Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Jaka płyta główna na procek AMD 8 rdzeniowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawidek1616

dawidek1616

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 maja 2013 - 08:58

Mam pytanko jaką płytę główną wybrać: GIGABYTE GA-990FXA-UD3 czy może jakaś inną. Chodzi mi o podkręcenie płyty jak i procka. Zamierzam kupić 6 lub 8 rdzeni AMD tylko czy będą pasować pod tą płytę?? Posiadam jak narazie płytę: Asus M5A78L-M LX3. Jaką byście mi polecili płytę główną do 500 zł do dobrego overlockingu i żeby można było podłączyć w CrosFire a no i żeby miała dobrą sekcję zasilania Na pewno mi coś doradzicie. Trochę się rozpisałem ale myślę że dostanę odpowiedź. Dzięki i pozdrawiam Dawid

#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 02 maja 2013 - 09:09

Napisze to co pisze za wsze AMD nie ma ani 8 ani 6 rdzeniowych procesorów. AMD FX 8350 jest to 4 modułowy procesor z 8 wątkami.Jedne moduł to odpowiednik jednego rdzenia.FX 6350 ma trzy moduły i 6 wątków zaś FX-4350 ma 2 moduły i 4 watki.Niektóre portale piszą że ma niby 4 moduły ,a w nich 8 rdzeni jednak te rdzenie w modułach to taki odpowiednik intelowski wątków.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 dawidek1616

dawidek1616

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 maja 2013 - 09:21

no ok. Ale jaka może byś to płyta główna??

#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 02 maja 2013 - 09:26

Za 500zł to może Gigabyte GA-990FXA-UD3 lub Asrock 990FX Extreme3.Jednak moim zdaniem nie wiem pod co chcesz komputer ,ale jeśli pod gry to olej AMD i kup sobie w tej samej cenie zestaw z i5 3570K+Asrock Z77 Pro3 wyjdzie w podobnej cenie jak FX8350+płyta główna za 500zł.Zaś wydajność i5 będzie znacznie wyższa niż tego AMD.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 dawidek1616

dawidek1616

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 maja 2013 - 09:31

powiem ci że oglądałem recenzję tych dwóch procków i bezkonkurencyjnie wygrywa AMD. Nie wiem jakim cudem. Poza tym AMD jest po 600 zł a intel 700-750 niby 100 zł ale jest

#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 02 maja 2013 - 09:35

Podeślij te recenzje bo nie wierze w to co czytam.Jeśli mówisz o programach graficznych czy o renderowaniu to bardzo możliwe jednak nie ma prawa wygrać w grach.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 02 maja 2013 - 09:54

ASUS ma ciekawe propozycje pod 990X i na nim bym się skupił bo wg. mnie ma lepsze płyty i lepszy support niż Gigabyte w tych sprawach...zwłaszcza pod AMD.

#8 dawidek1616

dawidek1616

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 03 maja 2013 - 09:32

no to kontret jaką firmę wybrać i jaki model??

#9 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 04 maja 2013 - 05:00

http://www.morele.ne...ro-r2-0-498673/

http://www.morele.ne...vo-r2-0-518026/

Do mocnego OC:

http://www.morele.ne...fx-r2-0-513326/

Posiada PCI-E 3.0, a nie 2.0 :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL