Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Jaka karta dzwiękowa, mikrofon?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hadi

Hadi

    Advanced Member

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 08:11

Witam.

Mam takie pytanie bo nie wiem jak postąpić z wyborem karty dźwiękowej lub czy w ogóle jest sens jej zakupu. Otóż posiadam słuchawki Superlux HD 681, które są podłączone do zintegrowanej karty dźwiękowej i zastanawiam sie czy kupując kartę dźwiękową słuchawki te zagrają lepiej i rozwiną skrzydla? Najwięcej czasu poświęcam na gry, w mniejszej części to muzyka i filmy dlatego zastanawiam sie czy ma to sens. Głośniki jaki zdobyłem od znajomego to jakieś nic warte manty tak żeby na początek coś było, lecz głównie korzystam że sluchawek, natomiast nie wykluczam w przyszłości zakupu jakiś głośników w systemie 2.1 więcej nie potrzebuje.

Druga sprawa to mikrofon, który wykorzystuje do komunikacji w grach. Otóż posiadam mikrofon Zalman ZM-Mic1 lecz dzień po zakupie przestał on działać, ale jak odpowiednio porusze kablem w jednym konkretnym miejscu zaczyna on znowu działać. Wyslalem zgłoszenie o uszkodzeniu i czekam na odpowiedź, natomiast nie wiem czy drugi raz chce korzystać z tego mikrofonu który spowodował u mnie pojawienie sie większej ilości nerwów. Oceniam go na plus, jest bardzo fajny lecz ten przewód nie należy do najlepszych, może po prostu trafiłem felerny model. Więc jaki możecie polecić? Lub po prostu mam z niego nie rezygnować?

Pozdrawiam.
CPU: Intel i5 2500k @ 4.5 GHz 1.3V M/B: AsRock Z77 Extreme4 Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black White GPU: Gigabyte Radeon HD 7970 OC RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V PSU: Be Quiet! Pure Power L8-CM-630W SSD: OCZ Vertex 4 128GB HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB CASE: Fractal Design Define R4 Black Pearl

#2 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 08:18

Ile zł na mikrofon a ile na kartę? Jesteś wymagający, średnio itd? Dźwiękówka z myślą o grach?

#3 Hadi

Hadi

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 08:29

Ach właśnie zapomniałem napisać o kwocie. Jestem w stanie przeznaczyć na kartę +/- 250 zł. Jeżeli będzie droższa i warta swej ceny to nie stanowi problemu zwiększenie sumy. Mocno wymagający nie jestem, chce jak najlepiej wykorzystać możliwości m.in posiadanych słuchawek a w przyszłości lepszej jakość głośników. Głównie ma mi to służyć do gier na które poświęcam sporo czasu.
Mikrofon nie musi być drogi, lecz dobry. Ten zalman mi sie podoba lecz ta usterka mnie zniechęciła, lecz gdyby wymienili mi go na nowy to bym go zatrzymał. Po prostu nie mile doświadczenie po zakupie i od razu problem z kablem.
CPU: Intel i5 2500k @ 4.5 GHz 1.3V M/B: AsRock Z77 Extreme4 Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black White GPU: Gigabyte Radeon HD 7970 OC RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V PSU: Be Quiet! Pure Power L8-CM-630W SSD: OCZ Vertex 4 128GB HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB CASE: Fractal Design Define R4 Black Pearl

#4 andzus12

andzus12

    Major

  • Użytkownik
  • 3 979 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 08:33

logitech desktop microphone jest chwalony ka szotuje chyba 60-70zł z tego co pamiętam

CrewRank-britain-1.pngsignature.png

 

Major


#5 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 08:43

Nie wiem czy te 250zł na mikrofon + kartę czy samą kartę.
Jeśli na mikrofon + kartę to Xonar DS
Jeśli na samą kartę to Xonar D1.

#6 Hadi

Hadi

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 08:52

Na sama kartę jestem w stanie dac 250zl. Także rozejrze sie nad tą karta xonar d1.
CPU: Intel i5 2500k @ 4.5 GHz 1.3V M/B: AsRock Z77 Extreme4 Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black White GPU: Gigabyte Radeon HD 7970 OC RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V PSU: Be Quiet! Pure Power L8-CM-630W SSD: OCZ Vertex 4 128GB HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB CASE: Fractal Design Define R4 Black Pearl



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL