Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z odpalaniem systemu(Win10)

problem boot speaker fan Win10

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Legal

Legal

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 sierpnia 2020 - 12:20

Witam, mam problem z uruchamianiem systemu. Najczęściej objawia się to tym że gdy wyłączę i włączę komputer(zaraz przy bootowaniu) speaker daje 5x sygnał, a następnie wentylatory kręcą się dużo szybciej niż powinny, pokazuje się czarny ekran i trzeba robić reset. W innym przypadku zauważyłem że występuję podobny problem z tym że normalnie wyświetla mi się animacja ładowania systemu i tuż przy wyborze użytkownika pokazuje się czarny ekran(zupełnie jakbym odłączył kabel od karty), a następnie obroty wentylatorów wzrastają. Nie dzieje się tak zawsze, ale problem jest o tyle irytujący że czasami muszę nawet do 30min bawić się w reset kompa żeby odpalił bez problemu. Dodam jeszcze że tego typu problemu nie ma w ogóle gdy wchodzę w tryb awaryjny. Miał ktoś podobną sytuację? Wie ktoś jak to rozwiązać? Strzelałbym że to może być problem ze sterownikami, ale chciałbym poznać również waszą opinię na ten temat bo może coś przeoczyłem.

Płyta- Gigabyte Z390 GAMING X
Procesor- Intel Core i5-9600K, 3.7GHz, 9 MB
Pamięć RAM- Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL16
Karta Graficzna- MSI GeForce RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6
Dysk1(Win10)- ADATA XPG SX8200 PRO 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
Dysk2- Corsair Force MP510 240 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
Karta dźwiękowa- Asus Xonar AE
Zasilacz- SilentiumPC Supremo L2 V2 550W
Obudowa- SilentiumPC Armis AR5X TG RGB


#2 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 30 sierpnia 2020 - 09:40

gpu czy pcu czy cpu bez podmiany sie nie dowiesz





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: problem, boot, speaker, fan, Win10

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL