Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Karta dźwiękowa do ok. 100zł na PCI


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 firnpl

firnpl

    Młody wyjadacz

  • Użytkownik
  • 680 postów

Napisano 04 maja 2013 - 12:56

Witam poszukuję karty dźwiękowej na PCI maksymalnie do 100zł. Karta ma służyć głównie do podłączenia głośników 5.1, bo moja zintegrowana ma tylko 2 wyjścia audio + mikrofon. Na razie wybrałem 3 i tu moje pytanie czy duża różnica dźwięku będzie pomiędzy Sound Blaster'em 5.1 VX, Sound Blaster Audigy SE OEM, a Asus Xonar DG? PCI x1 nie wchodzi w grę karta graficzna zasłania slot.

#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 maja 2013 - 12:58

Taka propozycja pewnie będziesz nie chętny,ale na twoim miejscu dozbierał bym na Audiotraka Maya U5.Karta dźwiękowa 5.1+DAC do słuchawek napędzi dosyć wymagające słuchawki do 150 Ohm.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 firnpl

firnpl

    Młody wyjadacz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 680 postów

Napisano 04 maja 2013 - 01:03

Niee, coś takiego nie jest mi potrzebne, bo słuchawki, które będę zamawiał mają 60Ohm, i chcę wewnętrzną dźwiękówkę, ponieważ na biurku już i tak miejsca nie mam:) Poza tym słuchawki i tak podłączam do pilota od głośników.

#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 maja 2013 - 01:07

To w tym wypadku brał bym DG,jednak nawet Dszeffko Ci powie że lepszym wyborem była Maya U5.Jej wymiary są nie dużo bo 10x6x2cm.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 firnpl

firnpl

    Młody wyjadacz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 680 postów

Napisano 04 maja 2013 - 01:12

To zamawiam zaraz DG, bo nie jestem przekonany do kart na USB;) Dzięki za pomoc do zamknięcia w sumie :P

#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 maja 2013 - 01:14

Poczytaj sobie recenzje tego Audiotraka całkiem porządna karta.Sam mam zamiar ją kupić lub jej starszego brata dodatkowo gdzie byś nie poszedł możesz ją wziąć ze sobą nawet do laptopa.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 04 maja 2013 - 01:15

Karta na USB nigdy nie zastąpi na PCI.

#8 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 maja 2013 - 01:18

Jeśli porównujesz karty poniżej 250zł na PCI do Maya U5 to raczej marny trud.Jednak najlepiej jak Dszeffko się wypowie w tej tematyce.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#9 firnpl

firnpl

    Młody wyjadacz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 680 postów

Napisano 04 maja 2013 - 01:18

Akurat do laptopa tylko słuchawek używam, więc nie ma problemu:)

#10 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 04 maja 2013 - 01:23

Czemu to karta na usb nie zastąpi kart na pci? Przecież dźwięk po kablu usb dalej idzie w formie cyfrowej czyli sam kabel nie wpływa na jakość dźwięku, cyferki na analog przetwarza dopiero układ w karcie dźwiękowej. Nie rozumiem tego stwierdzenia, ba rzekłbym nawet, ze to herezja :)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL