Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za max 7000 przeznaczony do gier/Cad dla hubcio911


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hubcio911

hubcio911

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 08:01

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 7k zł

*Wymagania oraz zastosowanie - gry, codzienne użytkowanie, CAD, programy do obliczeń (matlab)

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080 - 1440p? - monitor do kupienia poza budżetem za miesiąc

*Których podzespołów potrzebuje -wszystkiego oprócz myszki i słuchawek, poza budżetem monitor oraz klawiatura

*Czy planujesz podkręcanie? - jeśli będzie trzeba za kilka lat + nie jest tak ciężko

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - myszke + słuchawki

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.x-kom.pl/lista/za9ll8f6r

Witam,
próbuje złożyć swojego pierwszego PC który dałby radę udźwignąć modelowanie w Inventorze + obliczenia w Matlabie, plus w czasie wolnym odpalić sobie gry - strategię w stylu Europa Universalis 4 lub
chyba bardziej wymagające pozycję jak BF V.
Szukam komponentów dzięki którym mógłbym zapomnieć o ulepszaniu PC na kilka lat, większość życia korzystałem z laptopów, ostatniego z nich mam od 5-6 lat i chciałbym podobnej rzeczy od PC.
Nie mam pojęcia czy ryzen 9 3900x nie jest zbyt mocny dla tego co szukam - czy np. nie wziąć ryzena 5 3600xt.
Przyjmę z chęcią każdą pomoc co do zestawu :)
Pozdrawiam,
Hubert

 



#2 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 08:02

Kupować ryzena 3900. Jak jest seria 5xxx?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#3 hubcio911

hubcio911

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 08:04

O ile wiem seria 5xxx jest ciągle słabo dostępna?
chciałbym coś kupić max w tym miesiącu - nie chce za bardzo odwlekać z zakupem bo w końcu laptop zginie przed zakupem PC



#4 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 08:34

Ale warto poczekać bo nawet taki 5600x jest wydajniejszy niż 3900...jak już brać to albo serię 5000 albo Intela gen 10

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 10:12

single core owszem 5600x wygra, na multi na 100% nie dogoni 3900x 

 

Zestaw wygląda nieźle z 3 zastrzerzeniami :

-chiński zasilacz co nie ma nawet kompletu zabezpieczeń w tej kasie to kpina

-ram corsair jest mocno nie pewny , kontrola jakości leży i często trafiają sie odpady co nie trzymają parametrów 

-pasta ci nie potrzebna , dostaniesz przecież z chłodzeniem ... choć do 3900x ja bym wziął coś mocniejszego jednak niż fortis :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 hubcio911

hubcio911

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 10:38

Polecasz jakieś inne firmy na zasilacze? widziałem że silentium case zasilacz i chyba chłodzenie CPU jest często polecene tej firmy.
Tak samo w przypadku kości RAM, nie mam pojęcia jakie firmy mają dobry współczynnik jakości do ceny :)

Z pastą nie byłem pewny, czytałem że ryzeny mają w boxie chłodzenie, ale raczej jako tymczasowy zamiennik do kupna lepszego chłodzenia, o paście nie wiedziałem.
Nie wiem czy nie próbuje na siłe włożyć za drogiego motherboardu - potrzebuje mieć opcji połączenia się przez wifi.
 



#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 06:00

Chłodzenia silentium są naprawdę spoko . Budrzetowa ale w swojej klasie zwykle bardzo konkurencyjne .
Zasilacze za to ... No cóż , pogranicze czarnej listy jak dla mnie .
Kupując dowolne chłodzenie dodatkowe czy Fortis , Grandis czy jeszcze co innego pastę dostajesz z chłodzeniem .
Próbujesz , a te wbudowane wifi i tak rewelacyjne nie są i lepiej zwykła kartę na USB typu archer t4u
Goodram irdm pro 3600mhz lub g skill ripjavk V 3600mhz budrzetowa ale wydajnie , jak się chcesz w ledy bawić to może g skill tridenty... Przynajmniej jakąś jakość prezentują acz tanie nie są .

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL