Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Tymczasowa płyta główna


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jolcik

Jolcik

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 06:23

Witam, poszukuję tymczasowej płyty głównej pod mojego Phenoma II X4 940. Ta na której teraz działam jest uszkodzona i wiesza mi się przez nią komputer na pierwszej lepszej grze. Prośba jest by płyta była jak najtańsza gdyż będę jej używał tylko przez parę miesięcy, tak do 300zł. Może obsługiwać pamięci RAM DDR2, nie robi mi to żadnej różnicy. Płyta też musi być nowa. Z góry dziękuje za pomoc.

#2 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 06:25

Podaj pełną specyfikację komputera z uwzględnieniem mocy i marki zasilacza.
Dodatkowo:
sprawdź stan dysku (HD Tune zakładka Health)
sprawdź temperatury (hw monitor)

#3 Jolcik

Jolcik

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 06:38

CPU: AMD Phenom X4 940 3.0 Ghz
GPU: Asus Radeon 4870 1GB
RAM: 4x2GB DDR2 Kingston HyperX
Płyta główna: Asus M3N-HT Deluxe Series
Dysk: 500GB WD
Zasilacz: Modecom Volcano 750W

Dysk:
(03) Spin Up Time (status: failed)
(C7) Ultra DMA CRC Error Count (status: warning)
reszta ok

Temperatury (w spoczynku):
Dysk: 27*C
Karta graficzna: ok. 47*C
Procek: 50*C
Temperatur podczas obciążenia nie mam teraz jak podac bo nie jestem w stanie, jutro będe mógł ;d

#4 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 08:31

Procek i karta ma dość ciepło więc tutaj bym wymienił pastę na procku i grafice właśnie na MX-2 / STG-2.

ASUS M5A97 R2.0 i będziesz jej używał dłuuuuugo :) Możesz na nią wsadzić 6-rdzeni Phenoma, albo FX'y Vishera czyli AM3+ :)

Na procesorze masz chłodzenie BOX? (dołączone do procesora)...wg. mnie to nie płyta tylko przegrzewa się komp.Mógłbyś zmienić zasilacz,obudowę, dokupić chłodzenie na procesor jak nie posiadasz żadnego lepszego od BOX'a.

#5 Jolcik

Jolcik

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 02:08

Na procku pastę mam zamiar niedługo wymienić, o chłodzeniu na niego już myślałem, a obudowa w drodze :). O jakości mego zasilacza wiem, ale narazie bieda i kupić nie ma jak :/. Tak nawiasem mówiąc to komp mi sie nie przegrzewa, tylko płyta uparcie nienawidzi Radeonów i wiesza się na każdym, a na GeForce'ach nie ;d (jak ktoś ciekawy to bluescreen wyskakuje z komunikatem "atikmpag.sys", ktoś sie może z nim spotkał?)

#6 Mientus25

Mientus25

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 408 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 02:30

Co do płyty to mozesz brac ta co mam w opisie . Na boxie watpie zeby zlecial ponizej 47 st w idle. Choc na grafie mozna by bylo tez wymienic paste na wszelki wypadek :)
"Z idiotami nie warto rozmawiać, zniżą ciebie do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem"
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL