oferowanie alternatywy uważam za dobrą, ale niekiedy warto byłoby napisać kilka słów dlaczego jest ona oferowana. Rozumiem, że pisanie po raz enty tego samego nie jest fajne, bo sam mam tego dość, ale w takim wypadku zwykle nie piszę wcale. Kontynuując, sam nie przepadam za powiększaniem lub przekraczaniem czyjegoś budżetu pomimo faktu, ze autor pisze iż więcej nie może dać. Zrozumiałbym to gdyby ktoś jeszcze rozpisał zestaw w jego budżecie i dodatkowo dał ten droższy, ale znów niewielu osobą chce się iść tą dodatkową milę. Następnie wątki spamowe - póki nie łamie się w nich regulaminu i są w odpowiednich działach to mi nie przeszkadzają. Nie muszę ich czytać, z tego co mi się wydaje to licznik postów w dziale spamowym jest wyłączony, a jak nie to i tak nie ma znaczenia, ale zawsze można wyłączyć jak ktoś nie lubi nabijaczy. Pomijam fakt, że gdyby zlikwidować wątki spamowe to nabijacze pisaliby w wątkach właściwych i niepotrzebnie powtarzali coś co było już wcześniej powiedziane lub stosowali inne metody nabijania, które zwykle są przez nas ładnie nagradzane, ale też nie wszystkie się łapią, bo niby nie są niezgodnie z regulaminem.

Spoiler

ns40yz-2.png


#7 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 18 maja 2013 - 12:55

Było by genialnie gdyby wyłączone zostało liczenie postów w całym dziale tam gdzie jest najdłuższy " o wszystkim ".

Sygnaturka.png


#8 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 18 maja 2013 - 01:13

Poruszę ten temat z Divem.

Spoiler

ns40yz-2.png


#9 Waryjat

Waryjat

    AUDIO: wzmacniacz Renkforce HVA-8050 i kolumny ALTUS 110 !

  • Użytkownik
  • 690 postów

Napisano 18 maja 2013 - 10:05

No to będzie gitara :)

#10 yogi9pl

yogi9pl

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 038 postów

Napisano 18 maja 2013 - 05:36

A ja jestem za usunięciem tematu o rowerach . Skoro nie może być takich ja skojarzenia czy wymarzony pokój gracza to rowery na forum komputerowym nie powinny mieć miejsca .

#11 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 18 maja 2013 - 06:23

Ja myślę, że odrobina umiaru i zdrowego rozsądku zakończy te wyznaczanie sensu tematów.
Na co zamykanie tematów, wyłączanie liczenia postów itp? Forum ma się dobrze, jedynie umiaru czasem brak i w tym jedyny problem. Trzeba zastanowić się co można w sobie zmienić, żeby było jak należy. Nie trzeba zmieniać forum tylko userów. Siła w naszych klawiaturach, a to co palce na nich wystukają to powinna być konsekwencja działania w mózgu.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#12 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 19 maja 2013 - 10:07

Każdy inaczej do tego podchodzi. Ja nie trawie tematów takich jak skojarzenia. Są dla mnie ultra debilne.

Sygnaturka.png


#13 yogi9pl

yogi9pl

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 038 postów

Napisano 19 maja 2013 - 11:14

A ja takich jak rowery na forum komputerowym .

#14 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 19 maja 2013 - 11:48

No to nie wypowiadaj się w tym temacie. Na forum na pewno są osoby które oprócz komputerów maja jeszcze inne hobby np. rowery. Nie tylko komputerami można żyć.

#15 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 19 maja 2013 - 09:56

Było by genialnie gdyby wyłączone zostało liczenie postów w całym dziale tam gdzie jest najdłuższy " o wszystkim ".


Zrobione.

Spoiler

ns40yz-2.png


#16 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 19 maja 2013 - 10:02

No i fajnie. W jakimś stopniu zahamuje to pisanie aby pisać.

Sygnaturka.png


#17 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 19 maja 2013 - 10:22

Zbędnym spamem jest również w każdym polecanym zestawie pisanie ostatnio jak to modnym tekstem "czekaj na haswella". Bo obecnie na każde pytanie o zestawie prawie ciągle to pada.. sens wątków jaki?

#18 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 19 maja 2013 - 10:48

No to mam pisać bierz ivy Bridge ? Każdy watek to oddzielna sprawa wiec jak inaczej zrobić ? Może być i 100 zapytań o komputer i 100 razy trzeba wiec będzie napisać ze ivy juz nie opłacalne jak haswell za rogiem. a jak bym 100 razy złożył zestawy to było by ok ? I to post i to post. Sam wiesz jaka jest sytuacja.

Sygnaturka.png


#19 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 19 maja 2013 - 10:54

Nie, nie wiem. Jeżeli ktoś pyta o zestaw na już to znaczy, że chce go kupić już = kupuje Ivy. Jeżeli ktoś pisze, że planuje zakup to polecić zestaw, który będzie opierał się na haswellu i tyle... To tak jakby ktoś przyszedł na forum o samochodach i pytał jaką wersje silnikową bmw wybrać, a ktoś by mu odpisał, żeby poczekał z zakupem, bo nowa seria za rogiem i warto poczekać.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#20 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 19 maja 2013 - 10:56

Wiem ale nie macie obaw że haswell jest za rogiem ale nie jest pewny na 100%? Bo to 100x pisać to w wątkach mija się z celem.. Sytuacja jest teraz dziwna właśnie bo można pisać i jakiś sens jest czekania na to ale żeby potem nie było klopsa..oby nie. I takie pisanie właśnie co post co wątek średnio przedkłada się na jakość dawanej pomocy na forum. I wyżej Dszeffko dobrze napisał... jak ktoś teraz ma kupić PC i na teraz chce to co? hmm

#21 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 19 maja 2013 - 11:22

Jeżeli ktoś chce juz na teraz no to w czym problem ? Przecież nie zmuszamy co do terminu. Jeżeli user koniecznie teraz chce kupić to dostaje zestaw. Naturalnym jest ze ludzie którzy pytają o zestaw nie wiedza ze haswell jest za rogiem wiec profilaktycznie się pytamy czy może czekać i kupić najnowocześniejszą platformę która przyjmie na pokład kolejna generacje Cpu. Wszystko dla dobra userow. Nie widzę żadnego problemu Panowie.

Sygnaturka.png


#22 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 20 maja 2013 - 06:28

Ten problem jest nie tylko w forach IT, ale audio także.
Pierwszy na chwilę obecną temat, i widzimy:

Dobra rada podaj lepiej budżet bo jak Dszeffko Ci rzuci propozycję to za kable miedzy kolumnami dasz 1000zł.


Niby ok, chociaż jako moderator mógł napisać to "przystępniej", ale po podaniu maksymalnej kwoty przez forumowicza kolejna odpowiedź Ivana:

No to pisz od razu bo jak piszesz co damy to kupisz to mogło by Ci życia braknąć by taką sumę uzbierać.

która, nie dość, że nie wnosi nic do tematu, jest sprzeczna z regulaminem, to jeszcze bezczelna i chamska.
To jest typowe nabijanie postów?
Edit: Przeglądając kilka tematów można znaleźć wiele takich przykładów, aby nie być gołosłownym

Musisz poczekać aż wypowie się Dszeffko nikt nie wie na forum więcej w tematyce dźwięku od Niego.


Drogi Ivanie, czy Dszeffko to jest Twój Bóg? :D Jako moderator jednak mógłbyś postarać się uszanować regulamin, nad którym ktoś pracował w listopadzie 2009 roku, i nie nabijać bezsensownych postów, które nic do tematu nie wnoszą. Taki mały apel byłego moderatora.

#23 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 23 maja 2013 - 08:06

Siwy ,po pierwsze żaden Bóg tylko chodzi o to że na palcach jednej ręki można policzyć osoby które wiedzą coś o audio na tym forum.
Co do moich wypowiedzi nie uważam by były one bezczelne i chamskie może lekko dosadne jednak do chamstwa mają na piechotę jak bym miał być naprawdę chamski to sam bym musiał dać sobie bana oczywiście jeśli się da.
Uważam też że jeśli ktoś pyta o audio to lepiej chyba wskazać osobę która jest w miarę obeznana niż autor ma się posłuchać osoby dla której pełne wypas to Fatality.
Z tego co zauważyłem może Ty znasz się na audio,ale jesteś dosyć rzadko na forum.

#24 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 23 maja 2013 - 08:29

U nas na forum ogólnie jest mało osób, których wiedza wykracza poza złożenie zestawu. Ba, większość ma nawet z tym problem, bo nie mieści się w zadanej kwocie :P

Spoiler

ns40yz-2.png


#25 Melisa

Melisa

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 154 postów

Napisano 24 maja 2013 - 10:25

aż dziw że na mnie jeszcze nikt nie naskarżył :P

#26 Sheamus

Sheamus

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 24 maja 2013 - 05:38

a ja wam powiem , że zaczynacie robić 2 najdłuższy;)
Dołączona grafika

#27 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 24 maja 2013 - 06:22

Green-Ivan, mam nadzieję, że nie odebrałeś mojej wiadomości jako jakiś "atak" na Twoją osobę. Po prostu to trochę irytujące, kiedy za każdym razem, w 90% tematów na forum czytam wiadomości "Dszeffko Ci powie", "Słuchaj Dszeffka" etc. Nie tylko w Twoich wypowiedziach to zauważyłem, było też kilka innych osób.
A sam zainteresowany Dszeffko i tak odpowiada w każdym z tych tematów.
Dobrze, że się zna, ale wyobraź sobie gdyby ktoś chciał złożyć sobie PC, i dostałby następujące wiadomości;
W wyborze karty pomoże Dawid
Jak dźwiękówka, to pytaj Green-Ivana
Monitor to tylko Animek
MOBO wybierze Black
...
i mamy 10 postów które nie wnoszą nic, a tego czytać się nie chce :)
Pozatym, o ile wiem Dszeffko ma na forum swój "kącik", więc gdyby ktoś chciał naprawdę fachowej porady, widząc przyklejony temat w dziale audio na pewno tak by zaglądnął.

Wybacz, jeżeli Cie jakoś uraziłem.

#28 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 24 maja 2013 - 09:29

Urazić mnie nie uraziłeś.
Myślisz że dużej części user'ów chce się przeglądać dział.Trafiają się tacy la który problem to złożenie porządnego zdania i nadanie odpowiedniego tytułu co dopiero przeglądanie działu w poszukiwaniu wątku o czymś tam.

#29 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 25 maja 2013 - 09:05

I tutaj wykazujesz się jako moderator, albo upomnienie, albo zamknięcie takiego tematu. Sposobów macie dużo.
No ale eot. Nie spamujmy w wątku o spamie ;)

#30 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 25 maja 2013 - 12:59

Ja zacznę nagminnie zamykać wątki to ludzie będą mieli żale jaki to zły i okrutny moderator.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#31 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 25 maja 2013 - 01:11

Jesteś moderatorem też dla forum a nie tylko żeby Cię wielbili. Taka rola Moda ;)

Z rozrastaniem się forum, będzie rozrastał się spam.

#32 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 25 maja 2013 - 10:31

Mnie też nazywali "nadgorliwym" moderatorem, BlackWhite często miał skargi o "niesłuszne" bany, Quadro potrafił jednego dnia zbanować 50ciu :D, Red-Angel czyścił forum ze spamu jak odkurzacz a animek? Postrach newbie :D
moderujący, których znałem na idg to (wraz ze mną) chyba 14 osób (nie licząc lokalnych). Część dłużej, część krócej, ale każdy miał inne podejście do sprawy. Czasami jedni nas uważali za wrogów nr1, inni nie wyobrażali sobie funkcjonowania forum bez opieki. Jak widać, po odejściu moderatorów forum idg upadło całkowicie, dlatego powstało te oto miejsce w sieci :)
Bez przestrzegania regulaminu i netykiety nie da się utrzymać porządku. To miejsce można powiedzieć publiczne, a moderator jest publicznym pracownikiem, wybranym w wolnych wyborach :)

Nie patrz na to, drogi Green-Ivanie, że ktoś będzie miał Ci za złe tego, że pracujesz dla dobra forum. Ja i wielu innych na pewno za złe tego mieć nie będziemy.
PS: Nie chodzi o nagminne zamykanie tematów. Lepiej upomnieć raz, a dobrze, a temat zostawić otwarty. Może ktoś będzie chciał dodać coś sensownego? No chyba, że już sposobu nie będzie żadnego, to temat zamknąć a %% rozdać ;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL