Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Aparat za 3000 zł!


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Johny

Johny

    the race...

  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 16 marca 2013 - 02:15

Witam. Kompletnie nie znam się na aparatach. Potrzebuje najlepszego w tej cenie. :)

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#2 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 16 marca 2013 - 06:09

nie ma najlepszego - są do różnych zastosowań
co zamierzasz fotografować,
w jakich warunkach,
chcesz się bawić zaawansowaną obróbką i uczyć się jej
jakie ogniskowe - odległości cie interesują.
zamierzasz dokładać później kasę na szkła lampy itp

przykładowo przy canonie 60d + najtańszy kit 18-55 is zapłacisz już 3k.
otrzymasz na początek 1/10 tego co zaoferuje kompakt za połowę tej ceny jeśli nie chcesz wnikać w szczegóły a otrzymać przyzwoite zdjęcia z imprez czy innych wypadów.
jeśli chcesz to rozwijać, to zakup body to dopiero początek, kolejne szkła czy lampy przekraczać będą kwoty kilku tys zł

#3 Johny

Johny

    the race...

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 16 marca 2013 - 10:52

nie zamierzam dokładać nic później itd. potrzebuję mniej więcej nalepszego sprzętu w tej cenie do robienia zdjęć. generalnie bez specjalniego przeznaczenia. potrzebuję czasem zrobić zdjęcia rodzinie, z imprez, zdjęcia ala artystycznie (jakieś niebo, kwiatki, zwierzęta). Odlegóści... generalnie trudno mi powiedzieć. Podsumowując. Najlepszy aparat do wszystkiego po trochu. 3k to dużo pieniędzy i na 100% jest coś godnego uwagi.

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#4 Johny

Johny

    the race...

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 17 marca 2013 - 09:39

efpięć

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#5 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 17 marca 2013 - 09:45

Wśród lustrzanek za tą cene nie ma "wszystkiego po trochu". Jakbyś dodał jeszcze jedno zero do kwoty to tak, ale z tym budżetem wiele się nie spodziewaj. Za tą cene dostaniesz lustrzankę z niższej półki i nie najlepszej jakości obiektyw. Polecałbym jakiś obiektyw o ogniskowych 18-200 lub dwa obiektywy (np 18-55 i 55-200). Co do zdjęć rodzinnych i imprez - w tej cenie lustrzanka z obiektywami do tej ceny nie radzi sobie najlepiej w słabym świetle bez użycia lampy błyskowej. Potrzebne są dłuższe czasy od aparatów kompaktowych, przez co zdjęcie bardzo często nie wychodzi tak jak powinno.

#6 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 17 marca 2013 - 10:18

czyli bez wnikania w szczegóły, ma być ładnie i prosto więc pozostaje kompakt lub kompakt z możliwością manualnych ustawień.
nie mam z nimi kontaktu więc nie polecę żadnego modelu.
na co zwrócić uwagę:
obiektyw - by oznaczenie zaczynało się minimum od 2,8 do xx np: 2,8-6,3 Im większa liczba na początku tym ciężej będzie zrobić zdjęcia (obiektyw ciemny)
obiektyw - zakres ogniskowych - im większy zakres (np:18-200) tym większe przybliżenie ale i też większe zniekształcenia na którymś końcu obiektywu.
oprogramowanie aparatu - dobrze by było jak by aparat miał możliwość ustawień manualnych.
warto zwrócić uwagę jak leży w ręku, jest to naprawdę istotne. wiec dobrze przejść się po marketach i pomacać sobie.

zapomniałem dodać dość istotną rzecz, aparat powinien mieć możliwość robienia zdjęć w formacie RAW


warto zajrzeć i pooglądać troszkę
http://www.optyczne....ukaj&przetest=1
http://www.optyczne....x_HS30_EXR.html
i jeszcze dużo by zostało np na oblewanie zakupu czy lampę dodatkową

#7 EZPC

EZPC

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 26 sierpnia 2013 - 10:52

Sony Alpha 700 czy 900 naprawde niezłe sprzęty

#8 TitoBandito

TitoBandito

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 582 postów

Napisano 02 września 2013 - 05:10

Najlepsze obecnie aparaty dla typowo domowych użytkowników :

Sony RX100 :

http://www.cyfrowe.p...100-czarny.html

i jego następca RX100-II :

http://www.cyfrowe.p...-ii-czarny.html

Jeżeli stać cię na ten drugi to go kup. Jest on obecnie najlepszym kompaktowym aparatem cyfrowym - tytuł przejął od swojego brata RX100.

#9 deroniusz

deroniusz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 17 października 2013 - 08:58

Ew można wyposażyć się w któryś z aparatów Canon Powershot serii G. Szczerze mówiąc taka cena 3tys to troszkę pomiędzy regałami jest... Kompakt lustrzance nie dorówna, więc na kompakt to za dużo kasy, a na lustrzankę za mało. Jeśli mogę coś doradzić, nie rzucaj się na megapiksele, lepiej mniej, za to z lepszą optyką. Jak koledzy już wspomnieli światełko 2.8 w obiektywie (i oby ta cyfra nie była większa), do tego nie pakuj się w jakieś super-hiper-duper zoomy, na skrajnych ogniskowych będziesz miał i tak kiepskawy obraz

Ja wiem... Poznałem... Teraz wszystko jest już jasne, klarowne i radosne jak promienie Słońca o poranku... Odpowiedź może być tylko jedna; Sensem życia jest... Mleko

Galeria moja na ITPC: Galeria

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/deroniusz




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL