Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Komputer - Brak sygnału na monitor, nie działa myszka.


67 odpowiedzi w tym temacie

#51 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 07:56

jutro kolega wysyła mi pocztą pastę revoltec taka jakby w tubce od lakieru do paznokci :). Dziękuję za pomoc wszystkim tutaj oto zgromadzonym. A teraz idę dalej oglądać nudny jak flaki w oleju film "REC 2" :)
:opera:

#52 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 07:58

Dodam jeszcze że między procesorem a coolerem jest pasta.. Na procesorze jest jej dosyć dużo, i na coolerze jest jej też sporo. Tylko jest ona wyschnięta.. (sprawdzana na komputerze niewłączanym). Nie wiem jak było po jej nagrzaniu
:opera:

#53 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 08:17

ja dodam ze swej strony
Marcin - jest opcja edytuj więc korzystaj z niej.
zostało raz powiedziane - wymień pastę więc to zrób, w wątku masz odpowiedź dlaczego trzeba ją wymienić jeśli została odklejona od proca/radiatora. wszystkie inne zabawy grożą uszkodzeniem sprzętu

#54 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 08:19

O, rzeczywiście idzie edytować. Pan Abi już się tak nie martwi, jutro kolega wysyła mi pastę termoprzewodzącą revoltec thermal grease. Czy mogę również nią posmarować gpu ?
:opera:

#55 leven

leven

    moder bios Nvidia

  • Użytkownik
  • 3 480 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 08:30

A mam jeszcze takie jedno bardzo dziwne pytanie.. Ponieważ w moim amplitunerze mam na końcówkach mocy pastę termoprzewodzącą.. Gdy się nagrzeje jest ona bardzo elastyczna. Czy mógłbym z tego nadmiaru trochę wziąć i dać na procesor xD? chociaż na chwilę, żeby się tak nie grzał.


Kazda pasta thermoprzewadzaca, jest lepsza, niz zadna.
Amplituner, to to samo, co komputer.

Kazdy tranzystoe musi wydzielic cieplo, zeby oddac moc.

W komputerach, taki tranzystor osiaga minimum rozmiarow (nm).

W amplitunerach, gdzie nie jest wazna kubatura, tranzystor moze miec "duze" zlacze i miec na sobie duzy wstepny radiator.... zanim spalisz tranzystor w wzmacniaczu mcz, lub (amplituner, to radio + wzmacniacz mcz.) musial bys przekroczyc - nie minimum, tylko maximum %.

Samotny tranzystor moze wicej niz grupa (dotyczy ukladow scalonych).
Armored Warfare - kliknij na link, a wejdziesz na nowe forum o czołgach :)

http://www.forum.armoredwarfare.pl/

#56 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 08:40

czas już chyba zakończyć zabawę na forum, jak już przez Pan piszą ;), chyba za stary jestem

#57 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 08:59

Nie no wiesz Abi, możemy do siebie mówić po imieniu ja po prostu mówię od "Panów" bo sam mam tylko 13 lat i niektórych mógłbym obrazić mówiąc po imieniu ;P.
:opera:

#58 stylance

stylance

    Community Manager

  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 01 lutego 2012 - 08:36

sorry za OT, ale to było urocze :)

Top Secret :)


#59 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 01 lutego 2012 - 11:16

Nie wiem co to OT no ale ok : D.
:opera:

#60 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 01 lutego 2012 - 11:30

Off-topic (w skrócie OT; ang. nie na temat) - używane powszechnie na stronach internetowych, forach dyskusyjnych, IRC-u etc. określenie tekstu, który nie jest zgodny z narzuconym uprzednio tematem rozmowy.

#61 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 01 lutego 2012 - 02:59

Aha :), nie wiedziałem że to skrót od off topic ;d. Kurde, na moim komputerze nawet minecrafta nie mogę włączyć żeby sobie pobudować bo takie temperatury są ;d. Jutro powinna dojść do mnie moja nowa pasta termoprzewodząca :).
:opera:

#62 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 01 lutego 2012 - 04:45

nowa pasta potrzebuje jeszcze czasy by się wygrzała kilka dni

#63 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 30 kwietnia 2012 - 01:49

już nie mam sił do tego komputera ;/... Znowu to samo.. wtedy zacięło się na piosence w winampie, teraz na piosence w AIMPIE3 .... Znowu nie działa, procesor wyjęty i nic nie dało, piszczy płyta gdy wyjmę ramy, na zintegrowanej grafice też nie działa.. wszystko pod USB zapala się na jedną setną sekundy i gaśnie...
:opera:

#64 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 30 kwietnia 2012 - 07:49

właściwie to nie ma co się dziwić, od początku pisało się jak obchodzić się ze sprzętem, kombinujesz coś z pastami uruchamiasz na jakichś dziwnych glutach wiec sie nie dziw że najprawdopodobniej coś przegrzałeś.

dochodzi jeszcze jeden aspekt, od kilku dni mamy zdecydowanie cieplej więc pc jest chłodzony tym cieplejszym powietrzem, może po prostu chłodzenie nie wyrabia.
config taki jak w sygnaturze, a zasilacz jaki

#65 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 01 maja 2012 - 09:16

Taki sam jak w sygnaturze.. Gembird 400w. (jeszcze mam jednego whitenergy 500w, z demontażu który dobrze działał w poprzednim pc)

Właśnie się dowiedziałem że nie znam się na komputerze, uruchamiam dziwnymi glutami.

Tylko dlaczego był ten sam objaw, zacięcie się ?, jeszcze dla ciebie dodam kilka faktów

1. Temperatura procesora przy włączonym samym AIMPIE 3 nie przekracza 60stopni..
2. Grafika ma cały czas 60-64 stopnie
3. gdybym jakimś cudem osiągnął te magiczne 85 stopni, to płyta by zaczęła pikać i by komputer się wyłączył chyba.

Poruszałem najpierw ramem, później kartą graficzną. Odpalił... Właśnie z niego piszę. Dodam jeszcze że przed zacięciem, komputer nie chciał normalnie odpalić systemu, coś go gryzło i nie chciał się wczytać.. (trwa uruchamianie systemu windows... bez animacji microsoftu) ponowne wyłączenie i włączenie peceta i właśnie to się stało.

No ale dobra, ja się na tym nie znam :(.

A teraz drugi raz już wyłączyła mi się samoistnie aplikacja Rocketdock.. Właśnie skanuję komputer na wirusy Nodem 32 + MalwareBytes.
:opera:

#66 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 01 maja 2012 - 11:03

Ale ja się z nim nie kłócę :), lubię go :D. Dzięki za radę, na pewno skorzystam :P.
A tak poza tym, wymieniam chlodzenie na celeronie e1500. Czy arctic cooling alpine 11 wystarczy? Bo kasy nie mam. (Tak jak zawsze..) Do tego jeszcze bym dokupil jakas paste termo... Do 20zl
:opera:

#67 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 01 maja 2012 - 10:37

Przeczyść styki karty graficznej i ram-ów jakimś alkoholem lub benzyną ekstrakcyjną może są zabrudzone. Złącza na płycie głównej zaś przedmuchaj sprężonym powietrzem.Po co ta kłótnia marcin5747, abi wcale nie powiedział że nie znasz się na komputerach.Poniekąd ma trochę racji jak coś się grzebie przy sprzęcie elektronicznym to nie ma dróg na skróty to tylko przysparza większych kłopotów i kosztów.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#68 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 02 maja 2012 - 01:20

Ja na swoim C2Q mam teraz pastę Arctic Ceramique 2 chłodzone stokowym radiatorem z wymienionym wentylatorem na 80mm bo ten wentylator box-owy to był niemiłosiernie głośny. Pasta ta jest bardzo dobra w windowsie podczas normalnej pracy na obudowie procesora jest 35 stopni a na rdzeniach temperatura jest następująca R1:42,R2:36,R3:37 i R4:37 stopni w stresie coś ponad 55 stopni.Procesor tak jak w opisie był podkręcony o ponad 400Mhz. Pastę te ma też mój kolega na procesorze zresztą sam mi dał żebym nałożył na mój nowy nabytek :D. Mogę polecić ją z czystym sumieniem każdemu ;).

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL