Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [10 tys] przeznaczony do [renderingu i gier] dla [Karcharot]


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Karcharot

Karcharot

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 22 stycznia 2023 - 12:48

Hej!

Kolejny raz zgłaszam się z prośbą o pomoc. Poprzedni PC złożony z pomocą forumowiczów latami sprawdzał się wyśmienicie. Z biegiem lat zastąpił go laptop, który mimo tego że sporo młodszy nadal niestety mu nie dorównuje. Czas rozejrzeć się więc za czymś bardziej wydajnym. Mam nadzieję, że i tym razem mi pomożecie.

 

 

 

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 10 tys, ale jeśli zestaw po "standardowych" cenach będzie droższy to się nic nie stanie. Jestem maniakiem polowania na promocje a zamawiał będę pewnie za naszą zachodnią granicą gdzie dodatkowo i tak jest jeszcze trochę taniej...

 

*Wymagania oraz zastosowanie - Zależy mi na tym, aby komputer był jak najmniejszy, przeprowadzam się średnio 30 razy w roku więc to bardzo ważny aspekt. Dodatkowo szukam wydajności większej, niż oferują laptopy. Głównie będzie służył do grania, prawdopodobnie streamowania oraz renderingu. PC koniecznie musi być na Intelu i RTX, niestety program którego używam bardzo nie lubi się z AMD.

 

*Natywna rozdzielczość monitora - Tutaj się dostosuje, lata "radziłem sobie" bez 4k, poradzę sobie i kolejne ;)

 

*Których podzespołów potrzebuje (i czy w podanym budżecie mają znaleźć się również peryferia) - Potrzebuje kompletu, na peryferia/monitor będzie osobny budżet.

 

*Czy planujesz podkręcanie? - Na 99% nie

 

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - (HDD, obudowę, zasilacz -> dokładny model) Posiadam SSDki, ale będą służyły co najwyżej jako magazyn danych, więc podstawowy dysk na system itd i tak jest potrzebny.

 

*Własna propozycja zestawu komputerowego - Trochę wypadłem z obiegu więc własnej propozycji niestety nie mam. Myślałem o RTX 4070 TI + Intelu 13gen (13700?) Ale to chyba może się nie zmieścić w cenie. Dodatkowo minimum 64 GB RAM, idealnie gdyby w przyszłości dało się upchnąć 128. Co do DDR4 a 5 ponownie, nie wiem czy się "opłaca".

 

 

Pozdrawiam,

Karcharot!





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL