Skocz do zawartości

•         

Chłodzenie AMD FX-8150

• Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_BrS_*

Guest_BrS_*
  • Guests

Napisano 19 marzec 2013 - 11:48

Cześć. Mam straszny problem z tym procesorem. Gdy go nie wykorzystuję to mam całkiem normalne temperatury do 42C. Niestety jak zaczynam grać w jakieś bardziej wymagające gry to niestety odczuwam spadek wydajności a temperatura wzrasta do 85C.

Co do mojego sprzętu to możecie sobie przeczytać ze zdjęć zrobionych w programie OCCT. Chłodzenie jakie mam to HE923.

http://imgur.com/a/9JBLp

Zastanawiam się czy nie zmienić jego na coś innego. Czytałem, że całkiem fajne wentylatory to:

• Noctua NH-D14 - niestety nie wiem czy się opłaca? On kosztuje ponad 320zł, gdzie sam procesor kosztował mniej niż tysiąc.
  • SilentiumPC Fortis HE1225 - dużo osób sobie chwali te chłodzenie. Warto?
  • Arctic Freezer 13 Pro PWM też bardzo często używane. Warto?

Chciałbym dodatkowo dokupić sobie dwa wentylatory 140mm. Co sądzicie o tych produktach?

SilentiumPC Zephyr 140 mm oraz SilentiumPC Mistral 140 mm.

Chciałbym aby były one ciche i zarazem wydajne abym mógł zachować jakąś małą temperaturę a nie ponad 85C.

Aha procesor w ogóle nie jest kręcony i chodzi na podstawowym zegarze 3.6GHz. Czy na tych częściach mógłbym go podkręcić do 4GHz bądź 4.2GHz i utrzymać małą temperaturę?

#2 TheMiki223

TheMiki223

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 02:59

Noctua nh-d14 najlepsze z tych 3 ale drogie, polecam sam mam.
Poszło z dymem.

#3 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 19 marzec 2013 - 03:29

Ile chcesz wydać na chłodzenie ?

#4 Guest_BrS_*

Guest_BrS_*
  • Guests

Napisano 19 marzec 2013 - 04:25

Powiedzmy, że tak w miarę zdrowego rozsądku. Jak mam kupować wentylator za 320zł to już lepiej jest mi sprzedać ten procesor i płytę główną. Kupić i5 i mieć po problemie. Powiedzmy więc, że tak 200zł mogę przeznaczyć na chłodzenie.

#5 matidop

matidop

ROG | Overclocker

• Użytkownik
  • 10084 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 05:25

Szczerze? Jak masz większą obudowę to Macho HR-02, jak mniejszą to Forits / CNPS10X Performa, a jak masz obudowę i chcesz wodne ciut to Corsair H80 Ci wystarczy :)

Takie małe chłodzenie na takiego kompa...

Wentylatory na Max, wyłącz Turbo na procku i powinno być już ciut lepiej.Do tego może lepsza pasta jak IC Diamond.

#6 Guest_BrS_*

Guest_BrS_*
  • Guests

Napisano 19 marzec 2013 - 07:34

Tryb turbo muszę wyłączyć od razu aby móc działać na komputerze dłużej niż 5 minut. Inaczej temperatura masakrycznie szybko wzrasta i dead.

#7 finerek123

finerek123

zal

• Użytkownik
  • 4251 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 08:03

Z tych co podałeś to Noctua. Potem jest Freezer 13 Pro. I najsłabszy z tych trzech to fortis.

Fortis ma tylko plus taki że można wentylator swój wstawić. I koniec plusów bo na standardowym wentylu vs freezer 13 z dopiskiem PRO ten drugi wygrywa. Montaż w freezerze jest również owiele prostszy niż w fortisie.

#8 matidop

matidop

ROG | Overclocker

• Użytkownik
  • 10084 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 08:46

finerek chyba żartujesz? Fortis jak i Performa wg. mnie lepszy chociażby dlatego że bez problemu zmienisz sobie wentylator i nie ma jakichś chińskich zaczepów.Freezer jest dość przestarzały.Freezer wg. mnie lepszy nie jest.Noctua jest mało opłacalna...lepiej dać Macho albo składać coś mało powszechnego jak Prolimatech Megahelms / Armadegon + wentylator BeQuiet.

#9 finerek123

finerek123

zal

• Użytkownik
  • 4251 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 08:48

Freezer 13 Pro jest wydajniejszy od fortisa.
Dołączona grafika

Do tego montaż freezera to niebo w porównaniu z montażem fortisa.

#10 TheMiki223

TheMiki223

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 09:10

Ja na nocua nh-d14 na i7 965 na 4.2Ghz mam 80 stopni w prime95 po 12 godzinach, 3xwentyle 140mm od noctua na coolerze,2 od góry wyciągające 140mm noctua i 1x z tyłu wyciąga 120mm noctua, 2x 120mm z przodu AAB cooling BLUE LED,all wentyle na max i takie tempy pasta to chyba MX-4.
Poszło z dymem.

#11 WertexPL

WertexPL

Advanced Member

• Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 09:29

Powiem tyle ja tam wolę wydać kasę na coś dobrze przetestowanego i dobrej jakości Fortis moim zdaniem do bardzo dobre chłodzenie porównywalne z 13 Pro (Nawet lepsze wg.mnie) Chodzi mi o to że najlepiej wydać troszeczkę więcej pieniędzy na pastę wtedy temperatury będą lepsze ;) A najlepiej kup macho jest on bardzo dobry ( Jakość/Cena ) Tyle w tym temacie :)

#12 matidop

matidop

ROG | Overclocker

• Użytkownik
  • 10084 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 12:03

W teście nie ma podanych temp. w jakich były przeprowadzone testy więc ciężko jest stwierdzić które lepsze...raczej porównywalne z tym że wolałbym i tak Fortisa patrząc na SPC i na to że można zamontować swój wentylator.Jak dużo osób kupuję Freezera, a ile osób kupuję SPC? No właśnie.

#13 finerek123

finerek123

zal

• Użytkownik
  • 4251 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 09:26

No byś się zdziwił ale tylko u nas jest Fortis tak znany. Za granicą nikt nie wie w ogóle co to i większość kupuje Freezera 13 Pro bo to dobre chlodzenie w tej cenie. I jak mój freezerek 7 przestanie wyrabiać to właśnie będę wymieniał go na freezera 13.

#14 matidop

matidop

ROG | Overclocker

• Użytkownik
  • 10084 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 10:15

Zobaczymy jak zmienisz go na Freezera 13 :P Za granicą może nie wiedzą, ale 13 nie kupują raczej, a Zalmana, Thermaltake, Alpen coś tam i Havika albo wodne :) Za granicą mają kasę na chłodzenie więc nikt nie będzie się krzątał z Freezerem :P

#15 finerek123

finerek123

zal

• Użytkownik
  • 4251 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 01:01

Mało wiesz o zagranicy ^^

Akurat te lepsze chłodzenia kupują głównie jutuberzy aby pochwalić się swoim kompem. Ale zwykli użytkownicy kupują coś typu Freezerek.

#16 matidop

matidop

ROG | Overclocker

• Użytkownik
  • 10084 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 01:05

Ciekawe co Ty wiesz o zagranicy :P

No niekoniecznie jutuberzy.Popatrz na Black'a i może jego popytać :P

@up

No właśnie...zwykli użytkownicy którzy się nie znają biorą Freezera :P

#17 t.luk

t.luk

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 01:27

No byś się zdziwił ale tylko u nas jest Fortis tak znany. Za granicą nikt nie wie w ogóle co to i większość kupuje Freezera 13 Pro bo to dobre chlodzenie w tej cenie. I jak mój freezerek 7 przestanie wyrabiać to właśnie będę wymieniał go na freezera 13.

To gratuluję dziwnego podejścia bo nie dość, że tylko Arctic ma taki udziwniony montaż, to:

1. za ok. 100 zł jest wydajniejsza Fera Pro
2. za ok. 150 zł jest dużo wydajniejszy Macho 120

No ale co kto lubi...

wielu wie dużo ale nikt nie wie wszystkiego...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL