Jump to content

  •         

Photo

Zrywanie połączenie z Internetem podczas pobierania


No replies to this topic

#1 Timon97PL

Timon97PL

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 207 posts

Posted 04 December 2021 - 09:31 PM

Sytuacja wygląda tak mam kartę sieciową standard wifi 6(Asus PCE-AX3000) i Router wifi 4 (Linksys X1000). gdy korzystam z Internetu tj YT, netflix itp wszystko działa. Gdy zaczynam pobierać grę na steam czy epic games połączenie po pobraniu kilku mb jest zrywane i musze się rozłączyć z siecią i połączyć na nowo żeby połączenie przywrócić ale po chwili znowu wywala połączenie. W czasie gdy połącznie na PC zostaje zerwane wciąż mogę połączyć się z routerm z wifi przez tel więc na podstawie tego wykluczam uszkodzenie routera. Gdy udostępniam Internet z tel (Samsung galaxy A52 5G) to połączenie się nie zrywa więc też wykluczam uszkodzoną kartę sieciową. Odłączyłem również na chwilę obecną kartę sieciową i podłączyłem starą i słabszą wówczas połącznie z Internetem podczas pobierania działa.

Na podstawie ww testów wydaje mi się, że przyczyną jest jakiś rodzaj niezgodności między kartą a routerem mimo iż przy zwykłym użytkowaniu wszystko działa i zrywa połącznie tylko przy większym obciążaniu jak pobieranie gier ze steam.

Co mogę z tym zrobić? czy da się jakoś zgrać lepiej ze sobą kartę i router czy jestem skazany na wymianę routera? A może moja diagnoza jest nie trafna a przyczyna leży gdzie indziej? 


Edited by Timon97PL, 04 December 2021 - 09:32 PM.

3BoYLEU.png




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL