Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Podłączam światłowód, potrzebuje routera


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pawlak300

pawlak300

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 27 października 2020 - 05:06

Cześć wszystkim

Jak w temacie. Przechodzę z satelitarnego LTE na światłowód. 

Jednak zakup routera pozostaje po mojej stronie:

Usługodawca podał mi takie wytyczne:
"- DSL (nie ADSL, bo ten nie będzie działał),

- w przypadku wyboru prędkości powyżej 100Mb/s router musi mieć porty LAN i WAN o prędkości 1000Mb/s. Warto też pomyśleć, czy w przyszłości nie będzie chciał Pan zwiększyć sobie prędkości ponad 100Mb/s,
- warto mieć router z wi-fi na dwóch częstotliwościach: 2,4GHz i 5GHz, tzw. router dwuzakresowy. (sieć 5GHz ma mniejszy zasięg, ale osiąga większe prędkości, nawet ponad 500Mb/s po wi-fi, a sieć 2,4GHz będzie miała większy zasięg, ale mniejsze prędkości, maksymalnie około 100Mb/s.

My w ofercie posiadamy router MERCUSYS AC12G"

1. Prędkość wybiorę pomiędzy 200-1000Mb/s ponieważ jeszcze nie wybrałem, ale prawdopodobnie zacznę od 200 i będę stopniowo zwiększał w razie zapotrzebowania.

2. Prawdopodobnie zdecyduje się na router dwu zakresowy, tylko jak mocno jest ograniczone to 5GHz, czy w domu dwupoziomowym zasięg przebije się spokojnie przez sufit?

3. Potrzebowałbym kabla ethernet żebym mógł to jakoś podłączyć do komputera/laptopa. Polecicie coś?

BUDŻET: 150zł
Usługodawca proponuje mi MERCUSYS AC12G za 150zł, więc w okolicy tej ceny chciałbym się poruszać.
Czy w tej cenie mogę dostać coś lepszego? Ewentualnie taniej, drożej (do 200zł), a jakoś sygnału znacząco lepsza?
 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL