Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [ok. 20000 zł] przeznaczony do [gier,rendering itp] dla [ots18]


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ots18

ots18

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 22 sierpnia 2020 - 06:55


*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 20k zł - (przykładowo - 3k złotych)

*Wymagania oraz zastosowanie - (komputer zbudowany w oparciu o podzespoły gry / programowanie / mastering)

*Natywna rozdzielczość monitora - Mam 3 1080p numer 2 to 2k a 3 4k oraz 2 do 2 komputera 1080p opcjonalnie format

*Których podzespołów potrzebuje (i czy w podanym budżecie mają znaleźć się również peryferia) -

*Czy planujesz podkręcanie? - TAK

[b]*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - NIE (HDD, obudowę, zasilacz -> dokładny model)
[color=rgb(40,40,40)][font=helvetica]
[b]*Własna propozycja zestawu komputerowego:
- Obudowa Be quiet 900 rew 2
- Płyta to( i tu mam dylemat, ponieważ chodzi by np jeśli trafi się dobra sztuka- Mozna było ustawić dzienne bezpieczne napięcie przy dużym oc) Ja wybrałem Asus rog 490 prezentowany z chlodzeniem na mostkach który niby traci jedyne 2% do aurusa master- Który black okreslił i podsumował że dużo większe napuęcie bo aż 1.3680 wolta- ( A aurose to druga opcja)
Pamięć ram- Tutaj chce wybrać- Bardzo drogie, acz bdb kosci bidaje w G skilach royall taktowanych aż 4800 mhz op cl 17 i wstawić 4 kosci po 8 gb
Karta graficzna: Na chwilę obecną będzie była królowa wydajności moja 1080ti a w przyszłosci albo amper albo big navi( To jedyna oszczędność, ponieważ chce dozbierać te 7800 zł na tą karte.
Chłodzenie semimodularne od Eisbayer z chłodznicą 420 mm. Lub custom lc, ale to w przyszłości
Zasilacz- Tutaj chciałem postawić albo na 1000 watt od be quiet albo od corsaira-Bo od sensonica nie mogłem odszukać
Wentylatory- Cały ten zestaw chciałem wzbogacić o nieco wydajniejsze wentylatory na chłodzenie oraz wymienić całą obudowe( w sens niższych temperatur) Chyba że te wystarczą
System windows 10 profesional x64
Dyski- Ssd m.2 jeden 512 Gb i jeden 1 tb m.2 Oba tylko przez kilka miesięcy będą obsługiwać granie, programowanie,strimowanie czy grafike
( Po dokupieniu karty- 1080ti wraca na staruszka - i7 6850k- Chodź najlepiej bym go sprzedał i kupił do: Strimowania, programowania i renderu samego ryżena)-
Oraz Procesor i9 10900k
A teraz trochę pytań- Czemu tak wydajne pc?
Prezentuje małej, ale w przyszłosci zapewne większej ilości widzom. Chce im dać 4k, 2k czy 1080p do gier FPS gdzie mija reakcja się liczy- Reszta gier fabularnych lub tam gdzie chce pokazać naprawdę dobrą grafikę trafi najwyższa jakość- Lub taka jakś będę mógł zaprezentować. Oczywiście również lubie coś robić z niczego, dlatego też dobra jakość się przydaje.
Moje pytania brzmią: Jaka płyta obsłuży 4800 mhz ram x4 przy jak bardziej możliwym oc?
Jakie węże wybrać, ponieważ już wiem że są za krótkie? Jakie przełączki? Jaki płyn wybrać- Chciałem zainstalować Niebieski jako że to intel- A podświetlenie w budzie led wykorzystać na zielono lub biało by wyeksponowsć efekt.
Jaki nóż lub osprzęt do przycięcia węży?
Czy warto skalpować i9? W sensie obecnie moja i7 6850k potrzebuje skalpa a to procek lutowany. Może wybrać coś czego używa black?
Chce dozbierać bo w przyszłości chcw dokupić 2 chlodzenie i podłaączyć pod to amper lub big navi- O ile może nie być z Amper bo jak zwykle wyjdzie wersja z blokiem wodnym, to o ile zastanawiam się czy nie potrzebuje rezerwuaru? Jak tak, to od jakiej firmy?
Ma być to maksymalnie wydajny, chłodny, cichy a zarazem solidny zestaw na następne ok 2 lata- W sensie do standardu ddr5. Bo gdzieś czytałem że pojawią się w 2022.
Proszę o pomoc

#2 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 22 sierpnia 2020 - 08:03

@ots18

mając tyle kasy poczekaj na premierę RTX 3xxx

Po drugie ta twoja propozycja to nie wiem bo nie chce mi się tego czytać jest to zbyt chaotyczne. Chcesz propozycje kompa nowego a ja tam widze no narazie chce brać GTX 1080ti itp itd .. Coś chyba post nie ty gdzie trzeba 


Użytkownik akakak123 edytował ten post 22 sierpnia 2020 - 08:04

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#3 ots18

ots18

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 22 sierpnia 2020 - 09:23

Napisałem że czekam. 1080ti będzie w zastępstwie
Eh- Ja mam już starego gtx-a 1080 ti.
Jak tak dalej pójdzie, to nic nie przeczytasz
Zapraszam do lektóry.

#4 TheStachu12

TheStachu12

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 08:48

https://www.morele.n.../info/fae887cf/ + https://proline.pl/c...ii-360-p1391536


Mobilnie: Asus K52JT-SX131V (i5 480M, 6GB RAM, HD6370M 1GB, MX500 250GB, Windows 7 HP 64bit PL), Samsung Galaxy J5 2016 SM-J510FN


#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 12:08

nie polecam pchać się w tą obudowę ... to piekarnik , NWM co producent miał na myśli ale nawet te widoczne z przodu wloty to fejki , z tyłu zabudowane plastikiem xDDDD

... do tego ogromny i jak nie będziesz robił naprawdę wyrąbanego w kosmos układu chłodzenia cieczą to będzie to wyglądać pusto i dość kiepsko .


meshify S2 od fractala dużo ciekawsza buda , znacznie mniej miejsca marnuje , i wzorowy przewiew oferuje :]


Według mnie z tym kompem robisz nieopłacalną pokazówkę , 3950x ryzenem bym się zainteresował ... do tego x570-F strixa lub aorusa ultra i wyjdzie to naprawdę ciekawie :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 TheStachu12

TheStachu12

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 02:32

https://www.morele.n.../info/51797e95/ + https://proline.pl/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-360-p1391536


Mobilnie: Asus K52JT-SX131V (i5 480M, 6GB RAM, HD6370M 1GB, MX500 250GB, Windows 7 HP 64bit PL), Samsung Galaxy J5 2016 SM-J510FN


#7 ots18

ots18

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 03:04

Właśnie że ryżena postawie modernizując 2 komputer robiąc go typowo pod rendering- Zmiana podstawki itp. Dlatego upieram się przy i9 10900k,wspomnianym ramie 4800 mhz oraz płycie która to zniesie. Obudowa- Racja, chce cichej i chłodnej obudowy- A wybrałem właśnie be quiet bo oferowala najwięcej. A nowe ampery zabiorą zapewne ok 40 cm. Więc nie będzie tak pusto.
Liczy się każdy fps, i interesuje mnie wydajność w grach- Komputer będzie renderował jedynie od Grudnia/Stycznia do Marca/kwietnia i to taki maks. Pozniej moja i7 6850k będzie do sprzedaży wraz z płytą i ramem a wleci ryżen 4900( Nie wiem jakie bedą tak naprawdę nazwy i to tylko na potrzeby tych wypocin) szukam dużej obudowy by zmiescić i amper i aby nic się nie gotowało w środku. Więc proszę o odpowiedzi. Budżet zostaje
I jeśli można to tak- Ma być duża obudowa. Moja i7 6850k dławi się we fractalu- Fakt mam gorącą sztuke ale to jest masakra.
Black tutaj wchodzi czasem? Bo bq quiet 900 rew.2 ma bdb te opinie. Czemu jej nie polecicie? Czemu bkack i tym nie wspomniał?

#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 03:37

Z płytą mocno przesadzasz , dajesz taki overkill że nawet robiąc custom loop nie wykorzystasz w pełni .
Black niestety dużo rzeczy nie wspomina ... Na filmach vbt choćby widać co ten bq ma pod spodem, pisałem... Caly przedni panel jest zabudowany i wentylatory nie mają możliwości efektywnej pracy, nawet te wloty które widać są pod spodem zabudowane plastikiem i przewiew takiej obudowy jest na poziomie kiepskich tanich chinczykow , wtopa producenta po całości .Nie polecam bo podstawa to przewiewna obudowa a to nie spełnia tego wymogu .
Dasz tego bq to po 2-3h gry że środka będzie buchało gorącem jak otworzyć

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 23 sierpnia 2020 - 03:40

jlzqhakr0o4c.jpg


#9 ots18

ots18

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 08:30

Cooler Master Cosmos C700P Black Edition?Phanteks Enthoo 719 DRGB Tempered Glass Czarny Tutaj podaję jeszcze dwie obudowy poradzcie czy dobre. Oczywiście opcjonalnie mogę i zbudować jak pisałem właśnie zestaw LC- Chodź nigdy nie miałem u siebie, dlatego boje się ze będe musiał was zapytać o radę odnośnie budowy Lc, jego czyszczenia- Komputer z tego co sam wiem będzie musiał być czyszczony z płynów raz na 3,4 msc, ponieważ będzie chodził codziennie a przez pierwsze 3 msc będę nawet renderował. Dlatego od razu tutaj zapytam jaką chłodnice, jaką chłodnice i zlączki brać? Również proszę o poradę jaki płyn brać? Chce mieć barwe niebieską płynu

Użytkownik ots18 edytował ten post 23 sierpnia 2020 - 08:33


#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 24 sierpnia 2020 - 05:12

To już prędzej, Ale po ci ci aż takie giganty ?
C700p również nie jest specjalnie przewiewna z fabryki ale przynajmniej te wloty które widać to nie fejk , no i da się zdjąć ten przedni plastik żeby odsłonić filtr dla przednich wentylatorów i wtedy mogą pracować efektywnie .
Phanteks również nic wybitnego jak chodzi o przewiew , jedynie plus jak cm że to co widać to nie fejki i nie zabudowali wlotów od tyłu jak gamonie z bq ...
Według mnie nie pakuj się w LC skoro nie masz o tym pojęcia bo to się nie może dobrze skończyć chyba że znajdziesz kogoś kto za ciebie to zbuduje i będzie "obsługiwał" czyli wymieniał płyn itd
Według mnie jak sprzęt ma pracować i być niezawodny i bezobsługowy to tylko i wyłącznie chłodzenie powietrzne to zapewni ...

jlzqhakr0o4c.jpg


#11 ots18

ots18

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 24 sierpnia 2020 - 02:39

Lub chłodzenie semi modularne i na takie postawie.
Szukam wydajnego chłodzenia aio ja chciałem postawić na eisbayer 420 na procek oraz 2 do Karty by ją niby zwodować- To dobry pomysł?
Szukam wydajnego chłodzenia aio ja chciałem postawić na eisbayer 420 na procek oraz 2 do Karty by ją niby zwodować- To dobry pomysł?

#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 25 sierpnia 2020 - 05:11

Aio to nie jest wcale takie dobre rozwiązanie jak się większości teraz wydaje. Youtuberzy i dzieciaki wypromowali nie do końca rozumiejąc z czym mają do czynienia.
https://pastebin.com/R0mxMrD3
Poczytaj sobie to będziesz choć trochę miał pogląd na sytuację .
Ale jak się uprzesz to eisbayer jak najbardziej, pulka premium jakościowo + możliwość uzupełniania płynu i rozbudowy układu .
Ja tam jestem fanem powietrza , najprostsze i najtrwalsze rozwiązanie które dla 90% użytkowników jest wystarczające. No taka noctua d15 .. przecież to bez problemu konkuruje nawet z dużymi aio wydajnościowo a bije je pod względem kultury pracy , bezobsługowość czy trwałości .

jlzqhakr0o4c.jpg


#13 ots18

ots18

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 27 sierpnia 2020 - 02:01

A tą obudowę polecisz jakąś? Na 2x 420 mm?
Mam aio od corsara i goracą sztukę którą na D15 nie potrafił ogarnąć. I7 6850k. Zrobie delida

#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 sierpnia 2020 - 05:23

To lutowany procek i zanim zaczniesz ryzykować Dalida spróbuj mu ihs dobrze wyszlifować , może ma krzywy .. takie rzeczy się już u Intela zdarzały i to by miało sens , bo jak jest krzywy to chłodzenia nie przylega na całości i się grzeje
2x360 nie będzie ?
P500A od phanteksa i meshify S2 od fractala proponuje , nie są jeszcze gigantyczne a już pomieści naprawdę wiele . Fractal 420 góra , 360 przód ... Phanteks odwrotnie .

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL