Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dysk Twardy - Awaria


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kintaro22

kintaro22

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 21 marca 2012 - 09:11

Witam niedawno coś sie stało z moim dyskiem nie wiem dokładnie co
zaczeło sie nagle grał grał komputer i nagle niebieski ekran i reset komputera i pokazał sie czarny ekrant z napisem The system Reboot and select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot Device and press a key
odłączyłem komputer z siedzi włączyłem do sieci system sie wczytywał długo i po pewnym czasie sprawdzanie systemu i wywalało mi segmenty nie do odczytania czy ktoś może poradzic jakiś dobrze znający sie na tym informatyk czy idzie to jakoś naprawic? czy dysk nadaje sie do wywalenia dodam że juz probowałem z Ubuntu z płyty nie widzi juz dysku kompletnie mam system Windows XP service pack 2 i Dysk Sata Seagate Barakuda. Zalezy mi na odratowaniu Danych....

#2 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 21 marca 2012 - 09:53

Na poczatek odlacz dysk i sprawdz na innych kablach.Podlacz rowniez pod inne wejscie SATA na plycie.

#3 kintaro22

kintaro22

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 24 marca 2012 - 07:37

a więc tak dysk był w 4 serwisachw jednym sprawdzony został przy mnie podłączony pod laptopa i nawet nie wykrywał...ze jest w ogole nawet nie było słychac czyli padł facet powiedział że zasilanie
a teraz pytanie co dalej mozna zrobic czy nadaje sie ten dysk tylko na wyrzucenie ? czy jeszcze mozna coś zrobic wiecej zalezy mi na odzyskaniu Danych ;/ i chce go zrobic...

#4 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 24 marca 2012 - 08:58

czyżby to felerna wersja barracudy? zgon elektroniki. w dobrym zakładzie są w stanie odzyskać dane i postawić.
sprawdź serię dysku i lektura do poduszki
- http://forum.idg.pl/... ... try1395983

#5 kintaro22

kintaro22

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 marca 2012 - 04:31

Seagate Barracuda 7200.12 był kupowany pierwszego sierpnia 2009 roku takze no tam nic nie znalazłem i no zastanawiam sie dalej co moge zrobic bo nic juz nie wiem i nawet w sklepach komputerowych nie mają bladego pojęcia o tym by to naprawic...gdybym nic tam takiego nie miał to bym to olał ale no mialem za duzo rzeczy ktorych no nie odzyskam w zaden sposób inny...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL